de military I Belgen winnen zwem strijd Stroman 113 Zeeuwen eindigen op de derde plaats tijdens zwemdriekamp. Geen weigeringen bij toeschouwers Johnson rekent op meer bekentenissen PZC Maandag 15 oktober 2007 3 1 foto Leanjo de Koster Military van Boekelo y De Military van Boekelo is een driesterrenwedstrijd, met een lang crosscountryparkoers. Bij 'korte driesterrenwedstrijden' is de route zo'n vier kilometer, in Boekelo ligt de finish na 5,7 kilometer. De wedstrijd be staat verder uit nog twee on derdelen: dressuur en springen. Na de dressuur (vrijdag) staat Marcelle de Kam met 54 straf- punten op de 47e plek. De crosscountry (zaterdag) legt ze af in 11 minuten en 14 seconden. Omdat ze de toege stane tijd met 74 tellen over- schreidt, krijgt ze 27,2 strafpun- ten. Ze zakt daardoor naar plaats 58. Het springen (zondag) laat ze aan zich voorbij laten gaan. Ze trekt lbouche terug uit de wed strijd. Ze komt daardoor ook niet in de eindrangschikking voor. Kort na de crosscountry laat De Kam al weten dat Boekelo mogelijk de laatste wedstrijd is van lbouche. „Ik hoop dat-ie volgend jaar nog drie a vier wedstrijden kan rijden, maar we moeten eerst kijken hoe hij de winter door komt. Het kan ook zijn dat lbouche hier zijn afscheid ai heeft gehad." De Military van Boekelo van 2007 wordt gewonnen door de Brit Rodney Powell met Zin Zan II. De Nederlandse titel gaat naar Tim Lips, die met Oncarlos in de eindstand tiende is. parkoers van bijna zes kilometer reed. Dat is echt heel zwaar voor een paard, maar lbouche kwam er goed doorheen", zei ze kort na haar rondgang langs de hindernis sen. De Kam en lbouche legden de 5700 meter af in 11 minuten en 14 seconden. Daarmee ging ze 74 se conden over de tijdslimiet heen, waardoor ze 27,2 strafsceconden opliep. „Met die extra tijd had ik wel rekening gehouden. Men Marcelle de Kam maakt de Milita ry van Boekelo niet af met haar paard lbouche. De Domburgse verlaat de wedstrijd na de cross country. moet niet vergeten dat lbouche geen volbloed is. En toch kan hij in dit internationale deelnemers veld meekomen..." De Zeeuwse combinatie had wel de pech dat ze halverwege de race gedwongen moest stoppen. Dat was omdat de onfortuinlijke Willi am Fox-Pitt kort voor haar was ge start. Toen die viel, moest De Kam even halt houden. „De tijd wordt dan wel even stopgezet, maar je bent toch uit je ritme. Als je weer mag vertrekken, zit je niet één-twee-drie weer op de gewens te snelheid van 570 meter per mi nuut." Desondanks had de Domburgse volop genoten van haar crosscoun try in Boekelo. „De wedstrijd heeft zo iets magisch", vertelde ze. „In Boekelo rijd je in een topveld en staan er duizenden mensen langs het parkoers. Voor mij is het een wedstrijd om een heel jaar naartoe te leven." Bij de finish maakte De Kam te gen één van de officials nog een grapje over haar oponthoud onder weg. „Ik zei tegen die man: 'nor maal mag je zo'n tien minuten doorbrengen op het parkoers, maar ik had het geluk dat het er vijftien werden'." Laat op de avond besefte de Dom burgse amazone dat die opmer king achteraf toch wel een beetje door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De inmiddels traditio nele zwemdriekamp tussen Oost en West-Vlaanderen en Zeeland was gisteren in het Vrijburgbad vooral een prestigestrijd tussen de twee deelnemende Vlaamse pro vincies. De West-Vlamingen bleken verre weg het sterkste. Met 335,5 tegen 291 punten bleven zij hun rivalen uit Oost-Vlaanderen ruimschoots voor. Er werden zeer snelle tijden gezwommen, waardoor de jury een flink aantal recordaanvragen kreeg te verwerken. De Zeeuwen eindigen de drie kamp zoals verwacht op de derde plaats. Zij vergaarden 261,5 pun ten. De provinciale toppers lieten ech ter wel zien dat het jeugdzwem- men in Zeeland een behoorlijk im puls heeft gekregen en daardoor op een goed niveau acteert. Zo wa ren er flink wat zwemmers die toch het erepodium mochten be klimmen en hun arbeid dus met een medaille beloond zagen. Er was winst voor Simon Eden- burg, die een heel snelle 1.07,60 op de 100 meter schoolslag neerzette. Sonny Corré, die een rappe, win nende 57,28 op de 100 vrije slag klokte, plaatste zich net als Eden- burg direct voor het Nederlands kampioenschap voor de jeugd dat in januari in Terneuzen wordt ge houden. Ook de estafetteploeg van de jongens tot 14 jaar wist het goud te pakken. Sonny Corré, Si mon Edenburg, Michiel Pater en Niels Suy waren met 1.48,69 snel genoeg om de rappe West-Vlamin gen voor te blijven. Het was overi gens de enige gouden medaille bij zestien estafette-onderdelen. Individueel succes was er ook bij de meisjes. Manon Kloosterman van De Bevelanders was de snelste op de 50 meter vlinderslag. Judith Stap tekende voor de winst op de 100 meter vlinderslag na een span nend gevecht met Katrien Maes van Oost-Vlaanderen. Amke Bruijnzeel behaalde in een zeer snelle 1.38,75 de overwinning op de 100 meter schoolslag. Wie betaalt dat nou, zo'n man die de Hiddink van het amateurvoetbal wordt ge noemd? En hoe komt dat nu bij Hoek terecht? Het hield de gemoederen nog al bezig in het clubje dat één keer per week verzamelt aan een stamtafel en de politiek, de sport en de nieuwtjes uit het Zeeuwse doorzaagt. „Ik schat hem op een dui zendje of dertig, veertig in een jaar", zei de man die zelf op een hoge post bij de club heeft gezeten. „Da's toch ver domd knap dan ,van zo'n klein clubje", blaast de kleine gangmaker die af en toe eens binnenvalt. En waarom is Hoek eigenlijk niet verder gegaan met Paul Telussa? „Ik ben geen fan van Paultje", zegt de oud-prof- keeper. „Maar hij heeft toch een beetje magie in de vin gers." De rest knikt instem mend, want niemand twijfelt nog aan het vakmanschap van de onbevoegde trainer. Wie een spits die al zo lang droogstaat weer kan laten sco ren, een mandekker om schoolt tot een dynamische middenvelder en een geniale kwajongen zo in het gareel krijgt, móet een toptrainer zijn. Maar toch... Willem Leushuis is binnengehaald als de nieu we verlosser en Telussa terug in zijn hok gestuurd. Het lijkt de perfecte wissel, maar bin nen de club is er enige ver deeldheid. De sponsorclub, doorgaans een machtig or gaan in Hoek, was er voor om Telussa met een stroman te laten trainen. De strateeg onder de trainers had dat zelf ook wel ver wacht. Hij zal nu nooit meer terugkeren als interim-trai ner, zei hij zaterdag. Dat zegt alles over zijn teleurstelling. De kleine gangmaker in het clubje had zijn oordeel weer al klaar. „Paultje moet niet mekkeren", riep hij. „Hij had al lang zijn diploma moeten halen. Wat hij nu doet, kan hij als geen ander. Kijken of het misgaat, even in de bus blazen, paar keer winnen en wegwezen. Dat moet-ie niet blijven doen." En Willem Leushuis... Hoe vond die alle commotie? Ach, die is het wel gewend om in zo'n soap te stappen. Zater dag keek hij toe op de tribu ne. „Willem", klonk het van af de persbanken. „Je ziet het hè, we hebben hier geen an dere trainer nodig." Willem keek eens vanachter zijn zonnebril en bromde: „Jullie hebben niet door wat hier gebeurt. Ik kom hier om voor stroman te spelen..." Frits Bakker Tijdens de Military van Boekelo draait het natuur lijk in eerste instantie om de paardensport. Toch geeft een groot deel van de toeschou wers niet om de prestaties van de viervoeters. Zaterdag, tijdens de derde wedstrijddag, kwamen liefst 60.000 mensen af op het eve nement bij Enschede. Veel van hen kwamen niet of nau welijks uit de vipboxen, van waaruit ze weinig uitzicht hadden op het parkoers van de crosscountry. Ze werkten een moot zalm weg, netwerk ten met hun zakenrelaties en toostten op het goede leven. Eén van hen keek naar het beeldscherm, zag een paard moeite hebben met een hin dernis, hief een glas en zei 'Nou, voorlopig hebben wij nog niet geweigerd'. De voormalige atleet Ben Johnson verwacht dat in navolging van de Amerikaan se Marion Jones meer promi nente atleten het gebruik van verboden middelen zullen op biechten. „Iedereen op inter nationaal niveau gebruikt. Dat is algemeen bekend en zal ook niet ophouden", al dus de Canadees in een inter view met een radiozender. Johnson reageerde zelf posi tief na zijn gouden race op de 100 meter bij de Olympische Spelen van 1988 in Seoul. „De bekentenis van Jones verrast mij niet." Jones biechtte on langs op dat ze in 2000 de spierversterkende steroïde THG heeft gebruikt. Zij won in dat jaar bij de Spelen in Sydney drie gouden en twee bronzen plakken. Ze heeft die medailles ingeleverd. RUG 7 Ernie Els is gisteren op de golfbaan van Wentworth voor de zevende keer wereldkampioen matchplay geworden. De Zuid-Afrikaanse golfer, die woensdag zijn 38e verjaardag viert, was in de finale te sterk voor de Argentijn Angel Cabrera. Els had de buit van het toernooi na 32 van de 36 holes binnen. Toen stond hij er al zes voor. Dat leverde hem een cheque op van 1,44 miljoen euro. Els nam nog wel de moeite om zijn geldprijs in ontvangst te nemen, tijd voor een klein feestje had hij niet. De uitgesproken rugbyfan spoedde zich naar het vlieg veld om op tijd te zijn voor het WK-duel (halve finale) tussen Zuid-Afrika en Argentinië in Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33