PZC 121 Oranje verzuipt in de regen WCT CONTACTA 2007 MOET ER KOMEN.NL 27 Falend elftal maakt in Roemenie kostbare misser: i-o-verlies. Engeland speelt finale rugby tegen Zuid-Arika Van Cunsven gewond na val tijdens clinic Petacchi sprint naar de zege in Parijs-Tours Sven Kramer wint één dag na val de IJsselcup Ryan Babel is een notoire slaper hallen 30 en 31 Kloetinge en Hoek naar volle winst in de hoofdklasse Maandag 15 oktober 2007 Wilfred Bouma reageert zijn teleurstelling af nadat hij in de laatste minuten voor Oranje op de paal heeft gescho ten. foto Vadim Ghirda/AP door Dick Sintenie CONSTANTA - In een decor van slag regens en omgewaaide dug-outs haalde het Nederlands elftal zater dagavond bakzeil tegen Roemenië: ï-o. De EK-kwalificatiereeks had de laatste tijd veel weg van een zoete droom, maar in havenstad Constanta werd de Oranje-delega tie met een schrik wakker. Marco van Basten zal zich nog wel eens achter de oren krabben als hij terugdenkt aan de vorige interland tegen Albanië. Vier dagen na de ge wonnen sleutelwedstrijd tegen Bul garije verzuimde de bondscoach zijn basiselftal in Tirana op te scho nen. Het kostte het Nederlands elftal bijna twee punten - drie invallers moesten eraan te pas komen om te winnen - en een aantal peperdu re gele kaarten: Robin van Persie, Wesley Sneijder, Mario Melchiot en Ruud van Nistelrooij. Die eerste drie waren zaterdag ge schorst tegen Roemenië. Van Per sie en Sneijder werden het meest gemist. De omstandigheden (zwa re windstoten, spekglad veld) schreeuwden om spelers die met vrije trappen, corners en afstands schoten de keepers schrik kunnen aanjagen. Het enige (Roemeense) doelpunt viel ook uit een vrije trap, in de ze ventigste minuut. Het was zuur voor doelman Maarten Stekelen burg, die in eerste instantie een fraaie redding verrichtte op de kop bal van Paul Codrea. De rebound was een prooi voor Dorin Goian. Na die treffer ontplooide het Ne derlands elftal weer de initiatieven die voor rust al tot een aantal kan sen leidden. Het veldoverwicht had zich in de eerste helft niet uit betaald en werd in de eerste fase na rust vreemd genoeg volledig uit handen gegeven, ondanks het feit dat de wind met Oranje meewaai- de. Nederland moest geheel onnodig in de achtervolging en ging daarbij slordig en weinig doortastend te werk. Invaller Ryan Babel, die door Van Basten uit de basisopstel ling was geschrapt omdat hij die middag te laat aan tafel verscheen, verloor zichzelf in kansloze drib- riN Het Nederlands elftal maakt in de uitwedstrijd tegen Roemenië een dure fout. Het 1-O-verlies doet Oranje ontwaken uit een zoete droom. bels. Rafael van der Vaart waagde welgeteld één doelpoging, maar zijn schot leverde niet meer op dan een corner. En pinchhitter Danny Koevermans kon door het onstuimige weer weinig uitrichten in de luchtduels, al was er in de na bijheid van de Roemeense reus Goian toch al weinig eer te beha len voor de PSV'er. Eén kans kreeg Oranje, in de extra tijd en na een afgeslagen corner van Clarence Seedorf Uitblinker Wilfred Bouma krulde de bal via een Roemeens been in de verre hoek, buiten bereik van Bogdan Lobont, maar die inzet schampte tot verdriet van Oranje de buiten kant van de paal. Het Nederlands elftal staat nu drie punten achter op Roemenië, maar heeft de kansen voor kwalificatie nog in eigen hand. Om Bulgarije op afstand te hou den, is winst tegen Slovenië (woensdag in Eindhoven) noodza kelijk, hoewel de Bulgaren zelf op die avond in Tirana de lastige klip CONSTANTA - Bondscoach Marco van Basten besloot zaterdag om Ryan Babel uit de ploeg te laten. De aanvaller van Liverpool had zich 's middags in Roemenië ver slapen en verscheen te laat aan ta fel voor de maaltijd. „Dat kon ik niet accepteren", moti veerde Van Basten zijn beslissing. „Ik ben geen voorstander van dit Albanië zullen moeten omzeilen. Sneijder, Van Persie en Melchiot zijn woensdag weer inzetbaar, maar daar staan drie nieuwe schor singen tegenover: Van Bronck- horst, Joris Mathijsen en Ruud van Nistelrooij, de centrumspits die in 58 interlands al dertig keer scoorde. Hij wordt in de huidige selectie op gepaste afstand gevolgd door See dorf en Van der Vaart, die beiden elf keer scoorden in de nationale ploeg. soort maatregelen, maar Ryan was gewaarschuwd. Enkele weken gele den voor de wedstrijd tegen Bulga rije gebeurde hetzelfde." Babel verweerde zich met de op merking dat hij niet (telefonisch) gewekt was. „Hij is wél gewekt", al dus de bondscoach. „Bovendien heeft iedereen zijn eigen verant woordelijkheid." Tip? sport@pzc.nl SAINT-DENIS - De finale van het WK rugby gaat tussen Engeland en Zuid-Afrika. De Britten won nen zaterdag in de halve eindstrijd van Frankrijk (14-9). Zuid-Afrika versloeg gisteravond de Argentij nen met afgetekende cijfers: 37-13. De finale wordt zaterdag gespeeld, vrijdag treffen Frankrijk en Argen tinië elkaar in de strijd om de der de plaats. 25: Engeland speelt anti-rugby GRONINGEN - Anky van Grunsven is lichtgewond geraakt bij een val van haar paard. De Brabantse ama zone, die zaterdag in Oslo nog de kür won, gaf in Groningen een cli nic. Ze werd op de rug van een 12-ja- rig, niet goed losgereden paard zo enthousiast ontvangen door het publiek, dat het dier schrok en haar uit het zadel wierp. Van Grunsven liep pijnlijke ribben en een gekneusd rechterbeen op. TOURS - De Italiaanse sprinter Pe tacchi was de snelste in de wieler klassieker Parijs-Tours. Hij won de massasprint voor zijn landgenoot Francesco Chicchi en de Spanjaard Oscar Freire van Rabobank. Ste ven de Jongh was vierde. Petacchi mocht Erik Zabel bedan ken voor zijn diensten. De Duitser offerde zich op in de aanloop naar de sprint, waarin Freire zwaar werd gehinderd. 25: Petacchi dankt zege aan Zabel DEVENTER - Schaatser Sven Kramer smakte zaterdag bij een training in Erfurt hard tegen het ijs. Bij de wedstrijden om de IJsselcup bleek een dag later dat hij alweer was hersteld. „Waar ik sta? Dat zien we over twee weken bij de NK afstan den wel." Kramer won de wedstrijd (ploeg achtervolging) op de Deventer ijs baan met zijn teamgenoten Carl Verheijen, Erben Wennemars en Wouter Olde Heuvel. 24 en 25: IJsselcup als tussenstop werkgelegenheid en economische groei Da Vinciplein 1 - 4462 GX GOES Tel. 0113 - 221020 www.zeelandhallen.nl De Kam neemt het zekere voor het onzekere in Boekelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23