Hulst hamstert water na leidingbreuk Gemeente werkt aan juiste vergunning kas Tekort Scheldekwartier twintig miljoen kleiner C> GIJZEL Mogelijk hinder door werk aan wegen in Goes El Breuk distributieleiding nabij Zandberg zorgt voor nodig ongemak. Onderhoud aan asfalt leidt wellicht tot verkeersoverlast. Kas Agro Care staat al jarenlang net niet ver genoeg van woning. Vlissingen na horen van experts: 'Geen 62,5 maar 42,3 miljoen euro'. B PZC Dinsdag 16 oktober 2007 25 In Hulst werd gisteren uit voorzorg flink wat water gehamsterd. foto Camile Schelstraete de: specialist in lijsten O lijstenmakerij V Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Na de grote elektriciteits storing in het najaar van 2005 en de dito gasstoring in 2006 kwam er in een groot gedeelte van Oost-Zeeuws-Vlaanderen om acht uur gisterochtend geen water meer uit de kraan. Dat kwam door een breuk in een distributieleiding nabij de Graauw- se Kreek in Zandberg. De kapotte leiding veroorzaakte daar een heu- ~e waterval. Na het afsluiten van e defecte leiding en het maken n een omleiding in de watertoe voer kwam er op de getroffen adressen rond 11.00 uur weer wa ter uit de kraan. Dat kon soms bruin van kleur zijn. Het nutsbe drijf liet daarom de waarschuwing uitgaan om voorzichtig te werk te gaan bij het doen van de was. De waterstoring zorgde overal voor het nodige ongemak. De dage lijkse douchebeurt bijvoorbeeld, moest worden uitgesteld. Daar naast bleven veel mensen op hun werk verstoken van water, thee en koffie. Ook toiletbezoek was zon der spoelwater uiteraard niet of nauwelijks mogelijk. „De mannen vliegen hier af en toe de struiken in", aldus een woord voerder van postorderbedrijf Pabo in Walsoorden. Daar kon het per soneel door improvisatie met oude koffiezetapparaten en water automaten toch in beperkte mate koffie en thee drinken. „Voor de rest drinken we vooral veel fris drank en fruitsappen uit de auto maten. Verder kunnen we er niet veel aan doen." Diezelfde gelatenheid heerste ook bij Neckermann in Sint Jansteen, waar hier en daar koffiezetappara ten werden gevuld met Spa Blauw. „En verder is het even afzien. Een toiletverbod hebben wij nog niet Door een breuk in een waterdis- tributieleiding bleef Oost- Zeeuws-Vlaanderen gistermor gen enkele uren verstoken van water. ingesteld, maar het is ook heel ver velend dat je na toiletbezoek de handen niet even kunt wassen", al dus een medewerkster van het di rectiesecretariaat. De bedrijfsleiding van Morres Wo nen vroeg het personeel spaar zaam te zijn met water. Morres had overigens nauwelijks last van de storing dankzij een waterbuffer waarmee het bedrijf het een halve dag uit kon zingen. De supermarkten deden gisteren goede zaken nadat veel mensen be sloten hadden voor de zekerheid water te hamsteren. Bij de Golff-supermarkt in Kloosterzan- de was de flessenvoorraad water volgens een medewerkster binnen een uur na opening uitverkocht. GOES - Inwoners van de gemeente Goes moeten vanaf volgende week rekening houden met het jaarlijkse asfaltonderhoud. De werkzaamhe den kunnen op sommige plaatsen leiden tot verkeershinder. Op woensdag 24 en donderdag 25 oktober zijn van 7.00 tot 17.00 uur de Zuidweg en een gedeelte van de Dorpsstraat in Kattendijke voor alle verkeer afgesloten. Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Monnikendijk. De Kureweg en Reijmersweg blijven bereikbaar. In Goes vinden op 25 oktober werkzaamheden plaats op het Sta tionspark. De weggedeeltes vanaf de Fruitlaan naar AOC en vanaf de Fruitlaan tot het PZC-kantoor zijn de gehele dag voor alle verkeer af gesloten. De apotheek en de PZC blijven bereikbaar. Op maandag 29 en dinsdag 30 ok tober zijn van 7.00 tot 17.00 uur de len van de Europalaan en de Troelstralaan voor alle verkeer ge sloten. In Wolphaartsdijk is op 25 en 26 oktober de Veerweg gesloten van af de Burgemeester Hackstraat tot de Aardebolleweg en onderaan de dijk naast camping de Veerhoeve. Beide wegdelen zijn dan van 7.00 tot 18.00 uur voor alle verkeer ge sloten. Het verkeer wordt omge leid via Oud-Sabbinge en onder aan de dijk wordt gewerkt met ver keerslichten. Genoemde data zijn onder voorbe houd en kunnen bij slecht weer ge wijzigd worden. Volledig overzicht op www.goes.nl door Luc Oggel RILLAND - De gemeente Reimers- waal is een vergunningsprocedure begonnen om te zorgen dat een kas van tomatenkweker Agro Care niet langer 'illegaal' in de Bathpol- der bij Rilland staat. „Het gaat ner gens over", zegt wethouder J. Sin ke. De glastuinbouwbedrijven in de Bathpolder vallen in de regel on der de zogeheten Algemene Maat regel van Bestuur; voorschriften waaraan bedrijven die allemaal op dezelfde manier werken moeten voldoen. Als een bedrijf echter op een af stand van minder dan 25 meter van (een) woning(en) staat, is een milieuvergunning vereist. Uit metingen is in maart vorig jaar gebleken dat de kas van Agro Care op 24,50 meter van een huis staat, en strikt genomen dus zonder de benodigde vergunning draait. „Om toch aan die 25 meter te ko men had je dus een stuk van de kas of van het huis moeten afbre ken", zegt wethouder J. Sinke. „Dat doe je niet zo snel, dus heb ben we Agro Care geadviseerd om te proberen de woning te kopen. Dat is uiteindelijk niet gelukt. Toen hebben wij als gemeente ge zegd: dan gaan we het vergunning traject in." Niet van harte, zegt Sinke. „Het is een berg werk en het kost veel geld." De wethouder vindt niet dat er sprake is van onrechtmatigheid. „Het gaat om decimeters, dus per soonlijk vind ik dat het nergens over gaat. Als die kas bij wijze van spreken op 24,99 meter had ge staan, hadden we nóg die vergun ning moeten afgeven." door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen is twintig miljoen minder arm. Het échte miljoenentekort op het Schelde kwartier is geen 62,5 maar 42,3 mil joen euro. Het voordeel van twintig miljoen is gevonden na het horen van ex perts (onder wie betrokken ambte naren). Na hun reacties zijn de uit gangspunten voor de berekenin gen aangepast. Daardoor is nu ook de conclusie van Witteveen en Bos veranderd. Het tekort is vooral verkleind door minder geld te berekenen voor grondaankopen. De gemeente denkt nu dat zij een aantal terrei nen toch wel kan krijgen, zonder hoge prijzen te betalen of te ontei genen. Tegenover dit kleinere te kort staan echter grotere risico's, tempert CDA-fractievoorzitter M. Geilenkrichen het optimisme. „Want wat als dat niet lukt en we tóch meer moeten betalen? Dan komen we weer uit op het oude bedrag." Het tekort wordt nog ver der verkleind door toevoeging van een Europese subsidie van 3,6 mil joen euro. Die was al bekend, maar nog niet ingeboekt. Door eer der geld te verdienen (aan woning bouw) of later geld uit te geven (aan bodemsanering) wordt het ga pende gat tussen inkomsten en uit gaven dat er volgens Witteveen en De conclusies van Witteveen en Bos zijn bijgesteld. Vooral lagere kosten voor grondaankopen en een Europese subsidie leveren Vlissingen 20 miljoen euro op. Bos aanvankelijk in de beginjaren zou zijn, nog wat kleiner. Dat heeft gevolgen voor het bedrag dat Vlissingen aan rente moet betalen. Witteveen en Bos had berekend dat Vlissingen dat over de achttien jaar die nodig is om het Schelde kwartier te ontwikkelen, 100 mil joen euro zou kosten. Het bureau heeft echter steeds aangegeven dat de grondexploitatie mogelijk niet goed paste op het project, omdat het bureau enkele stukken over het masterplan Dokkershaven niet had gekregen van de gemeente. Het kleinere tekort maakt de pro blemen met het Scheldekwartier niet meteen minder complex, vindt Geilenkirchen. In het rap port van Witteveen en Bos ston den al enkele zeer uiteenlopende resultaten die volgens hem alle maal juist zijn, afhankelijk van het gekozen uitgangspunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29