gips is zoiets als kokkerellen Demonstraties bij museum succes n durea iarlic Vitaal Forte: 2 betalen! DE RODE PILAREN Goemanszorg zet in op verhoging bezoekersaantal. Einde lotgenotendub chronische pijn Met Staatsbosbeheer door Meeuwenduinen Nicolette Quant toont werk in Zierikzee Reeks inbraken in caravans Ouddorp Robbert Lavën 15,90! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl PZC Dinsdag 16 oktober 2007 I 23 door Esme Soesman DREISCHOR - Met bijna 8100 bezoe kers op de teller is het streefgetal (10.000) van streek- en landbouw museum Goemanszorg nog niet bereikt. Wel is sprake van een stij gende lijn. Met name de demon- stratiedagen doen het goed. Ter af- sluiting van het seizoen wordt [dinsdag 23 oktober een extra de- aonstratiedag gehouden, aanvulling op de tentoonstel ling Het Trekpaard wordt ge ploegd met een span trekpaarden, wordt de rosmolen in beweging ge zet en rijdt een paardentram door Dreischor. In het museum zijn de aan trekpaarden gewijde schilde rijen van Wim Romijn te zien. Dierenarts Ken Buth geeft lezin gen (om 14.00,15.00 en 16.00 uur) over de ontwikkeling en historie van paarden. De gevarieerde opzet van de de- monstratiedagen in Goemanszorg is afgelopen seizoen een succes ge bleken, zeggen R. van Langeraad en R. Mol. Ze trokken steeds zo'n tweehonderd mensen, met rond de 340 bezoekers als topper. Dat er iets valt te beleven slaat aan, en ook het thema is - getuige de posi tieve reacties - een schot in de roos. „Iets met dieren trekt altijd", is de ervaring van Van Langeraad. Voor volgend museumseizoen wordt naar een soortgelijke invul ling gezocht. Het thema is dan Van graan tot brood. Ondanks het enthousiasme van De demonstratiedagen van het museum in Dreischor slaan aan. Voor volgend jaar wordt op nieuw naar een levendige invul ling gezocht. vrijwilligers en publiek is het 'idea le bezoekersaantal' dit jaar niet ge haald. Dat heeft, zeggen de twee medewerkers, vooral te maken met het feit dat er dit jaar weinig busbezoeken aan het museum zijn gebracht. „Dat scheelt al snel een paar duizend bezoekers. Aan de andere kant brengen individuele bezoekers meer belevingsvreugde. Zij komen echt omdat ze geïnteres seerd zijn. Niet omdat dit een stop plaats is", aldus Mol. De extra demonstratie volgende week dinsdag begint om 14.00 uur. Goemanszorg sluit woensdag 31 oktober het seizoen af KAMER VAN KOOPHANDEL ZEELAND Officiële bekendmaking Op grond van het bepaalde in lid 3 van artikel 44 van de Wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken 1997 (stbl. 1997, 783) maakt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland bekend dat een exemplaar van de Begroting 2008 en een exemplaar van het Activiteitenplan 2008 vanaf 11 oktober 2007 voor een ieder ter inzage liggen op haar kantoren te Middelburg (Buitenruststraat 225) en te Terneuzen (Schuttershofweg 1). Beide exemplaren worden behandeld in de vergadering van het Algemeen Bestuur op 18 oktober 2007. Kunstenaar Eric Odinot maakt leliebladeren van gips met leerlingen van Pontes Pieter Zeeman. Als onderdeel van de Cultuurkaravaan gingen die gisteren op bezoek bij twee kunstenaars op het eiland. Vandaag doen ze dat nog eens. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - In 2008 komt er waar schijnlijk een eind aan de maande lijkse lotgenotenbijeenkomsten van stichting Pijn-Hoop in ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee. Reden is de verhuizing van kader lid Ben Bunnik. Vijfjaar leidde hij elke eerste donderdag van de maand samenkomsten voor men sen met chronische pijn. Wie zijn taak wil overnemen, kan met hem contact opnemen: 0181-669091. BURCH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer houdt morgen een tocht door de Meeuwenduinen. Start punt (13.30 uur) is het waterlei dingstation aan de A. van der Weij- deweg in Burgh-Haamstede. Aan melden bij VW: 0900-2020233. ZIERIKZEE - Het vijfde open atelier donderdag bij beeldend kunstena res Victoria Kloek heeft als thema 'Leerling en Atelier'. Na een leerpe riode van twee jaar verlaat Nicolet te Quant de kunstplek aan het Kraanplein 22 in Zierikzee. Quant toont er donderdag van 10.30 tot 17.00 uur werk in pastel en acryl. OUDDORP - Politiegroep De Eilan den onderzoekt een reeks inbra ken in caravans op een recreatie park aan de Vrijheidsweg in Oud dorp. Inbrekers hebben er inmid dels acht maal toegeslagen. De laat ste keer was afgelopen weekeinde. PODO - POINT Zorg voor Voet Schoen zwart en bruin SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35