Zeeland Voedselstichting maakt doorstart Impuls voor armoedebeleid Tholen 11 Belg rijdt in op groepje mensen BEVELANDEN-THOLEN 17 De Helpende Hand hoopt snel weer pakketten uit te delen. Lekker uitwaaien met de papegaaien Extra maatregelen richten zich vooral op gezinnen met kinderen. Borstvoeding Greenpeace voert actie bij papierschip in Terneuzen Jong danstalent verdient een betere begeleiding Maandag 15 oktober 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - Marinus en Conny Weu- Iink uit Goes willen binnenkort weer beginnen met hun voedsel hulpstichting De Helpende Hand. Ze moeten dan wel weer een heel nieuw klantenbestand opbouwen. Het echtpaar Weulink, oorspronke lijk afkomstig uit Zwolle, startte de voedselhulpstichting vier jaar gele den en bouwde in de loop der ja ren een flinke schare aan klanten op. Arme gezinnen kregen regel matig een voedselpakket. Een jaar geleden startte in Goes echter een 'officiële', voedselbank, waar de nodige vrijwilligers die eerst voor Weulink werkten naar overstapten. Ze vonden dat met Weulink nauwelijks viel samen te werken, omdat hij veel te veel op eigen houtje opereerde. Ook veel klanten kozen voor de nieuwe voedselbank. In februari kwam er een voorlopig einde aan de voedselhulpstichting, toen bleek dat het zeven kinderen tellende gezin diep in de schulden zat. Er was onder meer een huur schuld bij de RWS, maar die wilde niet met de hand over het hart strijken. Directeur M. Sas liet weten zich persoonlijk te hebben ingespan nen voor de voedselhulpstichting en de privésituatie van de Weu- links. Maar ook hij zei te ervaren dat Marinus en Conny gewoon hun eigen gang gaan. Het gezin dreigde uit huis te wor- Marinus en Conny Weulink uit Goes blazen hun voedselhulp stichting nieuw leven in. Binnenkort hopen ze weer voedselpakketten uit te delen. den gezet, maar zo ver is het uit eindelijk niet gekomen. Wel wer den de activiteiten voor de voedsel hulpstichting tijdelijk stop gezet. Het gezin is inmiddels in een wat rustiger vaarwater terecht geko men en de Weulinks denken er aan om de stichting binnenkort weer nieuw leven in te blazen. „Ei genlijk zijn we nooit helemaal weg geweest", zegt Conny. „Twee bak kers zijn ons de hele tijd brood blij ven geven en dat hebben we op de fiets steeds naar de mensen ge bracht." Volgens Conny helpen zij en haar man momenteel nog altijd zo'n twintig gezinnen. Ze weet nog niet precies wanneer het uitdelen van de uitgebreide voedselpakketten wordt hervat, maar het zal volgens haar niet lang meer duren. Er zouden inmiddels weer de nodige vrijwilligers zijn. Het is nu zaak om het klantenbe stand weer op niveau te krijgen. In de hoogtijdagen van hulpstich ting De Helpende Hand hielp het Goese echtpaar meer dan tachtig gezinnen. Met een uitstekend func tionerende voedselbank als concur rent, waar overigens veel van Weu links klanten naar zijn overge stapt, zal het niet meevallen om weer terrein terug te winnen. WOLPHAARTSDIJK - Recreatiegebied de Schelp- teren waren het echter papegaaien die er een vogels zaten niet vast aan een ketting of riempje, hoek aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk is luchtje kwamen scheppen. Ruim tien mensen De stichting strijdt er juist voor om papegaaien geliefd bij hondenliefhebbers. Veel van hen laten kwamen met hun dieren naar het water op initia- de ruimte te geven en niet de hele dag in een hun viervoeter er regelmatig even uitwaaien. Gis- tief van de Stichting Vrije Zeeuwse Papegaai. De kooi te stoppen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het college van de gemeente Tholen stelt de raad voor het armoedebeleid een extra impuls te geven. Het is vol gens burgemeester en wethouders echter niet mogelijk om aan alle wensen te voldoen. De raad nam in juni, bij de behan deling van de kadernota, een mo tie aan waarin werd gesteld dat het geld van een toen nog ver wachte meevaller aan het armoe debeleid besteed moest worden. Maar die meevaller kwam er niet, en dus stellen B en W dat de mo tie niet uitvoerbaar is. Daarom wordt het beleid nu bijna alleen uitgebreid voor arme gezin nen met kinderen. Zo komt er ver goedingen voor deelname aan schoolactiviteiten van 150 euro per kind per jaar en kunnen gezinnen met kinderen voortaan vijftien eu ro per maand krijgen voor inter net. De maximale vergoeding voor de reiskosten voor schoolgaande kinderen wordt verhoogd naar 55 euro per kind per maand. Voor het uitbreiden van het ar moedebeleid trekt het college de Arme gezinnen in Tholen krijgen als het aan het college ligt extra geld. Het beleid wordt verder niet uitgebreid omdat een meevaller er toch niet is. komende twee jaar steeds 75.000 euro uit. Vanaf 2010 wordt dat wat minder, omdat door de aantrek kende economie minder mensen een beroep zouden doen op de bij zondere bijstand. Overigens trekt de gemeente ook tienduizend eu ro uit voor een formulierenbriga de. Die helpt mensen bij het invul len van formulieren en zoekt uit waar iemand recht op heeft. Ook wordt éénmalig 25.000 euro ver strekt voor de oprichting van een kringloopwinkel. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Sint-Maar- tensdijk kreeg in de nacht van za terdag op zondag voor de tweede keer in een week te maken met een ongeluk waarbij de veroorza ker op de vlucht sloeg. Een 58-jari- ge automobilist uit Antwerpen reed aan de Westpoort in op een groepje mensen. Volgens een woordvoerder van de politie raakte niemand van hen ge wond, omdat ze net op tijd opzij konden springen. De Belg reed na het voorval door, maar werd een uur later - om 2.30 uur - rijdend aangetroffen op de vlakbij gelegen - Sportlaan. Hij bleek onder de in vloed van alcohol te zijn. De man is meegenomen naar het politiebu reau, waar hij in verzekering is ge steld. Dinsdag werd aan de Provin ciale weg in Sint-Maartensdijk een 34-jarige vrachtwagenchauffeur uit Middelharnis aangereden, na dat hij uit zijn voertuig was ge stapt. De bestuurder van de auto, een vrouw uit Roosendaal, reed eveneens door. Ook zij kon kort na het voorval door de politie wor den aangehouden. Het slachtoffer raakte bij het ongeluk gewond aan zijn been. In dit geval was er overi gens geen alcohol in het spel. Tip? redactie@pzc.nl Redacteur wordt gebeld door een inwoonster van zijn dorp. Ze ver telt dat er een persbericht is ge maakt en wil weten waar dat naartoe moet. Eerst maar even gevraagd of het allemaal de moeite waard is, want wat heb je eraan om valse verwachtingen te wekken? Het gaat over borstvoeding. In de regio worden binnenkort meerdere cursussen gegeven over dit edele gebruik. „Maar nu moet ik stoppen", roept de dorpsgenote, „want er vliegt pardoes een vogeltje de woonkamer binnen!" „Zo, dat is schrikken, wat is het er voor eentje?" Antwoord: „Een roodborstje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49