SpO! WS'92 schiet in de aanval iets tekort Strafworpen doen Fortis in Boot en Cijsel klasse apart in Wemeldinge Middelburgse damclub boekt de eerste zege Motorcrossers winnen beiden twee manches in hun klasse. Vlissingse volleyballers verliezen van RVC/Libanon: 3-1. Gebroeders Pouwelse zijn sterkste bridgers Peter Noorlander wint 1800- schaaktoernooi Puntendeling voor 's Lands Welvaren Tennissers van MLTC openen sterk in de hal Dedercq loopt in acht dagen twee marathons Derdeklassers Ondo en Stormvogels komen tot winst. 3 2 Maandag 15 oktober 2007 PZC W •"'te tijjjpi De start van de 65cc-klasse tijdens de cross in Wemeldinge. Deze klasse zou worden gewonnen door Carsten Coedegebure. foto Willem Mieras door Herman Heuvink WEMELDINGE - Op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldin ge werd de de derde wedstrijd om het open Zeeuws kampioenschap 2007 verreden. Bij de senioren wa ren Mark Boot uit Burgh-Haamste- de en Roy Gijsel uit Heikant de grote winnaars. De MX 2 klasse was de grote trek pleister. De deelnemers in finale kwamen tot stand via twee series. De series leverden overwinningen op voor Mark Boot en Jordi van de Wiele. Daarna volgde de B-fmale, waaruit de vier snelsten zich ook nog in de finale wisten te rijden. De finale begon met een geweldi ge start van Van de Wiele uit Sint Jansteen. Hij werd gevolgd door Koote, Spruijt en Buijs. Boot raakte ingesloten, maar kwam aan het eind van de eerste ronde toch alweer als vierde door. De Kawasakirijder raakte op drift en was niet te houden. In de acht ste ronde kwam hij aan de leiding. Van de Wiele kreeg problemen met zijn machine en moest tegen het eind van de race ook Koote voor laten gaan. Steven Ovaa legde beslag op een keurige vierde plaats. De Su- zuki-rijder uit Oost-Souburg moest daar tot aan de finish nog stevig voor knokken. Het was Mar co Pennings uit Tholen, die ko mende van de 23e plaats nog in de buurt kwam. In de MX 1 klasse ging in beide manches de strijd tussen Roy Gij sel en Dave de Jonge uit Heinkens- zand. In beide manches wist Gijsel het beste uit de startblokken te ko men en was het de Jonge die in de achtervolging moest. Hij vond geen gaatje en moest zich tevre den stellen met de tweede plaats. Die tweede plaats hing in de twee de manche nog aan een zijden draadje toen een deel van de uit laat losschoot. Hij viel terug naar de vierde plaats maar wist uitein delijk Stroo en Van de Wekken toch weer te passeren. Ronald Mei- se werd vijfde en bleef in een fraai duel telkens Thijs Lampio voor. In de 85 cc was Stefan Hage uit Goes voor de rest een maatje te groot. Hij wist beide manches met overmacht te winnen. Hetzelfde deden Carsten Goedegebure uit Yerseke in de klasse 65 cc en Jo- chem van de Wiele bij de 50 cc. Bij de veteranen won Peter Mara- nus uit Aagtekerke. Na een valpar tij in de openingsmanche, wist hij Ron Bos nog te achterhalen. In de tweede manche had hij een betere start en begon hij achter Mykel van de Goor aan de wedstrijd. In de vierde ronde nam hij de leiding en stond deze niet meer af. PW Stefan Hage was de beste in de 85 cc klasse. Hij won beide man ches. Carsten Goedegebure en Jo- chem van de Wiele waren de bes te in de 65 cc en de 50 cc. MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder blijven op koers voor de titel in hoofdklasse B. Zaterdag wonnen de Zeeuwen in Berg en Terblijt met 11-9 van Raes Damclub Maastricht. Aan de bovenste vier borden had den de Limburgers vrijwel niets te vertellen: gestroomlijnde winstpar tijen van Johnny de Leeuw, André Droog en Daaf Kasse en een gelijk spel van Arie van de Weteringh te gen Eddy Budé. Aan de lagere bor den gaven de spelers van Raes goed partij, al slaagden ze er net niet in de drie nederlagen te com penseren. Henk Gunter stond al enigszins onder druk toen hij een ernstige door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My- tilus en WS'92 incasseerden een nieuwe nederlaag. Mytilus verloor in de tweede divisie voor eigen pu bliek met 2-3 van de reserves van Sliedrecht Sport. WS'92 ging met 3-1 ten onder bij RVC/Libanon. De mannen van Forza Schouwen Duiveland leden een forse 0-4 (12-25, 14-25, 11-25, 27-29) neder laag tegen Udenhout. De volleybal- sters van Morres/Hulst legden het met 1-3 (20-25, 25-17, 16-25, 23-25) af tegen Spirit.Winst was er voor de vrouwen van Savok en Forza Schouwen Duiveland. Een sterk spelend Savok wees WHV met 3-1 (25-8, 25-16, 25-20, 21-25) terug. For za versloeg Volley Meerkerk met 4-0 (25-11, 25-10, 25-18, 25-10). Mytilus-Sliedrecht Sport 2 2-3 (25-21, 17-25, 28-26, 16-25, 10-15): Een matige wedstrijd van de Goe- se ploeg, die onnodig punten ver speelde. Mytilus begon goed, maar zakte naarmate de wedstrijd vor derde terug. Vooral in serverend opzicht bleven de Zeeuwen onder de maat. Sliedrecht Sport 2 profi teerde daarvan. De bezoekers, met veel lengte in de gelederen, moch ten zich in aanvallend opzicht uit leven. „Ons blok stond positioneel niet goed", vond Peter Verburg. „De buitenaanvallers kwamen dia gonaal te vaak door." Nadat in de derde set door een nipte zege een 2-1 voorsprong was opgebouwd, moest Mytilus toestaan dat de jon ge Sliedrechtse formatie de bakens verzette. Slordig spel aan Goese kant was daar debet aan. Met veel De volleyballers van WS'92 lij- den een nederlaag tegen RVC/Libanon: 3-1. De thuisploeg was in aanvallend opzicht tele- kens iets trefzekerder. fouten in de pass, het blok en de opslag ging Mytilus in het restant van het duel over de knie. „Dat mogen we onszelf aanrekenen", vond Verburg. „We hadden veel scherper moeten spelen." RVC/Libanon-WS'92 3-1 (25-19, 22-25, 25-17, 25-19): Beide teams de den weinig voor elkaar onder, maar de thuisploeg was in aanval lend opzicht trefzekerder. Bij de Vlissingers haakte buitenaanvaller Jan-Jaap Nieuwenhuis in de war- ming-up met een blessure af Na verlies in de eerste set kwam WS'92 beter in de wedstrijd. Met een lastiger opslag, een betere pass en een goede middenaanval werd de thuisploeg goed partij geboden. Dat resulteerde in de gelijkmaken de setzege. In het restant van het duel werd WS'92 op beslissende momenten afgerekend. RVC/Libanon sloeg in de derde en vierde set met twee goede service beurten telkens een gat en legde daarmee de basis voor de zege. Bridgen in Desafinado MIDDELBURG - De gebroeders Art hur en Rob Pouwelse zijn zaterdag winnaar geworden van de tiende Lange Jan Kroegenbridgedrive. Het paar behaalde maar liefst een score van 73,02 procent. Jolanta Krepska en Trudy Sonneveld ein digden als tweede met 66,84 pro cent. Roeland Maat en Eric Schute (64,66) werden derde. Er deden 120 paren mee. OOST-SOUBURG - Peter Noorlander is winnaar geworden van het 1800- toernooi. De Souburgse scha ker bleef de concurrentie ruim voor. Achttien schakers vonden de weg naar de Souburgse speelzaal voor het i8oo-toernooi. Aan dit toernooi mogen alleen spelers meedoen die een rating hebben van minder dan 1800. Noorlander verspeelde alleen een half punt aan Vlissinger Michael Wise. KWADENDAMME - 's Lands Welva ren speelde in de landelijke kader competitie gelijk tegen HWA Verhaar/BKS: 4-4. Voor Peter de Bree had het punt verlies een bijsmaakje omdat hij zijn eerste nederlaag van het sei zoen leed. Ook Toon Hermes ver loor. Omdat Danny Walhout en Jan Goudzwaard wonnen bleef de schade beperkt. GOES - De eerste speeldag van het wintercircuit PrivaZorg Zeeland heeft zeges opgeleverd voor de ten- nisteams van MLTC en TopTennis- Zeeland. MLTC won met 7-2 van TC Toss en TTZ met dezelfde stand van De Toppers. De stand bij MLTC-TC Toss was na de man- nenenkelspelen nog gelijk. De vrouwen (Jeantien van den Dries en Saskia Oranje) en de drie dub belspelen brachten de zege. EINDHOVEN - De 6i-jarige Vlissing se atlete Huguette Declercq heeft de marathon van Eindhoven vol tooid in een tijd van 4 uur en 25 se conden. Acht dagen geleden deed Declercq ook al mee aan de Kustmarathon. Die liep ze uit in een tijd van 4 uur en 19 minuten. Daarmee werd ze tweede in de klasse 55+ bij de vrouwen. fout maakte. Ook Arjo Kousema ker verloor: hij was op weg naar een eindspelwinst maar na zijn vijftigste zet drukte hij zijn klok een seconde te laat in. Bij een 10-8 tussenstand zorgde Martijn Rent meester voor het verlossende elfde punt. De Middelburgse damclub boekte de eerste overwinning. Tegen het Delftse DOS werd het 15-5. De bes te prestatie kwam op naam van Piet Allaart, die in een klassieke partij Henk de Witt een nederlaag toebracht. Het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder liet het afweten tegen de Variant. De West-Brabantse ploeg won met 12-8. door JaapJan Ritsema GOES - In de korfbalcompetitie was er alleen winst weggelegd voor de derdeklassers Ondo en Stormvogels. Overgangsklassr For tis liet een kans op succes liggen en verloor bij KCC. KCC-Fortis 17-14: In Capelle aan den IJssel kwam de Souburgse overgangsklasser verkrampt uit de startblokken en keek bij rust tegen een 10-5 achterstand aan. Pas na de 11-5 kreeg de ploeg de geest. Bij 14-13 en 15-14 sloot de ploeg van Aarnout Crucq zelfs aan. Twee strafworpen voor KCC bepaalden in de laatste zes minuten de uit komst. „Als we de matige start kunnen uitbannen en constanter worden, kan ook van deze wed strijd weer geleerd worden", vond Crucq. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Mark Trimpe en Chalana Jarisse beiden 3, Rem- co Crucq 2, Wander Koole 1. Maassluis-Tjoba 18-18: Halverwe ge de tweede helft waande Tjoba zich veilig met de 11-16 op het bord. „Verkramping en hulp van de scheidsrechter", noemde coach Kees Broerse als oorzaken waarom het toch nog misliep. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Gerben van Boven en Robert van Schaik beiden 3, Dirk-Jan Westmaas, Esther van Boven en Melissa de Jonge allen 2, Jojanneke Fokke1. Swift-IJsselvogels 11-18: Swift dwong te weinig af De wisselvalli ge vorm en het gebrek aan scherp te van de Middelburgers hielpen de middenmoter uit Moordrecht al vroeg in de wedstrijd in het za del: 2-6 na 20 minuten. De 9-11 zorgde voor onrust, „maar tot het laatste stapje waren we vandaag niet in staat", zei Swift-trainer Ralf Gillissen na afloop. Scores Swift: Richard Geldof 4, Paul van den Berg 3, Rob Sanderse 2, Ivo de Hond en Angela Verduijn beiden 1. TOP-Merwede 10-10: TOP snoep te een punt af van ongeslagen kop loper uit Sliedrecht. Hoewel Mer- wede een niet af te stoppen scherp schutter (zes maal) had, kenmerk te de wedstrijd zich vooral door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34