land Elektronisch toezicht geëist tegen oplichter Ministerie zegt nog geen ja, maar ook nog geen nee tegen N57 Zuid krijgt toch kunst Eind deze week oordeel over koffieshop Roxy Provincie krijgt jongerenraad Studio Sanérie Sollicitatiecursus voor allochtonen Haags overleg biedt ruimte voor nieuw beraad met Zeeland. Oud-medewerker stal wekelijks geld uit kluis Scheldemondschool. Vijftigplusmiddag in Nieuw Bachtenpoorte Regenboogschool houdt bazaar Samen voetballen tegen discriminatie Herfstknutselen op De Klepperhoeve Duizend vogels op show Arnemuiden Bromfietsster gewond bij botsing met auto 22 I Dinsdag 16 oktober 2007 pzc W goes - Er komt een jongerenraad voor de provincie Zeeland. Deze raad zal het provinciebestuur advi seren in zaken die over jongeren gaan. Dat meldde projectmedewer ker jongerenparticipatie W. de Wolf gisteravond bij de installatie van een jongerenraad in Goes. De lancering van de Zeeuwse jon gerenraad is op dinsdag li decem ber. De jongerenraad van de pro vincie zal ook regelmatig contact hebben met de jongerenraden van de Zeeuwse gemeenten. KAMER VAN KOOPHANDEL ZEELAND Officiële bekendmaking Op grond van het bepaalde in lid 3 van artikel 44 van de Wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken 1997 (stbl. 1997, 783) maakt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland bekend dat een exemplaar van de Begroting 2008 en een exemplaar van het Activiteitenplan 2008 vanaf 11 oktober 2007 voor een ieder ter inzage liggen op haar kantoren te Middelburg (Buitenruststraat 225) en te Terneuzen (Schuttershofweg 1). Beide exemplaren worden behandeld in de vergadering van het Algemeen Bestuur op 18 oktober 2007. door Maurits Sep middelburg - Het kan nog alle kanten op met de N57. Het minis terie van Verkeer en Waterstaat heeft de knoop over de aanleg van de weg ondanks een miljoenente- kort ook gisteren nog niet doorge hakt. Projectleider Hans Jager was er zelf niet bij maar weet natuurlijk wel wat het overleg in Den Haag tussen het ministerie en bestuur ders van Rijkswaterstaat gisteren heeft opgeleverd. „Er is op dit mo ment besloten nog geen onom keerbare besluiten te nemen", zegt hij cryptisch. De vertaling is duidelijker: er is geen ja gezegd, maar ook nog geen nee. „Als projectleider kan ik er he lemaal niks mee", bekent Jager. En toch is hij blij. „Want het is niet zo dat nu al is gezegd dat we maar Figuurcorrectie- en afslankcenter -Thermo Fysische Methode (TFM) mét INFRAROODSTRALING (IR) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (20 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup), enz. - Revolutionaire verbetering door gebruik van Infraroodcabine (snelle vetverbranding) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes e.d.) - Maximaal resultaat bij minimale inspanning - Gewaarborgde cm-garantie - Zonnebank Bel snel: 0118-594098 wwwstud iosaner ienl Openingstijden: ma. en do. 9.00-12.00 en 17.00-21.00 uur di., wo. en vr. 9.00-15.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder middelburg - Bewoners van de wijken Mortiere en Griffioen in Middelburg moeten nog even wachten op hun kunstwerk. De ge meenteraad heeft besloten dat de wijk Zuid eerst aan de beurt is. T\vee weken geleden zijn al brief jes verspreid onder bewoners in de Mortiere. Daarop konden zij hun wensen voor een kunstwerk kenbaar maken. Middelburg wil de komende jaren in elke wijk een kunstwerk neer zetten. Bewoners moeten een be langrijke stem krijgen in wat voor soort kunstwerk het wordt. De raad besloot Zuid hoger op het lijstje te zetten omdat die wijk vo rig jaar al een kunstwerk zou krij gen. Bewoners kwamen toen in ac tie omdat het kunstwerk het hele plein voor het wijkcentrum in be slag zou nemen. De wijk Nieuw Middelburg krijgt nu het eerst een kunstwerk, gevolgd door Klaren- beek, Zuid, de Veersepoort, de Mortiere en Sint Laurens. De ande re wijken volgen na 2010. met de N57 in Veere moeten stop pen." En dat het ministerie het licht ook niet nu ai op groen heeft gezet? „Daar baal ik wel van." Gedeputeerde van verkeer Toine Poppelaars reageerde vrij optimis tisch op de uitslag van het overleg en durfde zelfs van 'een meevaller' te spreken. „Ik denk dat we hierin ruimte kunnen vinden voor nieuw overleg. Omdat er nog geen knoop is doorgehakt, kunnen we als provincie en gemeente Veere nog eens onze standpunten duide lijk maken. De brief van Veere heeft denk ik duidelijk meegeholp- pen met dit resultaat." Voor de aanleg van de N57 in en rond Middelburg maakt het alle maal niets meer uit, herhaalde Poppelaars. „Die gaat gewoon door." 1^ Projectleider Hans jager is blij dat nog niet is afgezien van aan leg van de N57 in Veere, maar baalt ook dat er nog geen defini tief ja is uitgesproken. door Emile Calon middelburg - In de val gelopen van de alternatieve criminele maf fia. Zo omschreef een zestigjarige inwoner van Vlissingen gisteren zijn problemen die veroorzaakt zijn door zijn afhankelijkheid van medicijnen. De man had een goede baan op de scholengemeenschap Schelde- mond in Vlissingen. Toen hij zijn medicijnverslaving financieel niet meer kon opbrengen haalde hij wekelijks geld uit de kluis van die Vlissingse middelbare school. Dat was volgens hem vrij simpel te doen. De kluis stond immers altijd open en de sleutels van de geld kist, die in de kluis stond, lagen op een bureau. Als er even niet opge let werd kon hij zijn gang gaan. Daarnaast vervalste hij ook nog eens op school betaalopdrachten om aan extra geld te komen. Volgens grove berekeningen van het Openbaar Ministerie lichtte hij de school in een paar jaar tijd op voor ruim 100.000 euro. Begin dit jaar werd hij betrapt op stelen uit de kluis toen de schoolleiding mi- nicamera's had laten plaatsen. De man verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank en stelde dat het bedrag van 100.000 euro niet klopte. Volgens zijn raadsman B. Vader heeft de school alle reke ningen die niet direct te verklaren zijn aan hem gekoppeld. Zelf kwam de advocaat uit op een be drag van hoogstens veertig mille. De school zelf trof enkele maan den terug een schikking met de ex-medewerker voor een bedrag van 20.000 euro. De man verklaarde dat hij jaren ge leden een zeer zeldzame ziekte op liep. Na een gang langs tal van spe cialisten kwam hij terecht in het al ternatieve circuit. Daar werd hem een medicijn voorgeschreven dat leek te helpen. Hij moest daar per veertien dagen wel 500 tot 600 eu ro voor betalen zonder dat zijn ver zekeraar ook maar iets vergoedde. Het plunderen van de schoolkas was het gevolg. Officier van justitie R. Rammeloo hield hem voor dat hij het vertrou wen van velen beschaamde. „Op school was iedereen vol lof over u. Ze vertrouwden u. En dat heeft u op een heel ernstige wijze be schaamd." Hij vergeleek de daden middelburg - Eind deze week be slist de burgemeester van Middel burg hoe lang koffieshop Roxy in de Zandstraat dicht moet. De be slissing is een paar dagen uitge steld omdat de advocaat van de shop de gelegenheid krijgt om te reageren. „Hij had een spoedzaak tussendoor, dus we hebben hem uitstel verleend", zegt J. Groenen- berg van de gemeente. De advocaat wilde gisteren geen commentaar geven op de zaak. Roxy moet - al dan niet tijdelijk - dicht omdat er op één dag aan twee klanten te veel softdrugs wa ren verkocht. Omdat het de vierde keer is dat de shop in de fout gaat, zou volgens de gemeentelijke re gels definitieve sluiting moeten vol gen. De andere koffieshop in Mid delburg, Sixty-Two in de Sint Jan straat, is ook al dicht. Sixty-Two gaat in januari weer open. van de man met iemand die frau deert met zijn uitkering. Als dat be drag boven de dertig mille ligt, kan er bij die vorm van fraude al een celstraf van zes maanden vol gen. Zo'n straf wilde hij echter niet eisen. Wel iets dat volgens hem in buurt komt: elektronisch toezicht oftewel een enkelband om. Wat de officier betreft krijgt de man zes maanden lang zo'n band om en krijgt hij daarnaast ook nog eens zes maanden voor waardelijke celstraf plus een werk straf van 240 uur. De advocaat vroeg de rechtbank met name de werkstraf iets te ver minderen. De man probeert met enkele banen het geld bij elkaar te krijgen dat hij van zijn dochters leende om de schikking te betalen. Daarnaast stelde hij dat de gemeen te Vlissingen ook schuld draagt. „Omdat de gemeente nauwelijks fi nanciële controle uitvoerde naar het beleid van de school kon mijn cliënt zo lang zijn gang gaan." Uitspraak 29 oktober Een Vlissinger heeft volgens OM in een paar jaar tijd zijn ex-werk gever - de Scheldemondschool - voor een ton bestolen. Ook ver valste hij betaalopdrachten. middelburg - De Surinaamse Sa menwerkende Organisaties Middel burg en Vlissingen houden een workshop solliciteren voor Surina- mers, Antillianen en Arubanen. De training behandelt onder meer het schrijven van een sollicitatie brief en het voeren van een sollici tatiegesprek. De cursus is op woensdag 24 oktober van 10.00 tot 15.00 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Aanmelden kan tot en met morgen bij lerrel Biswane op 06-29467088. oost-souburg - Stichting Werkt voor Ouderen houdt vandaag een themamiddag voor vijftigplussers. De bijeenkomst vindt plaats in woonzorgcentrum Nieuw Bachten poorte in Oost-Souburg en begint om 14.00 uur. Deze middag legt Stichting Werkt voor Ouderen aan vijftigplussers uit wat zij voor hen kan betekenen. Er zijn gebak en hapjes uit de keuken van zorgcen trum Ter Reede. middelburg - De Regenboog- school in Middelburg houdt don derdag van 12 tot 15.15 uur een ba zaar. Met de verkoop van friet, snacks, popcorn, boeken, kleding, speelgoed en curiosa wordt geld opgehaald voor kinderen die in Ni caragua leven op een vuilnisbelt. De bazaar aan de Gen. Hakewill Smithlaan biedt ook een kappers- hoek, modeshow en theater. middelburg - 'Panna makes no dif ference' is het thema van het pan- natoernooi dat morgen op de Markt in Middelburg wordt gehou den tussen 16.00 en 17.30 uur. Aan sluitend is er in jongerencentrum De Spot onder genot van een hap je en een drankje de prijsuitrei king. Op het pannatoernooi en tij dens de aansluitende bijeenkomst praten de deelnemers over gelijk heid en discriminatie. middelburg - Omdat buiten weer volop kastanjes te vinden zijn, kan er geknutseld worden onder het thema 'Herfst'. Voor één euro kun nen kinderen van 6 tot 12 jaar mor gen tussen 13.30 en 15.00 uur te recht op de zolder van de Middel burgse kinderboerderij De Klep perhoeve om werkjes te maken met kastanjes. Ook kunnen er herfsttekeningen worden gemaakt. arnemuiden - Vogelvereniging Zanglust haalt op 18,19 en 20 okto ber zo'n duizend vogels naar Arne muiden. De vogelshow in vereni gingsgebouw De Arne begint don derdag om 19.30 uur. Achthonderd kanaries, parkieten en tropische vogels strijden om de prijzen. Ver der is er een regioshow van de Ze- bravinkenclub. Ook zijn er vogels te koop. Vrijdag en zaterdag is de tentoonstelling open vanaf 10 uur. vlissingen - Op de Brouwenaar- straat in Vlissingen is gisteren om 17 uur een bromfietsster bij een aanrijding gewond geraakt. Een au tomobilist (19) uit de gemeente Veere reed de genoemde straat op en stopte vervolgens omdat zijn uitzicht belemmerd werd door ge parkeerde auto's. Op dat moment botste de bromfietsster (17) uit de gemeente Veere tegen zijn auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24