Sport Honte passeert Orca in Abeelenrace -SSX' kpn Dressuurrijders vergaren groot aantal winstpunten -Business Center Middelburgers winnen eigen roeiwedstrijd voor de vierde keer. te Eén mobiel contract voor de hele zaak. Makkelijk en zo geregeld! Van Dijk wint overall klassement in Nieuw en Sint Joosland. 26 I Maandag 15 oktober 2007 PZC door René van Stee MIDDELBURG - De roeiers van de Honte acht hebben minstens een jaar het recordaantal overwinnin gen op het koningsnummer van de Abeelenrace in handen. In de zevende editie van deze roeiwed strijd op het Kanaal door Walche ren hielden de Middelburgers hun aartsrivalen van de Utrechtse stu dentenroeivereniging Orca uit Utrecht ruim achter zich. Na vijf kilometer passeerde de boot van Honte na 18.12 minuten de finish, Orca deed er 49 seconden langer over. Vorig jaar won Honte de race in 18.44 minuten. Toen was Orca vijftig seconden langzamer. De wedstrijd werd gevaren bij echt 'Abeelenweer'. Dit wil zeg gen: droog, niet te warm en niet te koud en met weinig wind. Voor het eerst deden vier achten mee, twee van Honte en twee van Orca. Er was een recorddeelname van 62 boten. Net als de tijdens de voor gaande edities werden de roeiers aangemoedigd door supporters, wandelaars en fietsers. De echte fa naten reden de route mee. De Honte acht schreef de eigen Ab eelenrace voor de vierde keer op zijn naam. Orca won tot dusver drie keer. Slagroeier en teamcap tain Mark van Dijk was vanzelf sprekend in zijn nopjes met de der de achtereenvolgende Middelburg se zege. Hoewel de sfeer kameraad schappelijk is, is de onderlinge riva liteit op het water groot. „Maar na tuurlijk wel op een gezonde en sportieve manier. We trainen hard. En dat werpt zijn vruchten af want we gaan ieder jaar sneller. Daarom ziet het er hoogstwaar schijnlijk naar uit dat we de voor sprong op Orca nog wel een poos je zullen vasthouden", aldus Mark van Dijk, die net als zijn teamgeno De acht van Orca (onder) in actie tijdens de Abeelenrace op het Kanaal door Walcheren. De Utrechters moesten voor de derde achtereenvolgende keer hun meerdere erkennen in de acht van Honte uit Middelburg. foto Ruben Oreel De Honte acht is in de Abeelenra ce te sterk voor Orca. De roei wedstrijd op het Kanaal door Walcheren kent met 62 boten een recorddeelname. ten Maarten de Boer, Axel Water man, Kees Dekker en Sytse Mal- jaars voor de vierde keer in de win nende boot zat. De Middelburgers versloegen ook een heuse wereldkampioen. Want Orca had Pieter Botterma aan boord. Net als zijn Utrechtse ploeg genoten is hij al vanaf het begin deelnemer aan de Abeelenrace. En dit komt doordat Orca-roeier Ru ben Geerse zich er ooit mee be moeide. Hij was ook deze editie van de partij en vroeger woonach tig in Middelburg. Pieter Botterma, tegenwoordig pro fessioneel roeier, won dit jaar in München de wereldtitel met de lichte acht. Tijdens de Abeelenrace bleek die prestatie weinig waard. „Mijn dadendrang was blijkbaar geen inspiratiebron voor de ande re jongens", zei hij na afloop qua- si-serieus. Om er meteen aan toe te voegen dat hij vooral voor de ge zelligheid in Middelburg was. „We zijn door het roeien een hechte vriendengroep geworden. De Ab eelenrace is een gelegenheid waar je elkaar weer eens ziet. Wat ons betreft houdt die traditie tot in lengte der jaren stand." De vrouwen van de Goese roeiver eniging Scaldis haalden net als vo rig jaar de zege bij de dubbele vier gestuurd. Hun tijd was 22.07 minu ten. Bij de mannen ging de zege in 18.45 minuten naar Breda. Op bijna anderhalve minuut eindigde Honte als tweede. Van dit viertal werden Martijn ten Kleij, Conrad Klatte, Fabian Pool en Douwe de Winder in juni in Tilburg nog Ne derlands kampioen bij de junio ren. Aangezien ze zaterdag in hun categorie geen tegenstand van bete kenis konden verwachten, deden ze mee met de senioren. „Breda was duidelijk een maatje te groot, maar ik denk dat we het goed heb ben gedaan. Het was een mooie er varing", vond Fabian Pool. Eén zakelijk mobiel contract voor al uw medewerkers: onze verkopers helpen u bij uw keuze en regelen het voor u. Lekker eenvoudig: één factuur, één contract, groepskorting en nu bovendien tot acht maanden gratis bellen en sms'en! Dus maak het uzelf makkelijk en kom snel langs! Livingstoneweg 11, GOES, (010) 457 05 55. Nu ook op zaterdag open van 9.00 tot 17.00 uur! door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De deelnemers aan de dressuurwed- strijd in de nieuwe wedstrijdhal van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland haalden zaterdag een groot aantal winstpunten. Mariëlle Nieuwenhuis uit Koude- kerke was de beste van de in handi cap verreden wedstrijd tussen de klasse Zi en Z2. Zij haalde met de merrie TDN's Truemanda 210 pun ten. Nieuwenhuis bleef daarmee Vincent Bol met Jumper K vier punten voor. Ook de proeven van Iris Schunselaar met Ruby's Tequi la en Elisabeth Geluk met Sama ranch waren goed voor een winst punt. Met 206 punten eindigden zij op. een gedeelde derde plaats. Valesca Lefeber uit Koudekerke won met Miami (186 punten) in de klasse M2. Zij is nog één winst punt verwijderd van de overgang naar de klasse Z. De ruitercap wordt dan verruild voor de dres- suurhoed. De tweede plaats ging naar Suzy de Pagter. Zij haalde met Roan één puntje minder dan haar clubgenote. Marjan van Dijk uit Heinkenszand pakt de overwinning in de klasse Mi met Rumble G. Zij stuurde de ruin naar een totaal van 202 pun ten en schreef daarmee het overall klassement op haar naam. Ook Lieke van Harten won met Sa- limea met een score van 193 pun ten overtuigend in de klasse L2. In de klasse Li trok Dinja van Liere uit Kapelle met de ruin Veni Vidi Vici aan het langste eind (193 pun ten). Zij bleef daarmee Jacolien van Dijke met Unique en Wilma Salm met Uranta één punt voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28