Zeeland Restauratie molen Hoek echt in zicht Popsterren in de dop in Sluiskil Meesten nuchter bij controle Klappen voor bemiddeling Veel bijval van eigen publiek Terneuzen verwacht volgend jaar forse bijdrage voor Windlust. Jongeren dansen, playbacken en zingen tegen elkaar op. Terneuzenaar ramt geparkeerde auto's Jubilarissen FNV Bouw onderscheiden Jeugd maakt kennis met de duivensport Z PZC Maandag 15 oktober 2007 1 3 door René Hoonhorst HOEK - De roep om het opknap pen van de Hoekse molen Wind lust vindt gehoor bij het dagelijks bestuur van Terneuzen. De molen draait al jaren niet meer, omdat het te gevaarlijk is om de wieken in de wind te zetten. De vorige molenaar, groot pleitbe zorger van een opknapbeurt, gooi de alweer vier jaar geleden zijn kop in de wind en het bijltje erbij neer. Begin 2004 is weliswaar wat achterstallig onderhoud gepleegd, maar dat was niet voldoende om de stellingmolen weer te laten draaien. Vorig jaar werd aangekon digd dat er een restauratieplan ge reed lag voor uitvoering, maar de rigoureuze opknapbeurt staat nu pas weer op de rol. Reden van de vertraging is dat Ter neuzen vorig jaar geen rijkssubsi die binnensleepte voor een grondi ge renovatie van de in 1856 date rende bovenkruier. Maar B en W zijn nu 'voornemens op grond van artikel 11 van de Monumentenwet' vergunning te verlenen voor res- Mocht de gemeente ook volgend jaar niet in aanmerking komen voor restauratiesubsidie, dan wordt de molen toch zo ver op geknapt dat hij weer kan draaien. CLINCE - Slechts vier van de 135 au tomobilisten bij wie een blaastest werd afgenomen, hadden te diep in het glaasje gekeken, tijdens con troles in Clinge en Kapellebrug. Van het kwartet had overigens de helft stevig ingenomen, zodat bei den hun rijbewijs in moesten leve ren. De twee andere automobilisten kwamen ervan af met een boete. De politie hield de blaaspijpjes 9,5 uur in de aanslag. De alcoholcontroles in de 's Gra venstraat in Clinge en Zoetevaart in Kapellebrug werden gehouden van zaterdag 19.30 uur tot zondag 5.00 uur. tauratie van de molen Windlust in Hoek', kondigen ze aan in de laat ste gemeentelijke informatieru briek in het advertentieblad. Het college verwacht dat dit keer wel zeventig procent van de benodig de drie ton wordt overgemaakt door Den Haag. De blijde verwach ting is niet gestoeld op toezeggin gen van Monumentenzorg, maar experts van de Molenstichting me nen dat Windlust hoog op de voor keurslijst staat, onthult wethouder Jaap Bos. In april volgend jaar moet duide lijk zijn of de Hoekse stellingmo len voor forse financiële ondersteu ning in aanmerking komt. Mocht Terneuzen opnieuw een tegenval ler moeten incasseren, dan wordt de molen in elk geval geconser veerd. Bos: „We hebben wel wat geld gereserveerd, maar kunnen de molen niet in één keer volledig restaureren. We knappen de mo len in elk geval zover op, dat hij weer regelmatig kan draaien." Hoek hoeft niet tot volgend jaar te wachten tot haar molen weer wind lust. Want de wethouder be looft dat de wieken binnen zes we ken af en toe een weekeind draaien. Eén nieuwe vrijwillige molenaar heeft het certificaat als gediplomeerd mulder behaald, de tweede is een eind op streek. Zo gauw vitale delen van de molen grondig zijn schoongemaakt, kan Windlust zijn wieken 'rustig laten draaien', stelt Bos. hulst - Een 17-jarige jongen uit Hulst kreeg in de nacht van vrij dag op zaterdag rond 1.15 uur een paar klappen in zijn gezicht op het Ceulenplein in zijn woonplaats. De jongen had even tevoren in de Spordaan een conflict tussen enke le personen (onder wie een beken de van de 17-jarige) proberen te sussen. Zijn bemiddelingspoging werd niet door iedereen gewaardeerd, want één van de ruziemakers kwam hem achterna en gaf hem een paar klappen. De politie heeft nog niemand aan gehouden, maar onderzoekt de zaak. Bo en Iris deden mee aan de soundmixshow in de categorie dans. foto Wim Kooyman door Cino van den Broecke sluiskil - Dansen, playbacken en soundmixen voor een volle zaal. Niet iedereen doet het en niet ie dereen durft het. De deelnemers aan de soundmix- en playback- show in Sluiskil wel. Tweeëntwin tig deelnemertjes gingen gistermid dag het grote podium in 't Meulen- gat op om 'hun dingetje te doen'. Het was voor de 14e keer dat SKI Sluiskil tekende voor de Sound mix- en playbackshow. 'Op weg als Popstar' was dit jaar het thema, met een knipoog naar alle talentenjachten op televisie. KUS, Jan Smit, Frans Bauer en tal van andere coryfeeën werden door de jeugdige talentjes nage bootst. In de categorieën dans, playback en soundmix bonden ze met elkaar de strijd aan. Nadat eerder op de middag ieder een de kans had nog een laatste keer te oefenen, ging het vanaf twee uur voor het 'echie'. Toen alle deelnemers, variërend in leef tijd van drie tot veertien jaar, voor bij waren gekomen, had de jury geen moeite om de winnaars te kiezen. Bij de dansers won Pasha Jansen met zijn jumpact. In de categorie playback deed Amarige Dallinga het het beste. Zij vertolkte het lied Ik lijk zo op een jongen, van Cleo. Bij de soundmixers won met grote overtuiging de Westdorpse Ashley Martinez met een ingetogen gezon- 'Op weg als popstar thema van soundmixshow, met knipoog naar tv-shows' gen nummer van Selena, Como la Flor. Alle deelnemers kregen voor hun inzet een gouden medaille, terwijl de winnaars 'eeuwige roem' kre gen en een envelop met een geld prijs mee naar huis namen. De Walnootjes zongen uit volle borst in Den Dullaert. foto Wim Kooyman hulst - Het wemelde gisteren van de vrolijke kinderen in de grote zaal van Den Dullaert in Hulst. De kinderkorenmiddag bleek een schot in de roos. De jeugd in de zaal vermaakte zich uitstekend met de prestaties van leeftijdgeno ten en als het de beurt was aan de eigen groep, werd uit volle borst meegezongen. Het repertoire van de deelnemende koren was ver schillend. De een bracht meer kin derliedjes, de ander durfde al eens op de populaire toer te gaan. De Emmauskids hebben vooral een repertoire van liedjes die tij dens kerkdiensten worden gezon gen, maar pakten gisteren ook uit met het Dinosaurusbal en het af- vallied. De jeugdige muzikantjes vonden het spannend, maar wel fijn om op te treden voor een volwassen publiek. De deelnemers waren: de Babbeliekes uit Vogelwaarde, de Walnoten uit Hulst, De Floriaantjes uit Kloosterzande en de Em mauskids uit Terneuzen. TERNEUZEN - Een 51-jarige Terneu zenaar reed zaterdagavond rond half tien tegen twee geparkeerde auto's aan in de Verlengde 'van Steenbergenlaan in zijn woon plaats. De man is vermoedelijk tijdens het rijden onwel geworden, waar door hij de macht over het stuur verloor. Na het ongeval is hij voor onderzoek overgebracht naar de huisartsenpost in Terneuzen. CLINGE - Op de jubileumavond van de FNV Bouw Oost-Zeeuws- Vlaanderen is zaterdag in Clinge een aantal leden geëerd. B. van de Branden, K. van Waterschoot en L. Schalkens-Loof werden onder scheiden voor 60 jaar lidmaat schap, J. Cammaert en L. Dillis voor 50 jaar. Zeven leden kregen een onderscheiding omdat ze 40 jaar lid zijn en twee voor 25 jaar lidmaatschap. HEIKANT - De jeugd kennis laten maken met de duivensport. Met deze insteek hield postduivenver eniging de Postduif uit Heikant gis teren een jeugddag. In het onder komen van de club werden duiven getoond en de jongeren konden meedoen aan jeugdvluchten. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 09-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Stemcor GmbH, geves tigd te Düsseldorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versicherungs-AG, gevestigd te Düsseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versicherungs-AG., gevestigd te Köln, Victoria Versicherungs-AG., gevestigd te Düsseldorf, Zürich Versicherungs- AG., gevestigd te Düsseldorf, Ace European Group Limited, gevestigd te Frankfurt, Gerling Industrie-Service GmbH West, gevestigd te Düsseldorf, Kravag-Logistics Versicherungs-AG., gevestigd te Hamburg, Helvetia Schweitz. Versicherungs-AG., geves tigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG., gevestigd te Oberursel, Darag, gevestigd te Berlijn, Wüba Versicherungs-AG., gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allgemeine Versicherungs-AG., gevestigd te Köln, Nürnberg Versicherungen, gevestigd te Nümberg, is gedagvaard STX PAN OCEAN COMPANY LIMITED, zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 16-01- 2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld als breder omschre ven in het daarbij gevoegde afschrift van de op 10-09-2007 aan STX Pan Ocean Company Ltd betekende dag vaarding. STX Pan Ocean Company Ltd kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 1,32 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47