Zeeland amateurniveau al ontstegen Tholen loopt warm voor pillen pinnen Taakstraf na slaan van boze meiden Open dag van nieuwe apotheek in De Vliethof trekt veel bezoekers. Vlissinger was al eerder veroordeeld voor mishandeling. B PZC Maandag 15 oktober 2007 1 3 w I frst— lik' f-"'WV :™«-v Drie dagen is Peter Verlaan bezig geweest met zijn kunstwerk tijdens een internationale wedstrijd in Vaassen. Het publiek vond zijn reigers het mooist. Bij de jury behaalde de inwoner van Wolphaartsdijk een achtste plaats op 25 deelnemers. foto Hans van de Vlekkert door Rob Paardekam THOLEN - Vrijwel alle aandacht ging zaterdag - tijdens de open dag van de nieuwe Thoolse apotheek - uit naar de pillenautomaat. Heel geduldig legde apotheker Koos Werkman keer op keer uit hoe mensen straks hun medicijnen kunnen pinnen. Straks, want de automaat is nog niet beschikbaar voor de klanten. Hij wordt eerst getest door de apo theekmedewerkers zelf En dat op zich is volgens Werkman al een he le verbetering ten opzichte van de oude situatie. „Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem of haar toe om het te gaan halen. Heel onfatsoen lijk, eigenlijk. Nu komt het recept over een bandje naar ons toe en kunnen we in de tussentijd nog wat dingen uitleggen over het me dicijn." Pas als alles uit en te na is getest, kunnen klanten de automaat ge bruiken. Volgens Werkman wordt er nu al ontzettend veel naar ge vraagd. Het sterkt hem in de ge dachte dat hij in een behoefte voor ziet. „In het verleden kwam het 'Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem toe' heel vaak voor dat er na sluitings tijd toch nog mensen voor de deur stonden", legt hij uit. „Die waren dan net te laat. Straks hoeven ze zich niet meer te haasten. Ze kun nen hun medicijnen gewoon 's avonds uit de automaat komen halen." Of mensen straks ook een 'simpel' doosje paracetamol kunnen pin nen, hangt af van de toestemming Apotheker Koos Werkman legt bezoekers uit hoe de medicijnenautomaat in de nieuwe Thoolse apotheek werkt. foto Willem Mieras van de inspectie. Die ligt nu nog dwars. Toch ziet Werkman het er wel van komen. „En daar zullen ze ook bij de huisartsenpost blij mee zijn", weet hij. „Als iemand nu 's nachts erge tandpijn heeft en zon der paracetamol zit, belt hij maar naar de huisartsenpost voor een re ceptje. Straks kan hij het gewoon hier uit de automaat halen. Dat ontlast de huisartsenpost en is bo vendien handig voor de mensen. Die hoeven niet meer midden in de nacht naar Bergen op Zoom." MIDDELBURG - Een iets te kort lont je na een verkeersfoutje in Vlissin- gen komt een 21-jarige Vlissinger te staan op tachtig uur taakstraf waarvan de helft voorwaardelijk en het betalen van een schadever goeding. Dat is het vonnis van de Middelburgse politierechter. Op 4 maart moest de man op de Troelstraweg in Vlissingen met zijn brommer plotseling uitwijken voor een jongetje dat de weg op kwam. Bij die manoeuvre ontkwamen twee meiden nipt aan een aanrij ding. Ze schrokken en riepen hem wat minder fraaie woorden na. De Vlissinger keerde om om verhaal te halen. De meiden scholden hem uit en spuugden hem in het gezicht. Als reactie daarop gaf hij beide jongedames klappen en trap pen. De Vlissinger is voor mishandelin gen al eens eerder veroordeeld. De officier van justitie had zestig uur taakstraf en een schadevergoeding geëist. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 09-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Stemcor GmbH, geves tigd te Düsseldorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versicherungs-AG, gevestigd te Düsseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versicherungs-AG., gevestigd te Köln, Victoria Versicherungs-AG., gevestigd te Düsseldorf, Zürich Versicherungs- AG., gevestigd te Düsseldorf, Ace European Group Limited, gevestigd te Frankfurt, Gerling Industrie-Service GmbH West, gevestigd te Düsseldorf, Kravag-Logistics Versicherungs-AG., gevestigd te Hamburg, Helvetia Schweitz. Versicherungs-AG., geves tigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG., gevestigd te Oberursel, Darag, gevestigd te Berlijn, Wüba Versicherungs-AG.. gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allgemeine Versicherungs-AG., gevestigd te Köln, Nümberg Versicherungen, gevestigd te NUrnberg, is gedagvaard STX PAN OCEAN COMPANY LIMITED, zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 16-01- 2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld als breder omschre ven in het daarbij gevoegde afschrift van de op 10-09-2007 aan STX Pan Ocean Company Ltd betekende dag vaarding. STX Pan Ocean Company Ltd kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51