loop voor volume bluesband Tholen loopt warm voor medicijnen pinnen Met 189 km over de dijk Belg rijdt in op groepje mensen Open dag van nieuwe apotheek in De Vliethof trekt veel bezoekers. Zeiljacht vaart in fuik op Grevelingenmeer Automobiliste gewond bij botsing Bruinisse Zierikzee krijgt even een Theo Thijssenplein PZC Maandag 15 oktober 2007 I 1 3 Informatie en vermaak, dat konden de bezoekers op de Seniorenmanifestatie krijgen. En na een dagje struinen langs de stands is een massage een welko me verlichting, zo ondervindt deze dame. foto Marijke Folkertsma door Rob Paardekam THOLEN - Vrijwel alle aandacht ging zaterdag - tijdens de open dag van de nieuwe Thoolse apotheek - uit naar de pillenautomaat. Heel geduldig legde apotheker Koos Werkman keer op keer uit hoe mensen straks hun medicijnen kunnen pinnen. Straks, want de automaat is nog niet beschikbaar voor de klanten. Hij wordt eerst getest door de apo theekmedewerkers zelf. En dat op zich is volgens Werkman al een he le verbetering ten opzichte van de oude situatie. l „Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem of haar toe om het te gaan ha len. Heel onfatsoenlijk, eigenlijk. Nu komt het recept over een band je naar ons toe en kunnen we in de tussentijd nog wat dingen uit leggen over het medicijn." Pas als alles te uit en te na is getest, kunnen klanten de automaat ge bruiken. Volgens Werkman wordt 'Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem toe' er nu al ontzettend veel naar ge vraagd. Het sterkt hem in de ge dachte dat hij in een behoefte voor ziet. „In het verleden kwam het heel vaak voor dat er na sluitings tijd toch nog mensen voor de deur stonden", legt hij uit. „Die waren dan net te laat. Straks hoeven ze zich niet meer te haasten. Ze kun nen hun medicijnen gewoon 's avonds uit de automaat komen ha len." Of mensen straks ook een 'simpel' doosje paracetamol kunnen pin nen, hangt af van de toestemming van de inspectie. Die ligt nu nog dwars. Toch ziet Werkman het er wel van komen. „En daar zullen ze ook bij de huis artsenpost blij mee zijn", weet hij. „Als iemand nu 's nachts erge tandpijn heeft en zonder parace tamol zit, belt hij maar naar de huisartsenpost voor een receptje. Straks kan hij het gewoon hier uit de automaat halen. Dat ontlast de huisartsenpost en is bovendien handig voor de mensen. Die hoe ven niet meer midden in de nacht naar Bergen op Zoom." OUD-VOSSEMEER - Een 31-jarige au tomobilist uit de gemeente Tholen is in de nacht van vrijdag op zater dag aangehouden omdat hij op de Kreekweg bij Oud-Vossemeer meer dan honderd kilometer te hard reed. Op de weg is tachtig ki lometer per uur toegestaan, maar de man reed 189. SINT-MAARTENSDIJK - Een 58-jarige automobilist uit Antwerpen reed zaterdagnacht aan de Westpoort in Sint-Maartensdijk in op een groepje mensen. Volgens de poli tie raakte niemand gewond, om dat ze net op tijd opzij konden springen. De man reed na het on geval door, maar werd later door de politie aangehouden en is in verzekering gesteld. OUDDORP - De bemanning van red dingsboot de Griend heeft tot gis terochtend werk gehad aan een zeiljacht dat zaterdagavond op het Grevelingenmeer in een fuik was gevaren. Het visserstuig zat om de schroef De drie opvarenden wer den meteen van het jacht gehaald. Met hulp van een duiker kon giste ren het jacht worden losgemaakt. BRUINISSE - Een 26-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duivel- kand is vrijdagavond gewond ge raakt bij een aanrijding op de N59 ter hoogte van Bruinisse. De vrouw kreeg geen voorrang van een 65-jarige automobilist uit de zelfde gemeente. Het slachtoffer is met onbekend letsel vervoerd naar het ziekenhuis in Dirksland. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. ZIERIKZEE - Het schoolplein bij de Pontes Pieter Zeeman aan het Hat- fieldpark in Zierikzee wordt vrij dag - tijdelijk - omgedoopt tot het Theo Thijssenplein. Het omdopen is het feestelijk startschot voor de campagne Nederland Leest van 19 oktober tot en met 16 november. Het initiatiefis bedoeld om onder- wijsvoorvechter Theo Thijssen te GERECHTSDEURWAARDERS- KANTOOR ZEEEAND Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 09-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Slemcor GmbH. geves tigd te Diisseldorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versicherungs-AG, gevestigd te Diisseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versicherungs-AG., gevestigd te Köln. Victoria Versicherungs-AG., gevestigd te Diisseldorf. Zurich Versicherungs- AG.. gevestigd te Diisseldorf, Ace European Group Limited, gevestigd te Frankfurt, Gerling Industrie-Service GmbH West, gevestigd te Diisseldorf, Kravag-Logistics Versicherungs-AG., gevestigd te Hamburg, Helvetia Schweitz. Versicherungs-AG., geves tigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG., gevestigd te Oberursel, Darag, gevestigd te Berlijn, Wüba Versicherungs-AG., gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allgemeine Versicherungs-AG.. gevestigd te Köln, Nürnberg Versicherungen, gevestigd te Niirnberg, is gedagvaard STX PAN OCEAN COMPANY LIMITED, zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 16-01- 2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld als breder omschre ven in het daarbij gevoegde afschrift van de op 10-09-2007 aan STX Pan Ocean Company Ltd betekende dag vaarding. STX Pan Ocean Company Ltd kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55