De Kam verlaat uit v Zeeuwse hockeyteams beleven een uitstekend competitieweekeinde Biljarters Delta maken slechte tijden door m Behalve het Hulster Rapide boeken alle ploegen een zege. Jean Paul de Bruijn is enige winnaar in twee Zeeuwse ploegen. Domburgse wil Ibouche niet onnodige risico's laten lopen. 30 Maandag 15 oktober 2007 PZC GOES - Het was voor de Zeeuwse hockeyploegen een uitstekend weekeinde. De vrouwen van Rapi de boekten in de derde klasse de eerste zege en Vlissingen versloeg Zevenbergen. In de vierde klasse was Olympia met 3-0 te sterk voor thuisploeg Gilze-Rijen. Bij de mannen speelde Rapide in de derde klasse gelijk (1-1) tegen Rapid. In de vierde klasse boekte Olympia de eerste zege van dit sei zoen. Met overtuigende cijfers (5-2) werd Shot verslagen. Vrouwen derde klasse Vlissingen-Zevenbergen 3-1 (t-x). Het was de dag van Eva Zelders. De speelster van het tweede team had een invalbeurt in het eerste team en bekroonde die met drie doelpunten. Zij maakte voor rust de gelijkmaker. Na de pauze maakt zij twee goals uit strafcorners. Rapide-Shot 2-0 (1-0). Rapide speelde een zeer sterke eerste helft. Na twintig minuten opende Leonie de Bruijne de score. In de tweede helft was het iets minder. Nadat Tatsjana van den Eynde voor 2-0 had gezorgd kwam Rapi de weer beter in de wedstrijd. Het Zowel de vrouwen van Vlissin gen, Rapide en Olympia als de mannen van Olympia winnen hun competitiewedstrijden. De mannen van Rapide spelen gelijk. speelde daarna heel gecontroleerd het duel uit. Vierde klasse Gilze-Rijen-Olympia 0-3 (0-1). Het verschil zat in de afwerking. Daarin was Olympia duidelijk ster ker dan de thuisploeg. En was er dan al eens gevaar, dan hield keep- ster Nienke Oggel met enkele knappe reddingen de thuisploeg van scoren af Voor rust maakte Laura Lexmond de 0-1. Na rust scoorden Karin Schueler en Mar- loes Adriaansen. Mannen derde klasse Rapide-Rapid 1-1 (1-1). Een matig niveau. Omdat beide teams veel strijd leverden, was het toch een enerverend duel. Rapid nam na een kwartier de leiding. Nog voor de rust scoorde Pieter Voorbrood de gelijkmaker. Na de doelwisse- ling was Rapide iets beter. Het slaagde er niet in te scoren. Vierde klasse Shot-Olympia 2-5 (1-1). In de be ginfase was er sprake van een even wichtig beeld. De thuisploeg kwam in die fase op voorsprong. Daarna nam Olympia geleidelijk het initiatief over en scoorde nog voor rust de gelijkmaker via Gijs Schueler (strafcorner). Na rust was Olympia veel sterker. Via goed positiespel werd de thuis ploeg onder druk gezet. Gijs Schue ler liet opnieuw uit een strafcor ner 1-2 noteren. Daarna zorgde Ing- var Neve voor 1-3. Tim Boerbooms voor 1-4 en Gijs Schueler (strafcor ner) voor 1-5. Tenslotte scoorde de thuisploeg nog tegen. door Frits Bakker GOES - Het ligt niet aan de sfeer in het Goese biljartcentrum, verze kert lean Paul de Bruijn. En ook niet aan de biljarts, want de tegen standers kunnen er wel goed mee uit de voeten. Maar de biljarters van Delta maken slechte tijden door in de eredivisie. Het eerste team, met Jean Paul de Bruijn als enige winnaar, werd gis termiddag in Goes met 6-2 versla gen door Aartsbouw. En Buys In casso, het tweede team, kreeg nog straffere cijfers om de oren: 0-8 te gen Frontline Lingerie. Teamleider Jan Kikken tastte in het duister over het verlies van Delta/Frans Bevers. Zijn spelers hebben het ritme nog lang niet ge vonden en moeten wennen aan de sfeer in de nieuwe entourage. Het publiek liet het in elk geval gis teren afweten. „Dat is geen excuus voor dit ver lies", verklaarde Jean Paul de Bruijn, die zelf met 50-38 in 30 beurten won van Berry van Beers. pj* De driebanders van Delta/Frans Bevers maken een bar slechte start in de eredivisie. En ook Buys Incasso rolt van de ene ne derlaag in de andere. „Het loopt gewoon niet zo lekker, een beetje ongelukkig zelfs." Feit is dat Delta 1 na vier wedstrij den met slechts één zege in de on derste gelederen van de ranglijst is beland. Henk Habraken speelde gisteren weer onder de maat (33-50 tegen Roland Uytdewilligen in 37 beurten), Roland Forthom- me had een bar slechte start en kon Christ van der Smissen niet meer bijhalen (42-50 in 29 beur ten). Peter de Backer liep tegen een ijzersterke Eddy Leppens aan (36-50 in 33 beurten). Met Buys Incasso liep het in Bra bant nog slechter af Martin Spoor- mans bekende: „We zijn op een te genstander gestuit die een topdag had." De Brusselaar Francis Forton speel de tegen Ronny Daniels zelfs de partij van zijn leven. Met nog 21 ca ramboles te gaan begon Forton aan een machtige serie. Hij maakte de twintig vol, maar miste op één punt van het einde. In de volgen de beurt was het karwei wel ge klaard: 50-39 in 24 beurten. Martin Spoormans kreeg nog min der kansen in zijn partij tegen Ger- win Valentijn, die ontketend was en de partij in 21 beurten uitspeel de: 50-21. Op biljart drie en vier waren de Zeeuwen kansloos. Kees Wittens haalde maar net één gemiddeld, Richard de Bruin bleef daar nog ver onder. door Roeland van Vliet BOEKELO - Marcelle de Kam had za terdagavond sportieve pijn. Ze be sloot met haar paard Ibouche de Military van Boekelo te verlaten. „Er is misschien niets ernstigs aan de hand, maar ik wil geen risico's nemen", legde ze uit. „Natuurlijk had ik graag op zondag de wed strijd afgemaakt. Voor een sporter doet dit zeer. Maar ik rijd graag met een volle trailer terug naar huis." Met die opmerking verwees ze naar het lot dat de Engelsman Wil liam Fox-Pitt trof Tijdens zijn op treden in de crosscountry, het tweede onderdeel van de wed strijd, gleed zijn paard Monarch's Aristocrat weg op een mul bospad. Een kootgewricht van de viervoe ter raakte verbrijzeld, waarna het dier werd afgemaakt. Het paard zou anders de rest van zijn leven veel pijn hebben, was de verkla ring. „Dit ongeluk had niets met de mili tary te maken", legde De Kam uit. „Hij was niet eens in de buurt van een hindernis. Dit was pure pech en had ook elke willekeurige een recreatieve rijder kunnen overko men. Het is ook heel triest voor die Engelsman. Je zou hier toch met een lege wagen weg moeten rijden..." Toch was de dood van het paard niet van invloed op De Kams be slissing om met Ibouche uit de wedstrijd te stappen. „Ik zag dat hij net niet helemaal fit meer was na de crosscountry en dan zit het niet in mij om hem toch te laten starten in het springonderdeel. Daarvoor is Ibouche me te dier baar en ben ik te trots op zijn pres taties." De zeventienjarige ruin van de dèr- tigjarige Domburgse had namelijk sterk gedebuteerd in Boekelo. „Het was de eerste keer dat ik met hem een driesterrenwedstrijd met een Concentratie voor de start van de wedstrijd. foto Ruben Oreel Marcelle de Kam gaat in de Boekelo vloeiend over hindernis vijftien: de hooiruif.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32