Zeeland partners van hoger opgeleiden man of vrouw van' 'Bonnen tegen de afspraak' overtuigt op Goese planken Man overlijdt bij bedrijfsongeval Geen treinen tussen 20 en 28 oktober Voorzitter Zoutelandse ondernemers noemt politieoptreden 'absurd'. PZC Maandag 15 oktober 2007 3 Initiatieven die gelanceerd zijn of al bestaan (in Zeeland): - Plannen om een loopbaancentrum op te richten in Zeeuws-Vlaanderen. Deze suggestie wordt gedaan in de toekomstvisie 'Samen werken aan Zeeuws-Vlaanderen'. Dat wil zeggen dat het initiatief nog maar in de kin derschoenen staat. Veertig Zeeuwse (semi-)overheidsinstellingen hebben vraag en aanbod ge bundeld op het gebied van werk in een nieuw loopbaannetwerk. Onder de naam ZeelandWerkt.nl melden ze op een gelijknamige internetsite va catures en kunnen medewerkers die toe zijn aan een nieuwe baan zich presenteren. Door de koppeling van vraag en aanbod ontstaat een om vangrijke interne arbeidsmarkt. Dat levert betere carrièremogelijkheden op voor medewerkers en de aangesloten instellingen kunnen zich verzeke ren van nieuwe personeelsleden die elders bij de (semi-)overheid in Zee land ervaring hebben opgedaan. Het Partner Programma van Management Support Zeeland zoekt actief een baan voor de partner van medewerkers die naar Zeeland verhuizen voor een nieuwe baan. Het gaat dan vaak om kandidaten die niet uit Zee land afkomstig zijn en nieuw zijn op de Zeeuwse arbeidsmarkt. In Groningen bestaat Noorderlink, een samenwerkingsverband van veertien bedrijven en organisaties. De deelnemers proberen aantrekkelijk te zijn voor nieuwe werknemers, onder meer door het opzetten van een gezamenlijke vacaturebank, waardoor personeelsleden van de deelnemen de organisaties en bedrijven als interne kandidaat kunnen reageren op vacatures. De drie noordelijke provincies investeren de komende jaren 370 mil joen euro in onder meer watertechnologie, energie en sensortechnologie om een eind te maken aan de achterstandssituatie van dat deel van Neder land. Groningen, Friesland en Drenthe willen op deze terreinen koploper worden in Nederland. aangesloten bedrijven. In de twee de fase volgt een intensieve promo tie binnen het uitgebreide regiona le netwerk van Oeys wervingssbu- reau MSZ. „Dan gaan we met de kandidaat onder de arm de markt op." Hoeveel partners Oey het afgelo pen jaar langs deze weg aan een baan heeft geholpen, geeft hij om 'commerciële redenen' niet prijs. Een baangarantie spreekt hij even min uit. Maar voor iemand met een hogere opleiding en de juiste ambitie is hier naar zijn jarenlange ervaring vraag genoeg. Ongeveer twee derde van de kandi daten die bij MSZ staan ingeschre ven, komt uit de Randstad. Veelal mensen die Zeeland kennen van het bootje dat ze er hebben liggen, vakanties of dertigplussers die met kinderen willen terugkeren naar hun geboortegrond, stelt de wer vingsmanager vast. Het overige deel is Zeeuw. genlijk deden ze het stuk voor stuk heel goed. Nou was niet ieder een tevreden over zichzelf. „Heel slecht", was het harde oordeel van Ira Hoefsmid over zichzelf Niet zo gek, want het meisje was ziek, waardoor ze haar stem haast hele maal kwijt was. Eén van de hoogtepunten was het optreden van Guimar van der Weele (11) die behoorlijk 'hoog' moest voor het nummer 'Als een meeuw boven zee'. Er was geen wanklank te horen. Ook Gina van Haren (12) en Bram Houg (12) ble- Omdat de mogelijkheden en kan sen op de Zeeuwse arbeidsmarkt op landelijk niveau onderbelicht zijn, begint Oey volgende maand een aandachtscampagne in Inter mediair, het blad voor hoger opge leiden. Hij zou het derhalve toejui chen wanneer de Roosevelt Aca demy de bestaande inspanningen op het vlak van partnerprogram ma's bundelt en zo een voor ieder een overzichtelijk platform biedt. Dat doet ook Dow-woordvoerder Matthijs van Meerveld. Volgens hem wordt het steeds moeilijker potentiële nieuwe medewerkers te vinden, omdat voor de partner eveneens een toekomstperspectief wordt verlangd. Het chemiebedrijf werkt inmiddels twee jaar met een (Europees actief) bureau voor een op maat gesneden partnerpro gramma. Daarnaast is Dow in ge sprek met andere Zeeuwse bedrij ven om te zien of er op dit gebied kan worden samengewerkt. ken in het bezit van een fraai stem geluid. Die laatste won overigens twee jaar geleden al de Zeeuwse voorronde van het festival. Eind dit jaar staat hij met theatergezel schap GOV in de Zeeuwse theaters met de musical Oliver. Verder blonk Maxim Gijs, die het nummer 'Twee vaders' zong, uit door zijn podiumvaardigheden. Hij bespeelde het publiek in de hoop daarmee hoge ogen te gooien bij de jury. Jurylid Maikel Harte had immers voor aanvang van de wedstrijd nog gezegd dat hij deze middag vooral vermaakt wilde worden. Desondanks koos de jury, die ove rigens wel alle kandidaten roemde, voor Amanda Simons (11), die het ingetogen nummer 'De pest aan pesten' op uitstekende wijze ver tolkte. Zij vertegenwoordigt Zee land op 27 oktober tijdens de lan delijke finale. Die wordt op 15 de cember uitgezonden door de Vara op Nederland 3. JFj Meer informatie is te vinden op »-* www.kinderenvoorkinderen.nl AXEL - Een 50-jarige Axelaar is za terdagmorgen om het leven geko men bij een noodlottig ongeval op het erf van zijn bedrijf aan de Tweede Verkorting. De man was aan het werk op een heftruck, waarmee hij een kist grond wilde verzetten. De kist stond hoog op de lepels, waardoor de heftruck bij het achteruitrijden omviel en de man klem kwam te zitten onder het voertuig. Hij over leed ter plaatse aan zijn verwon dingen. ZOUTELANDE - Het uitdelen van be keuringen tijdens de Kustmara- thon van vorige week was tegen de afspraak die eerder met de ge meente Veere was gemaakt. Dat stelt WD-Statenlid Kees Bierens in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Zoutelandse ondernemers vereniging Zomid. Tientallen vrijwilligers hielpen die dag mee met het in goede banen leiden van het verkeer. Volgens Bierens was de afspraak met de ge meente Veere dat de BOA's (bij zonder opsporingsambtenaren) soepelheid zouden betrachten, ten zij de veiligheid in het geding was. In brieven aan Provinciale Staten en de raad van Veere schrijft Bie rens dat er 'in opdracht van de po litie heel anders is opgetreden'. Bierens noemt het optreden van de politie 'absurd' en is vooral ook verontwaardigd over de uitlatin gen van politievertegenwoordigers na de Kustmarathon. Volgens Bie rens is door de gang van zaken de integriteit van de politie in het ge ding. Hij voorspelt dat veel men sen een gang naar de rechter zul len maken als de boetes niet wor den geseponeerd. De zondag na de Kustmarathon was er de wandelmarathon. „Al hoewel de twee BOA's en vertegen woordigers van de marathonorga nisatie, Zoutelande Actief en Zo mid, op de om 13.30 uur geplande briefing tevergeefs een half uur hebben zitten wachten op de poli tie, zijn we om 14.00 uur aan de slag gegaan om het verkeer en het parkeren in goede banen te leiden. Om 17.30 uur konden we constate ren dat dat met naar schatting nog 500 auto's en 5000 bezoekers meer dan zaterdag én zonder poli tie, prima gelukt was." Vandaag geeft de korpschef van de Politie Zeeland een toelichting aan Statenleden. GOES - Tussen Roosendaal en Vlis- singen rijden van zaterdag 20 tot en met zondag 28 oktober geen treinen vanwege een grootscheep se spoorvernieuwing. De NS zet bussen in die stoppen op alle stations. Tussen Goes en Middelburg en tus sen Roosendaal en Bergen op Zoom wordt in totaal 19 kilometer spoor voorzien van nieuw grind. De houten dwarsliggers worden vervangen door betonnen, om ge luidsoverlast te beperken. Bij het station Vlissingen-Souburg wordt de stationskap verwijderd. Tenslot te worden betonfunderingen bij 's-Heer Arendskerke weggehaald. Voorafgaand aan de werkzaamhe den wordt op sommige plaatsen gezocht naar explosieven uit de Tweede Wereldoorlog liggen. Op doordeweekse dagen is tussen 23.00 en 7.00 uur één spoor be schikbaar voor goederentreinen. kULTftST fotomontage Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3