Eva Zelders bezorgt Vlissingen winst Sterke ouverture van handbalsters EMM Vlissingse hockeysters beslissen wedstrijd in de tweede helft. Winst atlete De Kok in Middelharnis Marlies Jongerius is terug aan het front 34 [Maandag 15 oktober 2007 pzc door Bas Koel VLISSINGEN - Derdeklasser Vlissin gen heeft gisteren op eigen veld Ze venbergen met 3-1 verslagen. Eva Zelders scoorde driemaal. De hockeysters uit Vlissingen be gonnen slecht aan de wedstrijd. Na drie minuten keken ze al tegen een achterstand aan. Ingrid Da- men zorgde uit een strafcorner voor o-i. Vlissingen kwam tekort in de duels, waardoor Zevenber gen het spel kon maken. Vlissin gen coach Rinske de Visser was achteraf niet tevreden over het spel van haar speelsters in de eer ste helft. „We startten heel zwak. Alle duels gingen verloren en de passes kwamen niet aan. Gelukkig pakten de speelster het na de o-i op. Ze gingen iets beter spelen." Na een kwartier spelen rondde Eva Zelders een goede aanval knap af door uit de draai te scoren. Na de gelijkmaker nam Zevenbergen toch het heft weer in handen. Dankzij goed verdedigend werk van uitblinker Iris Koole bleef de schade beperkt. De Visser: „Eva Zelders en Iris Koole waren van daag de uitblinkers. Eva scoort drie keer en Iris stond goed te ver dedigen." Na de rust waren de rollen omge draaid. Vlissingen was de betere ploeg en Zevenbergen had niks meer in te brengen. Na tien minu ten hockeyen in de tweede helft werd het goede spel beloond. Eva Zelders stopte een strafcorner van Iris Koole en haalde daarna zelf hard uit met de 2-1 als gevolg. Na dat de Vlissingse ploeg op voor sprong kwam, vergaten ze de wed strijd snel te beslissen. De Visser: „We begonnen fel aan de tweede helft. We stonden positioneel goed en wonnen de duels nu wel. Nadat we op voorsprong kwamen, 1^ De Vlissingse hockeysters beslis- sen de wedstrijd tegen Zevenber gen in de tweede helft. Eva Zel ders scoort alle drie de treffers voor Vlissingen. Vlissingen - Zevenbergen Vlissingen - Zevenbergen 3-1(1-1). 3. Ingrid Damen 0-1 (strafcorner), 15. Eva Zel ders 1-1, 45. Eva Zelders 2-1 (strafcorner), 67. Eva Zel ders 3-1 (strafcorner). Scheids rechters: J. H. Nijman en G. de Koning. Aantal toeschouwers: 50. Voor de wedstrijd was de pre sentatie van de nieuwe hoofds ponsor. Rabobank zal de ko mende twee jaar de Vlissingse club sponsoren. De hockeyvrouwen prestenteer den voor de wedstrijd de nieu we trainingspakken. duurde het te lang voordat we weer scoorden. Dit soort wedstrij den zijn slopend voor een coach. Aan de kant kun je weinig aan het spel veranderen." Drie minuten voor tijd besliste Vlissingen de wedstrijd. Eva Zel ders schoot een strafcorner hard binnen. Zelders zorgde daarmee voor de gehele doelpuntenproduc tie van Vlissingen. Rinske de Visser was tevreden met het spel van haar ploeg. „We hebben in de tweede helft goed hockey laten zien. Dat moet ook wel, we willen bovenin mee draaien." Voor Vlissingen is het doel om mee te strijden om de tweede plek in de derde klasse. De Visser: „Qua niveau steekt Et- ten-Leur er bovenuit in deze com petitie. Daaronder gaan drie, vier ploegen strijden om de tweede plek. Als wij zo blijven hockeyen als in de tweede helft, kunnen we in elk geval naar boven blijven kij ken." Zevenbergen-coach Jan Coenen hield een gemengd gevoel over aan de wedstrijd. „De eerste helft speelden we erg goed. In de twee de helft bracht ik een paar jeugdspelers in, maar die maakten weinig klaar. Toch heb ik die niet gewisseld, want dan verliezen zij ook hun zelfvertrouwen. We zijn bij Zevenbergen bezig met het op bouwen van een nieuwe ploeg en dit zijn goede leermomenten." Vlissingen-speelster Joanne van Hoek (links) in duel met een speelster van Zevenbergen. Vlissingen won de wed strijd met 3-1. foto Ruben Oreel middelburg - Eersteklasser EMM is het nieuwe handbalseizoen voortvarend van start gegaan. De vrouwenploeg won van RHV. Vrouwen EMM-RHV 27-16: Bijna alles klop te in de ouverture. „We waren op alles voorbereid", zei coach Hans Nijsen na afloop. „Op de 4-2 dek king van RVH was op de training geanticipeerd." De tactiek wierp z'n vruchten af. Binnen een kwar tier stond het al 6-1. De equipe uit Rijen kon het tempo niet volgen. Achterin had EMM mede dankzij sluitpost Ingrid Gutteling de touw tjes stevig in handen. Scores emm: Ariska Tax en Petula Bras ser 6, Angela van de Bergh 5, Danielle Ca rol, Cheyenne van Lieshout 3, Xaira Nij sen en Marieke Riemens 2. Olympus-Red-Rag/Tachos 2 14-18: Olympus had te veel ontzag voor de opponent en toonde zelf te weinig lef Bij vlagen werden de pupillen van coach Rita van den Velde voor de pauze overklast: 4-9. Dat er toch nog acceptabele cijfers op het bord kwamen, had te ma ken met de ruimte die de tegen stander weggaf Mannen EMM-Heerle 2 19-16: EMM boekt na tien duels droog te staan weer een competitiezege. De winst van de tweedeklasser was vooral te wij ten aan het vele trek- en sleurwerk achterin. Heerle kreeg nauwelijks kans op de gevreesde tegenaanval. Scores emm: Wally Houtepen en August Bataille 4, Marcello Tax 3, Myron Bouw meester, Arnold Zevenbergen en Rlnaldo Schipper 2, Thijs de Vos en Prosper Min- naert. Mixed Up-EMM 2 31-17: De Mid delburgse reserves kregen geen voet aan de grond. Vooral op het conditionele vlak moet er volgens speler/coach Eric Dingemanse nog het een en ander verbeteren. goes - Marianne de Kok uit Lewe- dorp heeft gisteren in Middelhar nis een wedstrijd over tien kilome ter gewonnen. Ze realiseerde een tijd van 39 mi nuten en 4 seconden. De Dynami- ca-atlete finishte op de 31e plaats overall. Bij de mannen werd Wim van Sparrentak (Middelburg) zesde overall en werd derde bij de mas ters H35. bergen op zoom - Marlies Jonge rius van AV'56 heeft in Bergen op Zoom de Klaverveldenloop over twintig kilometer op haar naam geschreven. Ze kwam tot een tijd van 1 uur 16 minuten en 47 secon den. Jongerius was door zwanger schap en bevalling enige tijd uit de roulatie. Op 4 november neemt Jongerius deel aan de marathon van New York. UITSLAGEN »- BRIDGE Middelburg. Lange Jan kroegenbridgedrive. 1. Arthur Pouwelse en Rob Pouwelse, 73,02%, 2. Jolanta Krepska en Trudy Sonneveld, 66,84%, 3. Roeland Maat en Eric Schute, 64,66%, 4. Willy de Bakker en Maarten van Ham, 63,93%, 5. Marianne Stol en Wim Stol, 63,05%, 6. D. Puis en D. de Graaf, 62,63%, 7. Jeanne Labrujère en Rob Labrujère, 61,89%, 8. Agaath Lijnkamp en Guus Lijnkamp, 61,86%, 9. Margot van Seters en Frank Reijnen, 61,21%, 10. Jos Kloet en Wim Arendse, 60,62%. FUTSAL Competitie Walcheren. 1e klasse: VZV/Hydrofa-TCV 8-6, SV Slo- ga-Alfonds/ZWNegen 2-4, Milano Dom- burg-VAW 13-2, Murre/de Visser-SVSW'72 2 5-3, ZW Tympaan-Melveld 5-7, Slijterij Sou- burg-SVSW'72 5-0 reglementair. Tweede klas se: Uiterton 2-Uiterton 1 6-2, PS- VW-Eastman/LFA 5-9, SC Baskensburg-Akker- daas kado 5-4, Voskamp Boys-Blauwwit/GenD 0-9, Peter Christ-Domburg ZV 2-6, WZP-FC Laurens 8-7. Derde klasse: EPZ-Fysiotherapie Knol 2-7, VZV/Hydrofa 2-Baderie 3-3, Geen Idee-SC Torna 15-6, Dekker/Tramper-Blauwwit/GenD 2 2-12, TSA brandpreventie-Woontrend Zeeland 15-0, Hiwako/de Paauw-TA control systems 3-7. Vier de klasse: ZW Westkapelle-Murre/de Visser 2 5-6, TCV 2-Schinkel ass 7-6, Schelde- mond-SV Torentijd 11-7, Gouwe Gheyt/SVB-Arnemuiden 3-6, AFC-Ristorante Verdi 5-3, Aktie fiets-Domburg ZV 2 5-5. SCHAKEN Oost-Souburg. 1800-toernooi. Eindstand na 7 ronden: 1. Peter Noorlander 6,5, 2. Ronald Steijn, Michael Wise, Floor Heemskerk 5,0, 5. Arjo van Dommelen 4,5. TENNIS Goes. Wintercircuit PrivaZorg Zeeland. MLTC-TC Toss 7-2. Mannenenkelspel: P. Na- gel-R. van der Wel 6-3 7-5, O. Molopodis-J. Oranje 7-6 6-3, P. Felius-S. Hermus 4-6 2-6, N. Marijnissen-R. van der Meijden 3-6 4-6. Vrou wenenkelspel: J. van den Dries-B. Zwanen burg 6-2 3-6 7-6, S. Oranje-H. van Hartings- veldt 6-2 6-3. Mannendubbelspel: P. Nagel/P. Felius-R. van der Wel/J. Oranje 2-6 6-3 7-6, N. Marijnissen/O. Molopodis-R. van der Meijden/B. Mulder 7-5 6-3. Vrouwendubbel spel: J. van den Dries/S. Oranje-B. Zwanenburg/D. Boudewijns 6-2 6-3. TTZ-De Toppers 7-2. Mannenenkelspel: S. Vermeu len-]. Wiggers 6-3 7-5, E. Bakker-R. van Gilst 6-7 6-3 7-6, M. de Witte-A. Jonkman 3-6 6-7, A. Kuijl-J. Smit 6-4 6-3. Vrouwenenkelspel: S. Pauwels-X. van Benten 3-6 6-3 7-6, E. Har- tog-A. Vos 6-4 6-2. Mannendubbelspel: S. Vermeulen/E. Bakker-J. Wiggers/J. Smit 3-6 6-4 7-6, M. de Witte/A. Kuijl-A. Jonkman/R. van Gilst 3-6 6-4 6-7. Vrouwendubbeispel: S. Pauwels/E. Hartog-X. van Benten/A. Vos 7-5 6-2. WIELRENNEN Terneuzen. Koppeltijdrit, 34,5 kilometer. Trimmers: 1. Ard van Houte/Herman Muller 50.29. ID-renners: 1. Tonnie Hoogstrate/Mario Scheffers 55.10. Ligfietsen: 1Eddy de Jonge/Wouter Delanote 57.22. Tan dems: 1. Arnold Polderman/Johnny van der Klooster 44.16. Vrouwen: 1. Hayley Brown/Gwen Lossie 1.00.21. Mixed: 1. Ingrid Blommaert/Theo van de Brande 53.39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36