Media Zoontje Chili Pepper krijgt muzikale naam Lindsay besteedt fortuin aan feesten Vijfde kind voor zangeres Lauryn Hill Hall krijgt miljoenen voor memoires PZC Dinsdag 16 oktober 2007 17 Outback Jack heeft lak aan kijkcijfers Luke Brooks: „Toen ik de eerste keer tegenover die vrouwen stond, dacht ik dat mijn onder kaak eraf zou vallen van verbijstering." Luke Brooks is de inzet van het nieuwe datingprogramma Outback Jack. Voor de Australische hunk was het vooral 'een surrealistisch avontuur' dat hij niet had willen missen. „Zeg nou zelf, welke jonge vrijgezel had nee gezegd?" door Monique Brandt foto Mike van den Toorn e wereld is nu écht krank- zinnig geworden", ver- I zuchtte de vader van Au- straliër Luke Brooks nadat hij een jaar of twee gele den het realityprogrammma Outback Jack had gezien. Het moest niet gekker worden: een groepje opgedirkte Amerikaanse dames die, hun naaldhakjes diep in de modder van 'zijn' bushbush weggezakt, naar de gunsten van een Aussie dongen. Amper twee jaar la ter vertelde zijn bloedeigen zoon hem, welis waar met enige schroom, dat hij kans maak te op een plek in een Europees tv-program- ma. Een datingshow nog wel. „Toen ik zei dat het ging om de Europese versie van Out back Jack, bestierf hij het bijna van het la chen. Toen ik daarna ook nog eens moest vragen of hij met zijn digitale camera wat zwoele 'bodyshots' van me wilde maken, omdat de producent daar om had verzocht, had hij het helemaal niet meer", grijnst de 2i-jarige tv-droomprins. De beoogde sexy foto's van Brooks' torso, geschoten door Brooks senior, bleken vol doende. De Australiër, die zich in het voor jaar bij een castingbureau had laten inschrij ven, moest halsoverkop naar Nederland voor een gesprek met producent Kanakna (Expedition Robinson, Het Blok). „Op dat mo ment begonnen de alarmbellen in mijn hoofd wel even te rinkelen. Het verhaal was volkomen bizar. Maar nadat ik alles nog eens had gecheckt en wist dat het allemaal klopte, ben ik op het eerste het beste vlieg tuig gestapt voor de besprekingen. Gelukkig maar." De 2i-jarige Australiër die is opgegroeid in de wildernis van Tasmanië, oogt als een jon gere en knappere versie van filmheld Croco dile Dundee. Gebruind en volkomen relaxed gooit hij zijn leren junglehoed nonchalant onder zijn stoel in het Amsterdamse hotel, waar hij verblijft voor een promotiebezoek. Zijn woestijnkleurige outfit stevige berg schoenen, een kakibroek en een shirtje met korte mouwen) laat er geen twijfel over be staan: dit is geen professioneel model maar een natuurmens. Met bijpassende hobby's als paragliden, surfen, snowboarden en ber gen beklimmen. Zijn beroep: het besturen van enorme sche pen, zoals een ijsbreker die de Australische wetenschappelijke bases op Antarctica be voorraadt. Afgelopen voorjaar voer hij nog met een schip van de Australische marine langs de kust, voor wetenschappelijk onder zoek naar de ecosystemen in zee. Afgelopen augustus kreeg Brooks zelf de kans heel andere levensvormen te bestude ren. Hij bracht een maand door met elf Ne derlandse en Vlaamse vrouwen, die via het realityprogramma Outback Jack hoopten een partner te vinden. Bij voorkeur een wel gestelde partner. Dat ze vervolgens, nog stijf van de haarlak en de lipgloss, per parachute in de Australische outback zouden worden gedropt, was een scenario waar de dames duidelijk géén rekening mee hadden gehou den. De Amerikaanse versie van het programma zorgde voor een huwelijk, dat inmiddels zelfs bezegeld is met een dochter. Maar voor de man om wie het nu allemaal draaide was het vooral 'een surrealistisch avontuur' dat hij niet had willen missen. „Zeg nou zelf welke jonge vrijgezel had nee gezegd? Mijn vrienden waren allemaal hartstikke ja loers. Toen ik de eerste keer tegenover die vrouwen in vol ornaat stond, dacht ik dat mijn onderkaak eraf zou vallen van verbijs tering." Outback Jack Luke Brooks is overi gens niet helemaal de Australi sche boer die het programmafor- mat eigenlijk voorschrijft. Was de kandidaat in het Amerikaanse program ma een model, Brooks is bijna altijd op zee. In zijn vrije tijd reist hij zijn vaderland én de rest van de wereld af Zo was hij al enke le malen in Nederland, bij zijn vrienden in Scheveningen. Dat de kijkcijfers van reality- programma's hier enorm afkalven, zal hem dan ook een zorg zijn. „Televisie kijk ik nau welijks, en naar realityprogramma's al hele maal niet. Mensen moeten hun eigen werke lijkheid maken, niet op de bank zitten sta ren naar de werkelijkheid van anderen. Het is dus erg ironisch dat ik opeens in zo'n se rie zit. Ik hoop wel dat mensen het leuk vin den maar op zich zeggen de kijkcijfers me ook niets. Ik heb veel lol gehad en kijk erop terug als een ervaring die je maar één keer in je leven meemaakt. Het was bloody good fun." Brooks mag niets zeggen over het verloop van de serie. „De makers zijn als de dood dat de uitslag uitlekt." Of hij nu werkelijk aan de vrouw is geraakt, blijft dus ook strikt geheim. Wel blijft hij de komende maanden in Europa 'om wat rond te trekken'. „Wat ik over mijn tijd met de dames kan zeggen is dat ik na een tijdje vooral mijn maten hart grondig miste. Op een gegeven moment wil de ik niets liever dan met een biertje in mijn hand naar sport kijken en slap ouwe hoeren, hoe mooi de meiden ook waren." IjgH De eerste aflevering van Outback Jack was op zondag 7 oktober te zien. Met ingang van deze week is het Net 5-programma, dat gepresen teerd wordt door Art Rooijakkers, verplaatst naar de woensdagavond. De tweede aflevering is daarom morgenavond om 21.35 uur te zien. Het pasgeboren zoontje van Anthony Kiedis, zanger van de Red Hot Chili Peppers, heet Everly Bear. Dat heeft de 44-jari- ge muzikant onthuld. Zijn vrien din, model Heather Christie (22), beviel 2 oktober van het jongetje, aldus het Amerikaanse tijdschrift People. „We hadden een lange lijst met namen, maar het werd Everly omdat de Everly Brothers een van mijn favoriete bands is", aldus Kiedis. Zijn vriendin bedacht Bear. „Ik vond dat een logische keuze, want hij is er een van mij en ik voel me lid van een berenclan." Geld moet rollen, vindt Lindsay Lohan. De Amerikaanse actrice besteedde bijna vijf miljoen eu ro aan feestjes, drank en drugs. Dat meldt de Britse krant News of the World. De 21-jarige Hol- lywood-ster, die vorige week een ontwenningskliniek in Utah ver liet, verdiende miljoenen met haar rollen in films als Mean girls en Confessions of a teenage drama queen. Het geld vloog er net zo makkelijk weer uit. Zo zou ze 250.000 euro hebben uit gegeven aan een luxe Mercedes en een BMW, 700.000 euro aan kleding en 350.000 euro aan feestjes. De actrice wordt nu bij gestaan door een buddy die haar 24 uur per dag gaat helpen nuch ter te blijven. Lauryn Hill is in verwachting van haar vijfde kind. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ. De 32-jarige zangeres en haar man Rohan Marley hebben al vier kinderen samen: Zion, Selah, John en Joshua. Voor Marley wordt het zijn zevende kind. Uit een eerder huwelijk heeft hij al tl ALLEMENSEN een dochter en een zoon. Lau ryn Hill werd bekend als zange res van The Fugees. Van haar so lo-album The miseducation of Lauryn Hill werden wereldwijd tien miljoen exemplaren ver kocht. Jerry Hall beschuldigde Mick Jagger onlangs nog van gierigheid, omdat zij zelf moet betalen voor hun huis in Londen en hun vier kinderen. Maar Hall (51) heeft een manier gevonden om af te rekenen. Uit geverij HarperCollins betaalt het voormali ge model 1,4 miljoen euro voor haar autobiografie, inclusief haar negen jaar durende turbulente huwelijk met rocklegende lagger (64). „Jerry Hall heeft een enorm talent om te overleven", zegt een van de directeuren van HarperCollins UK. „En ze is erg grappig." Het is niet bekend of Sir Mick ook kan la chen om de miljoenen deal. Jerry Hall foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17