Keurmerk laat horeca koud Lekker matten met de Mobiele Eenheid Buurt baalt van zware knallen SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Streekdrachten bijeen in Zierikzee Ondernemers Renesse: 'Even geen tijd voor projecten gemeente.' De open dag van de Zeeuwse politie is een waar gezinsuitje. Borstvoeding Greenpeace voert actie bij papierschip in Terneuzen Jong danstalent verdient een betere begeleiding Maandag 15 oktober 2007 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Het centrum van Zierikzee raakte zaterdagmid dag overspoeld met ruim tweehonderd mensen in streek- dracht. De leden van de zes Zeeuwse streekdrachtverenigin- gen hadden zich even tevoren verzameld in de Nieuwe Kerk, waar zij zich voorstelden aan commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Zij toonde waardering voor de manier waarop deze 'ambassadeurs' bezig zijn met het Zeeuws cultureel erfgoed. Peijs doorbrak de plechtstatigheid van de parade zo nu en dan door iets te vragen of door haar leesbril op te zetten om een detail van de kledij te bestuderen. De Zeeuwse streekdracht- verenigingen worden in 2008 betrokken bij het themajaar van het religieus cultureel erfgoed. foto Marijke Folkertsma door Ton van den NouWeland RENESSE - Susteams, lik-op-stukbe- leid, onderzoek naar de relatie tus sen geweld en drank; er gebeurt van alles om het uitgaan in Renes se veiliger te maken. Het gemeente bestuur streeft nu ook naar toeken ning van het keurmerk Veilig Uit gaan. Maar de horeca in Renesse heeft wel wat anders aan zijn hoofd. Het keurmerk Veilig Uitgaan is ver gelijkbaar met het keurmerk Veilig Ondernemen, waarover gemeente, politie en winkeliers in Zierikzee onlangs afspraken maakten. Na een inventarisatie volgt een plan van aanpak waarin de problemen puntsgewijs worden bestreden. De resultaten hiervan worden jaarlijks gemeten. Zijn de problemen terug gebracht tot een acceptabel niveau, dan wordt het keurmerk uitgereikt en is het zaak dit de volgende ja ren te behouden. Wat de gemeente betreft, wordt volgend jaar begonnen met invoe ring van de kwaliteitsmeter Veilig Uitgaan. Daarmee heeft zij echter buiten de waard gerekend. Bruno van der Hoek, namens de ondernemersver eniging Renesse: „We willen wel aan de slag met die kwaliteitsme ter, maar eerst hebben we nog een heleboel andere dingen af te han delen met de gemeente. Dan gaat het bijvoorbeeld over geluidsover last. In de nieuwe regels hierover zou 's zomers geen terras meer open mogen zijn." De ondernemers zijn met het ge meentebestuur verder nog in on derhandeling over de horecanoti- tie; vvaarin verplaatsing van disco theken wordt geopperd en ook over dg sluitingstijden is nog niet het laatste woord gesprokén. Van der Hoek: „Op al die vragen De gemeente wil volgend jaar het keurmerk Veilig Uitgaan in voeren. Horeca Renesse denkt daar pas over na als eerst enkele heikele kwesties zijn opgelost. hebben we nog steeds geen ant woord. Het gaat hier over zaken die een ondernemer wezenlijk ra ken. Dat is wat anders dan die sco re-projecten waar de gemeente tel kens mee komt." De horeca trekt vooralsnog haar ei gen plan. Van der Hoek: „Wij zijn nu aan het nadenken over de ver- blijfsrëcreatie. Die moet ook mee werken. Gewóón, keihard; heeft een stapper het in Renesse te bont 'gemaakt, dan is ie zijn kampeer plaats kwijt." Natuurlijk willen de ondernemers meewerken aan een veiliger Renesse, maar de prioriteit ligt nu even elders. Van der Hoek: „Hebben wij al die wezenlijke za ken op orde, dan is die kwaliteits meter een inkoppertje." ZIERIKZEE - „Eén keer is niet erg, maar nu gaat het toch wel erg op serieus vandalisme lijken," zegt een buurtbewoner. Al vier weken lang wordt het noordelijk deel van Zierikzee 's nachts geplaagd door zware knallen. In het tunneltje aan de van Veehlaan, onder de N59, worden bussen purschuim opgeblazen. De politie b'evestigt meldingen van overlast. Ook gisterochtend werdén knallen gehoord. door Joeri Wisse VLISSINGEN-OOST - Tientallen mo toragenten, ME'ers, politiepaarden en een politiehelikopter bij elkaar: normaal gesproken reden genoeg om uit de buurt te blijven. Toch zijn zaterdag zo'n drieduizend mensen een kijkje in de keuken van de Zeeuwse politie komen ne men. Met gepaste trots presenteert de politie zich in het gloednieuwe trainingscentrum in Vlissin- gen-Oost. In een voor de gelegen heid gebouwde arena laten ver schillende onderdelen van de Zeeuwse politie hun kennis en kunsten laten zien. Zo mogen agenten op de fiets er niet zo impo nerend uitzien, snel zijn ze wel. Voor het oog van de honderden bezoekers geeft het duo les in over meesteren. Terwijl de ene agent het 'slachtoffer' tegemoet komt fietsen en daarmee zijn aandacht afleidt, vliegt zijn collega vanaf de 'bike' de voortvluchtige van achte ren om de hals. „Zo wordt Tom dus uit balans gebracht", zegt de spreekstalmeester. Ook in trek: op de foto met een ME'er of zittend op een glimmen de politiemotor. De kinderen staan ervoor in de rij. Dan is het de beurt aan de Mobie le Eenheid én aan een tiental jon gens uit het publiek die als rel schoppers willen fungeren. Na een korte instructie barsten de rellen los. Tractorbanden, dikke trossen touw en gevulde petflessen vlie gen naar de gewapende mannen van de ME. Dat die zich niet kin derachtig gedragen, ervaart Daniël Beeke uit Middelburg. „Ik wou één van hen een schop geven, dat mis lukte. Maar hij raakte mij wel." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Redacteur wordt gebeld door een inwoonster van zijn dorp. Ze ver telt dat er een persbericht is ge maakt en wil weten waar dat naartoe moet. Eerst maar even gevraagd of het allemaal de moeite waard is, want wat heb je eraan om valse verwachtingen te wekken? 't Gaat over borstvoeding. In de regio worden binnenkort cursus sen gegeven over dit edele ge bruik. „Maar nu moet ik stoppen", roept de dorpsgenote, „want er vliegt pardoes een vogeltje de woonkamer binnen!" „Zo, dat is schrikken, wat is het ervoor eentje?" „Antwoord: een roodborstje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53