Kloetinge te moe voor muziek Mooi afscheid van redder in nood Langeveld gevloerd Regilio Pinas zorgt met twee doelpunten voor bevrijdende zege. Rode kaart voor Niemantsverdriet Trainer haalt laatste kunstje uit met Hoek: 2-0-zege tegen Dovo. W PZC Maandag 1S oktober 2007 27 Karakteristieken door Rudy Boogert ZALTBOMMEL - De kramp tergde de spieren en het zweet was bijna op. Maar de buit was binnen. Kloetin ge knokte zich zaterdag in Zalt- bommel naar de tweede seizoens zege; bij promovendus Nivo Sparta werd het 1-2. In de kleedka mer vergaten de spelers van moe heid hun trouwste supporter, de gettoblaster, aan te zetten. „En dat is altijd het eerste dat ze doen na een overwinning", zei trainer Die- derik Hiensch. Nadat leider Marcel Lourens de beats uit de speakers liet knallen, kwam er langzaam weer leven in de spelersgroep. En het besef dat Kloetinge drie belangrijke punten bij elkaar had gevochten. Na vijf duels zonder winst - wel drie gelij ke spelen - voelde dat als een be vrijding, erkende Hiensch. „Die driepunters tellen tenminste een beetje door", vond matchwinnaar Regilio Pinas. Met twee doelpunten binnen tien minuten zette de linkeraanvaller de winst in de steigers. „De eerste keer dat ik twee keer scoor in één wedstrijd", zei Pinas, fris ge doucht, trots. Hij mocht zich naar hartenlust uitleven in de aanval, want zijn directe tegenstander stoomde graag mee op naar voren. „En dan komt er voor mij meer ruimte. Dat heb ik liever dan zo'n verdediger die de hele wedstrijd aan je vastkleeft." Zijn eerste doelpunt had daar ove rigens niks mee te maken. Die kwam tot stand door de snelheid van zijn collega aan de andere kant van het veld, Mervin Nieman- tsverdriet. Deze geloofde in een diepe bal waar verder niemand in geloofde. Op de achterlijn achter haalde hij de bal en gaf de bal laag voor het doel. De verdedigers van Nivo Sparta waren verrast, Pinas wurmde zich er razendsnel tussen en maakte 0-1. Die goal kwam uit de lucht vallen. De beginfase was immers voor Ni vo Sparta, ook wel gekscherend FC Den Bosch 2 genoemd omdat acht selectiespelers bij die profclub hebben gespeeld. Hiensch weet het slappe begin aan spanning. Hiensch: „Zonder Erwin van der Woerdt misten we routine." Zijn vervanger Bram Plomp speelde niettemin een nuttige partij. Bij het enige tegendoelpunt, twee minuten na de openingstreffer, ging hij echter niet vrijuit. Eerst verloor hij Emiel van der Sanden uit het oog. Deze stuitte in een één-op-éénduel vervolgens op doelman Jaco van der Schee, die zijn vijftigste duel in de hoofdklas se speelde. Vervolgens werkte Plomp de bal onvoldoende weg, waardoor Wesley Paaymans met een lob alsnog 1-1 kon maken. Nog voor rust zorgde Pinas met zijn tweede doelpunt al voor de eindstand. André Siereveld her overde op de helft van Nivo Sparta de bal en speelde af naar Etiënne Mallie. Diens steekbal schatte Pi nas op waarde en hij schoot met links in de korte hoek de 1-2 bin nen. Een typische Kloetinge-goal, vond Hiensch. „Inspelen in het midden en een steekbal geven." In de tweede helft ontketende Ni vo Sparta een stormloop. De thuis ploeg was dreigend, maar Harwe ll Kloetinge wint in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal met 1-2 bij Nivo Sparta. Regilio Pinas maakte beide goals in de tweede seizoenszege van zijn club. lijks gevaarlijk. Invaller Patrick Pee- len (meer dan 300 duels in het profvoetbal) was het dichtst bij een doelpunt. Met zijn fluwelen linkerbeen schoot hij een vrije trap op de paal. Met iets meer over leg had Kloetinge in die stormloop fase de wedstrijd met een derde doelpunt al kunnen beslissen. Pinas was schuldbewust. „We had den het beter moeten uitspelen." Kloetinge vertrouwde in balbezit echter te veel op de blinde trap naar voren. Hiensch: „We gaven de tegenstander daardoor continu de kans om te spelen. We hebben een jonge groep en als het span nend wordt, spelen ze nog onvol doende met het koppie." In Zalt- bornmel werd het niet afgestraft. Nivo Sparta-Kloetinge 1-2 (1-2). 27. Regilio Pinas 0-1,29. Wesley Paaymans 1-1, 37. Regi lio Pinas 1-2. Scheidsrechter: C. Prooij (Hellevoetsluis). Rode kaart: 79. Mervin Niemantsver- driet (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Bram Plomp, Arjan van der Smissen, Joel Ma- nusama; Etiënne Mallie (90+5. Aleksander Veljanovski), Jaap Esser, Niels Kole; Mervin Nie- mantsverdriet, Daan Esser, Regi lio Pinas (85. Robin de Pagter). »- Hoek-Dovo 2-0 (1-0). 40. Gide on Imagbudu 1-0, 70. Sam Yse- baert 2-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Thomas Ragut, Pieter de Munnik (Hoek), Roberto van der Tier, Tom Gesgarz, Ray mond Bronkhorst (Dovo). Aan tal toeschouwers: 750. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld (20. Bert den Hamer), Giovanni Siereveld, Eric Atuahene; Gide on Imagbudu, Mamadouba Gueye, Thomas Ragut, Rama- zan Kesikbas; John Schot, Sam Ysebaert. ZALTBOMMEL - Mervin Niemants verdriet werd zaterdag tegen Nivo Sparta uit het veld gestuurd, om dat hij een kopstoot zou hebben uitgedeeld. De aanvaller van Kloe tinge vond de rode kaart onte recht, want hij had juist de kop stoot ontvangen. Vanaf de eerste minuut lagen Nie mantsverdriet en zijn directe te genstander Patrick Bijl al met el kaar overhoop. In de 79e minuut bereikte de controverse zijn cli max. Terwijl de bal in het straf schopgebied van Kloetinge was, lag Bijl op de middenlijn met een sneetje in zijn wenkbrauw op de grond. „Toen ik bloed zag, wist ik al hoe laat het was", zei Niemants verdriet. Scheidsrechter Prooi toon de hem de rode kaart. „Terwijl die jongen juist met zijn hoofd naar voren voor mij kwam staan." HOEK - Twintig minuten was de wedstrijd tussen Hoek en Dovo oud. Björn Langeveld, de verdedi ger van Hoek, ging op snelheid een duel aan, werd licht aangetikt en stortte tegen de grond. Al snel werd duidelijk dat het om een ernstige blessure ging. „Ik voel de de pijn er zo inschieten", vertel de hij later. De pijn zat in zijn hamstring, zo bleek toen hij naar de bank was ge strompeld. „Het wordt een week of vier toekijken, vrees ik. Ik ga de ze week in Hamme foto's laten ma ken, dan zullen we het weten." Langeveld had al langer last van de hamstring. „Ik voelde op de trai ning dat hij heel strak stond, maar ik ben door Julie (de verzorgster) goed behandeld. Daar ligt het dus niet aan." Ferry Alfons liep vorige week de zelfde blessure op en is vier tot zes weken uitgeschakeld. door Frits Bakker HOEK - Op de dag van zijn afscheid kwam het hoge woord eruit bij de redder in nood. Paul Telussa zal zich nooit meer laten verleiden om nog in te vallen als trainer van Hoek. „Hoe slecht het ook gaat, op mij mogen ze niet meer rekenen", zei hij zaterdag na de 2-0-zege op Dovo in zijn laatste wedstrijd op de bank. De Walcherse trainer vertelde het met een blik die veelzeggend was, zonder een spoor van emotie, kort nadat hij in de kleedkamer door zijn spelers was toegezongen. Het was, zei Telussa, absoluut zijn laat ste kunstje geweest. „Ik wens Wil lem Leushuis, die ongetwijfeld een kundige trainer is, veel succes als mijn opvolger. Maar zelf blijf ik voortaan op de achtergrond." Telussa was kort en krachtig in zijn commentaar. Hij had eigenlijk gehoopt op een andere constructie (met een stroman), maar wilde er zaterdag niet meer over praten. Kort daarvoor was hij met een gro te bos bloemen van het veld ge stapt, had hij met een brede lach de hulde van het publiek in ont vangst genomen en was hij de kleedkamer ingedoken. „Zo, dat was het dan, een mooier afscheid kan niet", glunderde hij toen hij te rug naar buiten kwam. Of het ooit nog tot een vervolg komt, hangt af van hemzelf Dan moet hij beslui ten om de cursus voor het hoogste trainersdiploma te volgen. Met Willem Leushuis op de tribu ne won Hoek zaterdag van Dovo (treffers van Gideon Imagbudu en Sam Ysebaert), kwam het op de ranglijst op één puntje van koplo per Sparta Nijkerk en is er nu zelfs zicht op de eerste periodetitel. Wie had dat na de hectische aan loop en het snelle ontslag van Wim Hofkens durven voorspel len? Telussa mocht zich zaterdag best even op de borst slaan. „We zijn vanaf het moment dat ik het over nam alleen maar beter gaan voet ballen en dichter naar elkaar toege groeid", stelde hij vast. Met als hoogtepunten de spectaculaire 2-2 vorige week tegen IJsselmeervo- gels en zaterdag de 2-0 tegen Do- 'Vanaf het moment dat ik het overnam zijn we alleen maar beter gaan voetballen' vo. Het collectief oogde sterk en scherp, het tempo lag hoog en de beleving straalde er vanaf John Schot en Gideon Imagbudu waren onmiskenbaar de gangma kers van dit elftal, maar daarom heen stond een ploeg zonder zwakke plekken. De kritiek vanaf de zijlijn gold eigenlijk alleen Ra- mazan Kesikbas vanwege zijn jeug dige onbezonnenheid. Telussa: „Dat doe ik omdat hij zelf niet weet hoe goed hij kan worden." Het meest attractief was Hoek-Do- vo net voor de rust, toen de thuis ploeg drie kansen op rij kreeg, imagbudu eerst hard op de lat schoot en daarna de 1-0 binnen kopte. Sam Ysebaert stelde na een vloeiende aanval pas halverwege de tweede helft de winst veilig en John Schot miste kort voor het ein de nog een kans op een derde goal. De technicus, die tegenstan ders tot wanhoop brengt met zijn kap- en draaibewegingen, bleef er na afloop laconiek onder. „Ik ben meer een aangever dan een afmaker." Zorgelijker voor Hoek is dat het met zijn blessure aan de lies slechter gaat. „Zonder pijnstillers kan ik niet spelen", ver telde Schot. „Ze zeggen dat er geen scheurtje zit, maar ik ga nog maar eens naar het ziekenhuis om het verder te laten onderzoeken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29