PZC Vier hangplekken in de maak TIqiaIJI n#T VERLAAG UW CHOLESTEROL PER DAG. 21 Zeeland krijgt jongerenraad SCHOUWEN-DUiVELAND 29 27 Geld is beschikbaar en aan de plannen wordt nu gewerkt. werkgelegenheid en economische groei wctmoeterkomen.nl Herfstwandeling over krakende bladeren HART The Police I 1 b UU Voorstelling Grond vergt vele kuubs aarde in 't Beest Dinsdag 16 oktober 2007 Korpschef: niets mis aan optreden politie tijdens Kustmarathon Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er komt vaart in de ontwikkeling van nieuwe hang plekken voor de jeugd. Voor vier dorpen is geld beschikbaar en wordt gewerkt aan de plannen. „We betrekken uiteraard de dorps raden hierbij", zegt wethouder G. Houtekamer. Overdekte hangplekken (ook jop genoemd: jongerenontmoetings plaats) zijn in trek bij jongeren. Zonder jop hangen ze vaak rond op straat met als gevolg dat ze - meestal onbewust - voor overlast zorgen. Het verst gevorderd zijn de plan nen in Brouwershaven. Daar ligt een concreet plan. „Er wordt nog onderzocht of een bouwvergun ning nodig is voor het tegelplateau voor de mobiele skatebaan", zegt Houtekamer. Voor de jongeren in Brouwershaven is dit een opsteker. Ze vragen al twee jaar om een ei gen plek. „In Oosterland is inmiddels een tij delijke voorziening gemaakt", zegt Houtekamer. „Voor een definitieve voorziening is geld beschikbaar." Voor Noordgouwe is ook geld be schikbaar maar daar moet eerst duidelijk worden of de jongeren daadwerkelijk een hangplek wil len. „Het welzijnshuis heeft op dracht gekregen dit te onderzoe ken." In Scharendijke tenslotte is al een jop, maar die is drie maanden gele den afgebrand. „We hebben een W* Gemeente maakt geld vrij voor vier jop's. De hangplekken voor de jeugd komen in Brouwersha ven, Scharendijke, Noordgouwe en Oosterland. bedrag beschikbaar voor de op bouw. Of dat genoeg is moet straks blijken, als duidelijk is wat de verzekering uitkeert. Is het niet genoeg, dan zullen we het aanvul len tot het bedrag dat de andere dorpen ook krijgen." Voor Scha rendijke heeft woningbouwvereni ging Zeeuwland aangeboden mee te helpen de jeugd weer onderdak te krijgen. „Maar of de gemeente ons aanbod wil aannemen, weten we nog niet", zegt directeur A. de Ceuster van Zeeuwland. Het aanbod past volgens De Ceus ter prima in het beleid van de wo ningbouwvereniging omdat is afge sproken met de gemeente dat Zeeuwland soms zal investeren in 'maatschappelijk vastgoed'. „En een jop zou een voorbeeld kun nen zijn. Overigens moet daar dan wel tegenover staan dat Zeeuw land op een andere plek onroe rend goed kan neerzetten waar wat op verdiend kan worden, om dat dit soort pandjes alleen maar geld kost." Houtekamer reageert positief op het aanbod. „Dat is zeer interes sant", zegt hij. In Scharendijke gaan de jongeren binnenkort om tafel met de dorpsraad om hun wensen te bespreken. GOES - Er komt een jongerenraad voor de provincie Zeeland. Deze raad zal het provinciebestuur advi seren in zaken die over jongeren gaan. Dat meldde projectmedewerker jongerenparticipatie W. de Wolf gisteravond bij de installatie van de jongerenraad in Goes. De lance ring van de Zeeuwse jongerenraad is op dinsdag n december. De Wolf is bezig met de werving van jongeren. - Hevig teleurgesteld kwam de Middelburger terug van een weekendje Düsseldorf. Onver wacht leuke stad, prachtige mu sea, mooie winkels. Maar het concert van The Police, zijn jeugdidolen, was op het laatste nippertje afgezegd vanwege een keelontsteking van zanger Sting. De fan overweegt nu een zielig briefje te sturen naar het mana gement. Over hoe hij als puber het dagloon van een bijbaantje in een boekwinkel meteen uitgaf aan een boek over The Police. En zijn zakgeld uitgaf aan elpees van de band. Dus dat hij ze toch echt graag live wil zien. Dat briefje gaat, vanzelfsprekend, in een fles naar Engeland. WW JE Stee neer informatie op de verpakking of op www.bectf nl. WESTENSCHOUWEN - Waren tijdens het afgelo pen, zomerse weekend strand en zee nog grote trekpleisters, deze week lijkt de herfst meer ter rein te gaan winnen. Dat betekent voor velen: de bossen in. Genieten van krakende bladeren, krui dige geuren, grillige spinnenwebben en padden stoelen. Volgens gastvrouw I. Schot van de Excur- sieschuur van Staatsbosbeheer trekt Boswachte rij Westerschouwen nu vooral veel gezinnen. Van daag start om 13.30 uur vanaf de Excursieschuur een tocht door de Boswachterij. Aanmelden kan bij de WV. foto Marijke Folkertsma WHUWSF W\ H Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33