PZC Trappen, zwoegen en zweten als beloning VW voor culturele faam Gemeente Sluis maakt website interactiever m mmk ZEEUWS-VLAANDEREN 11 17 Coalitie vindt plan voor driehonderd woningen te hoog gegrepen. Nieuwe website voor het zicht, maar vooral voor gebruikersgemak. Kantoor zet Aardenburg op de kaart bij toerist en cultuurliefhebber. wm Wm mm I m IK 11 I m will Greenpeace voert actie bij papierschip in Terneuzen Jong danstalent verdient een betere begeleiding Maandag 15 oktober 2007 Tip? redtern@pzc.nl Sluis aan Zee lijkt om zeep door René Hoonhorst SLUIS - Vóór een voorstel van het college de raad bereikt, ziet de meerderheid van de gemeentebe stuurders al af van het plan om Sluis weer met de zee te verbin den. De coalitiepartijen blijven vinden dat er te veel risico's aan 'Sluis aan Zee' kleven. De oppositie baalt dat Sluis letterlijk de boot mist om nieuwe inwoners te trekken en het stadje bij watersporters en natuur liefhebbers op de kaart te zetten. Hoewel ondernemers het finan ciële risico dragen, is de kans groot dat de raadsleden op termijn weer akkoord moeten gaan met een aan gepaste versie van het plan, meent de coalitie. PvdA-fractievoorzitter Robert Evers: „Kijk naar Plan Groenevelt, dat nog niet eens is volgebouwd. Voor de landhuizen die daar zou den komen was geen markt, zodat we als raad toch weer akkoord zijn gegaan met de bouw van kleinere woningen." Hij wijst daarnaast op de bouw van vele tientallen duur dere woningen in het voormalige Hof van Europa en bij het terrein van de golfclub. De PvdA wilde voor de raadsver kiezingen een referendum over Sluis aan Zee. Als dat referendum er niet zou komen, moest de meer derheid van de leden bepalen of Met Breskens, Cadzand, Croede Podium en Hof van Europa neemt Sluis te veel hooi op zijn vork, vindt Helder Zeeuws. Twee projecten tegelijk is maximum. de partij voor of tegen het ambiti euze plan was. Begin deze maand oordeelde 8o procent van ruim twintig aanwezige PvdA-leden dat Sluis aan Zee te hoog gegrepen is voor de schaal van West-Zeeuws- Vlaanderen. De coalitiepartijen Helder Zeeuws en Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) sluiten zich bij die zienswijze aan. Fractievoorzitter Hans Meijer van Helder Zeeuws meent dat Sluis de handen al vol heeft aan twee grote projecten. Met het maken van een dorpshart in Breskens, Groede Po dium, het Hof van Europa en Cad- zand-Bad heeft Sluis er al twee keer zoveel onderhanden. D en T heeft zich van het begin af aan te gen de verbinding van het belfort stadje met de Noordzee verzet. De oppositiepartijen spreken van een gemiste kans. WD-fractie- voorzitter Johan Provoost is des duivels dat na jaren werk alle plan nen zo de zee in worden gekie perd. Zijn collega's Lia Flikweert (CDA) en William Gijsel (Gemeen tebelangen) vinden het vooral zon de dat enthousiaste ondernemers voorbereidingen van jaren in één klap naar de filistijnen zien gaan. TERNEUZEN - Trappen en zwoegen op tandems, mountainbikes, trap karren en steppen. Dat deden de medewerkers van Zorgsaam zater dag tijdens een sportief uitje dat hen door de vakgroep orthopedie werd aangeboden. De vakgroep wilde de medewerkers trakteren voor tien jaar inzet voor het Geza menlijk Herstelplan voor ge- wrichtsvervangende chirurgie, 's Ochtends sprongen in Aarden burg zo'n 130 medewerkers op ver schillende trapkarren richting Ter neuzen. Elke afdeling had zichzelf verkleed en een naam verzonnen. Onderweg werd de trapkar ver ruild voor een tandem en vanuit Hoek werd op een step naar zorg centrum Bachten Dieke in Terneu zen gereden. Daar kwamen ook zo'n zestig tandemrijders vanuit Hulst samen om met elkaar uit te hijgen en bij te tanken bij de toete rende klanken van Tandsjen Bei. De dag kreeg rond 18 uur nog een feestelijker tintje door de onderte kening van een garantieverklaring voor heup- en knievervangende operaties voor CZ-verzekerden. „Wij hebben zoveel vertrouwen in de implantaten van Biomet, dat we bij voortijdige problemen als ziekenhuis samen met de leveran cier de extra kosten vergoeden", al dus N. Corbeij van de vakgroep. Medewerkers van Zorgsaam doen tijdens een bedrijfsuitje een polonaise bij zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst SLUIS - De aquarel van Joost Hee- ren laat West-Zeeuws-Vlaanderen in vogelvlucht zien. 'Een opval lend, kleurrijk én functioneel her kenningssymbool voor de ver nieuwde website van de gemeente Sluis', werft het team voorlichting. Bewoners, toeristen en gelegen heidsbezoekers kunnen nu veel meer informatie van het net pluk ken. De collegebesluiten staan van af eind vorige week op de site, waarmee Sluis voldoet aan een ver plichting op basis van de Gemeen tewet en de Wet Opbaarheid van Bestuur. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden om automatisch een e-mailbericht te krijgen over nieuwe collegebesluiten, openbare kennisgevingen en stukken voor bijeenkomsten van de gemeente raad. De site blijft in ontwikkeling, be looft de gemeente. In de toekomst kunnen bijvoorbeeld paspoorten en bouwvergunningen via de site worden aangevraagd, waarna ook via internet betaald kan worden. door René Hoonhorst AARDENBURC - De Aardenburgse ondernemers pleiten voor een nieuw zelfstandig VW-kantoor in de kikkerstad. Het huurcontract voor 'De Paardenstal' aan de Markt loopt vandaag af. Dat ondernemers zelf het nut van een VW-kantoor inzien, blijkt uit een trio aanbiedingen om een kan toortje in een bestaande winkel te beginnen. De Vereniging Onderne mend Aardenburg is blij met die aanbiedingen, maar opteert op een 'representatief onderkomen waar diverse ondernemers 'meer dere diensten verlenen'. De ondernemers vinden het jam mer dat de VYV geen domicilie krijgt in het voormalige stadhuis van Aardenburg (pal naast De Paardenstal). Als ook het Gemeen telijk Archeologisch Museum, oude archieven van voormalige en bestaande gemeenten in West- Zeeuws-Vlaanderen en de biblio theek van de heemkundige kring W* 'In een representatief pand waar ook musea, archieven en heem kundigen een plek vinden, geeft een eigen VW-kantoor de kikker- stad meer cultureel aanzien'. in het statige pand aan de Markt worden gevestigd, krijgt de leus Aardenburg-Cultuurstad meer uit straling, stellen zij. Dat Aardenburg een WV nodig heeft om haar bekendheid, ook on der Vlamingen, vast te houden en te vergroten, bleek vorige maand uit het rapport '(Ver)ken uw grens'. Een eigen VW-kantoor geeft niet alleen toeristische infor matie, maar onderstreept het be lang van kunst en cultuur, onder meer door kaartverkoop voor cul turele evenementen. Sluis is 'in overleg met partijen over de best denkbare oplossing voor een VW-kantoor', meldde een woord voerster van de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45