Zeeland Banen gezocht voor de Eigen ambitie gaat boven 'de Jong talent Strand De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 'We moeten mensen verleiden om naar deze prachtige provincie te komen' Headhunter actief de markt op om partner over streep te trekken. Amanda Simons uit Vlissingen naar finale van kindersongfestival. 2 Maandag 15 oktober 2007 PZC EES WIM HOFMAN Hier en daar kun je in Zeeland goed zien hoe het sei zoen verandert. Zo worden nu op sommige stranden de strandhuisjes weggehaald. Vroeger hield dat in dat je een stel planken en oude deuren uit elkaar moest meppen en die dan weg moest zien te krijgen. Nu gaat dat anders, effi ciënter. De huisjes zijn ook deftiger en steeds groter en ruimer geworden. Maar dat is geen probleem. Men tilt gewoon het he le strandhuis (weliswaar zonder inwoners), met meubels en matrassen en andere spullen op een vrachtwagen. Daarna brengt de vrachtwagen het huis voorzichtig over de duinen. Dat is een mooi gezicht. De strandhuizen worden op een groot terrein bij elkaar gezet om te overwinteren. Als de hui zen weg zijn, lijkt het strand erg leegHet is weer het terrein van de eenzame wandelaar ge worden en van het groepje nor- die walkers met hun stokken en van het trimclubje, de honden- liefhebber die er ook van houdt een tennisbal dan eens hier heen, dan eens daarheen te gooien. De hond wordt niet moe er achteraan te rennen. Het beest weet steeds weer het balletje terug te halen. De zeewind probeert de voetstappen en andere sporen van de badgasten te verdoezelen. Grote zwermen meeuwen strijken neer. Ze zijn veren kwijtgeraakt en wat van kleur veranderd. Ze weten, on danks dat het strand schoon geharkt is, toch steeds weer wat te vinden. Ze pikken in een bruin geworden bananenschil, ha len een wegwerpluier van onder het zand vandaan, pikken in een marswikkel of in een ander onduidelijk vies dingetje. Je zou je gemakkelijk kunnen gaan ergeren aan al dat afval dat er ligt. Maar je kunt er ook anders tegenaan kijken. Je zou ook kunnen zeggen dat je aan de hoeveelheid vuilnis die achter blijft, kunt afmeten in hoeverre het toeristenseizoen een suc ces is geweest. Hoe meer rommel hoe beter dus, eigenlijk... Je zou je gemakkelijk kunnen gaan ergeren aan al dat afval COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Het is lastig mensen met een goede opleiding aan een baan te helpen in Zeeland. Niet omdat die banen er niet zijn, maar omdat er niet voorzien is in werk voor hun partner. door René Schrier Op initiatief van dean H. Adriaansens van de Roosevelt Academy wordt een dezer dagen een stichting opgericht, die zich in zet voor zogenaamde partnerba- nen. Door de activiteiten van deze stichting moeten niet alleen men sen met een hogere opleiding een baan in Zeeland kunnen vinden, maar ook hun partner. Hoe de stichting precies moet gaan heten staat nog niet vast. Adriaansens verzint ter plekke naam Stichting Partnerbaan. Het valt namelijk niet mee om mensen met een wat hogere oplei ding te interesseren voor een baan in Zeeland. Het probleem is niet zozeer dat die banen er niet zijn of dat hoger opgeleiden de provincie Zeeland niet zien zitten. Echter dergelijke mensen hebben vaak een hoogopgeleide partner. En bij een eventuele verhuizing naar Zee land zou dan een van hen zijn baan op moeten geven. Geen aan trekkelijk perspectief en daar wil Adriaansens wat aan laten doen. Hij loopt er zelf tegenaan als het gaat om het aantrekken van docen ten voor de Roosevelt Academy Weliswaar een kleine instelling, maar altijd nog goed voor vijftig volletijdsarbeidsplaatsen. Maar hij hoort het ook van anderen. Hij weet dat het speelt bij de Zeeuwse ziekenhuizen, de Hogeschool Zee land, Delta, Dow Chemical en soortgelijke bedrijven en instellin gen. Geneesheer-directeur M. van Geld van Emergis kan er van meespre ken. Hij is al een tijdje op zoek naar psychiaters. Het komt nogal eens voor dat die wel willen maar dat het afketst omdat er geen baan voor de partner beschikbaar is. prachtige provincie te komen." Het is de bedoeling dat kennis instellingen en grote bedrijven zich bij de stichting aansluiten en vacatures aan elkaar kenbaar ma ken. Adriaansens heeft dat idee eerder al bij de provincie gedropt, nog onder de verantwoording van gedeputeerde G. de Kok, maar daar kwam niet veel reactie op. De provincie verwees naar een bureau dat dergelijke activiteiten ont plooit. Daarom neemt hij nu zelf het initiatief. De huidige gedeputeerde voor eco nomische zaken, M. Wiersma, kent het probleem. „De provincie heeft dit onderwerp ook meegeno men in het kader van de campag ne 'Welkom in Zeeland'. Volgens hem is het echter vooral een pro bleem van de werkgevers. De pro- „Om die reden heb ik al contacten gelegd met de rechtbank en bij voorbeeld met de Roosevelt Aca demy. Als zo'n partner dan een ju ridische achtergrond heeft of edu catieve talenten dan kunnen die in stituten misschien wat voor die mensen betekenen. En dat werkt vice versa." Van Geld ziet wel wat in het initiatief van Adriaansens. En het zou Zeeland breed opge pakt moeten worden. „We moeten mensen verleiden om naar deze vincie heeft op dat terrein geen verantwoordelijkheden of be voegdheden, voegt hij er aan toe. De gedeputeerde wil graag weten hoe breed het initiatief van Adriaansens gedragen wordt. Hij constateert dat ook anderen in de provincie met dit onderwerp be zig zijn. Mocht het zo zijn dat die mensen elkaar niet weten te vin den dan kan de provincie optre den om ze bij elkaar te brengen, suggereert Wiersma. door Marcel Modde Zeeland is zo gek nog niet, bezweert 'headhunter' Peter Oey uit Heinkens- zand tegen iedereen die een ma nier zoekt om de drukte van de Randstad te ontvluchten. „Ook hier zijn topbedrijven die topmen sen nodig hebben." Een jaar geleden begon hij een zo geheten partnerprogramma, dat de overstap naar de provincie voor de aanhang van de hbo'ers en aca demici, waar zijn bureau zich op richt, eveneens aantrekkelijk moet maken. Via een database en per soonlijke begeleiding opent Oey voor partners een nieuwe toe komst. Het partnerprogramma is begon nen op aangeven van chemiecon cern Dow Terneuzen. „Dat soort bedrijven wordt regelmatig gecon fronteerd met de opmerking 'Zee land leuk en aardig, een mooie baan, maar wat kan mijn partner dan?' Oey schetst het voorbeeld van de chemisch technoloog wiens vrouw zorgmanager is. Het profiel van de sollicitante wordt (kosteloos) in de database van de internetsite www.werkeninzee- land gezet en doorgemaild naar de Peter Oey van Management Support Zeeland. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Cynthia Martens uit Goes klom zaterdag als eerste op het grote podium om het nummer 'Lekker op vakantie' te zingen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Dat er in Zeeland heel wat zangtalent rondloopt, bleek zater dagmiddag in theater De Mythe in Goes tijdens de Zeeuwse finale van het Kinderen voor kinderen songfestival. Amanda Simons uit Vlissingen won. Twaalf kinderen - negen meisjes en drie jongens - deden mee en ei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2