Zeeland PZCI21 Kleiner tekort op Scheldekwartier CONTACTA 2007 wm VERLAAG UW I CHOLESTEROL mL 14 mm iwitwg. PER DAG. [7771 Raadsdebat in Arsenaaltheater WALCHEREN 29 27 Vlissingen na horen van experts: 'Geen 62,5 maar 42,3 miljoen euro'. werkgelegenheid en economische groei wctmoeterkomen.nl Watergang door Walcheren The Police zeelancihallen Voorstelling Grond vergt vele kuubs aarde in 't Beest Dinsdag 16 oktober 2007 Korpschef: niets mis aan optreden politie tijdens Kustmarathon Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen is twintig miljoen minder arm. Het échte miljoenentekort op het Schelde kwartier is geen 62,5 maar 42,3 mil joen euro. Het voordeel van twintig miljoen is gevonden na het horen van ex perts (onder wie betrokken ambte naren). Na hun reacties zijn de uit gangspunten voor de berekenin gen aangepast. Daardoor is nu ook de conclusie van Witteveen en Bos veranderd. Het tekort is vooral verkleind door minder geld te berekenen voor grondaankopen. De gemeente denkt nu dat zij een aantal terrei nen toch wel kan krijgen, zonder hoge prijzen te betalen of te ontei genen. Tegenover dit kleinere te kort staan echter grotere risico's, tempert CDA-fractievoorzitter M. Geilenkrichen het optimisme. „Want wat als dat niet lukt en we tóch meer moeten betalen? Dan komen we weer uit op het oude bedrag." Het tekort wordt nog verder ver kleind door toevoeging van een Europese subsidie van 3,6 miljoen euro. Die was al bekend, maar nog niet ingeboekt. Door eerder geld te verdienen (aan woningbouw) of later geld uit te geven (aan bodemsanering) wordt het gapende gat tussen in komsten en uitgaven dat er vol gens Witteveen en Bos aanvanke lijk in de beginjaren zou zijn, nog 1^ De conclusies van Witteveen en Bos zijn bijgesteld. Vooral lagere kosten voor grondaankopen en een Europese subsidie leveren Vlissingen 20 miljoen euro op. wat kleiner. Dat heeft gevolgen voor het bedrag dat Vlissingen aan rente moet betalen. Witteveen en Bos had berekend dat Vlissingen dat over de achttien jaar die nodig is om het Scheldekwartier te ont wikkelen, 100 miljoen euro zou kosten. Het bureau heeft echter steeds aangegeven dat de grondex ploitatie mogelijk niet goed paste op het project, omdat het bureau enkele stukken over het master- plan Dokkershaven niet had gekre gen van de gemeente. Het kleinere tekort maakt de pro blemen met het Scheldekwartier niet meteen minder complex, vindt Geilenkirchen. In het rap port van Witteveen en Bos ston den al enkele zeer uiteenlopende resultaten die volgens hem alle maal juist zijn, afhankelijk van het gekozen uitgangspunt. Door kos ten en opbrengsten van elkaar af te trekken, kwam het tekort op 52 miljoen euro. Maar 152 miljoen is ook 'waar', als je de rentelasten voor 18 achttien jaar erbij optelt. De eerder genoemde 62,5 miljoen euro was opgebouwd uit de 52 mil joen, plus het bedrag dat nü nodig is om over achttien jaar de rente last te kunnen betalen. Alle bedra gen waren juist. Tot gisteren. VLISSINGEN - Het rapport van Wit teveen en Bos over het Vlissingse Scheldekwartier is morgenavond het onderwerp van een raadsverga dering in het Arsenaaltheater. Er is een informerend gedeelte en een opiniërend debat. Beslissingen val len er niet. Dat gebeurt pas tijdens de volgende raadsvergadering op 1 november. De avond begint om 19.30 uur en is openbaar. Burgers mogen de microfoon hanteren en inspreken. KOUDEKERKE - Nee, tussen Middelburg en Bigge- niet alleen vriendelijker voor beestjes en plant- watergang - een stukje verderop - moet een wan- kerke wordt geen nieuw kanaal gegraven. Water- jes, er kan straks ook meer water in. „Dat is no- delpad komen van Middelburg naar Westkapelle. schap Zeeuwse Eilanden legt een natuurvriende- dig in verband met de klimaatverandering", zegt Het waterschap onderhandelt nog met boeren lijke oever aan langs de watergang. Die wordt woordvoerster L. van Dijke. Langs de Domburgse over grondaankoop. foto Ruben Oreel ■IgTSPAARMVOOR Becêj) VAN JE Kijk voor meer informatie op de verpakking of op VAvw.becel.nl. PUUWSE fy.T.T.VMl i Tip? redactie@pzc.nl Hevig teleurgesteld kwam de Middelburger terug van een weekendje Diisseldorf. Onver wacht leuke stad, prachtige mu sea, mooie winkels. Maar het concert van The Police, zijn jeugdidolen, was op het laatste nippertje afgezegd vanwege een keelontsteking van zanger Sting. De fan overweegt nu een zielig briefje te sturen naar het mana gement. Over hoe hij als puber het dagloon van een bijbaantje in een boekwinkel meteen uitgaf aan een boek over The Police. En zijn zakgeld uitgaf aan elpees van de band. Dus dat hij ze toch echt graag live wil zien. Dat briefje gaat, vanzelfsprekend, in een fles naar Engeland. 18.00-22.OO 1 1 4.00-22.00 14.00-22.00 1 Goes Da ViiKipIein 1 4462 GX GQES Tel. 0113 - 221020 www 7eelantfljallen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23