Neergestoken agente schiet belager dood Opstootjes in Boogerd weer Den Haag naar ziekenhuis Israël beschoot kernreactor Syrië Nederlands elftal verzuipt in Roemenië 21 en 22 Deelnemers Antwerprace laveren over de Westerschelde Plegers van zware misdrijven ontlopen gevangenisstraf. Word ook abonnee! 1 i ii il Lornah Kiplagat met record naar wereldtitel Geregeld zon Maandag 15 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 243 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 TERNEUZEN - Een matige tegenwind zorgde er gisteren voor dat de 250 deelnemers aan de Ant- Antwerpen binnen. Mark Flamand stuurde de Formidable, de boot van Bressiaander Piet Vroon, werprace over de gehele breedte van de Schelde moesten laveren om een beetje wind mee te als eerste binnen van de zeilers die in Breskens waren gestart. pakken. Rinus de Jonge uit Wemeldinge voer van de groep die in Terneuzen vertrok als eerste foto Ronald den Dekker 'Taakstraf aan banden' DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat duidelijker wordt vastgesteld voor welke misdrijven rechters taakstraffen kunnen opleggen. WD-Kamerlid Teeven: „We wil len dit in een wetsvoorstel vastleg gen. Ook willen we het onmoge lijk maken dat iemand die een taakstraf heeft gekregen binnen vijf jaar voor een soortgelijk ver grijp nog eens een taakstraf krijgt." De Kamer wil dat minister Hirsch Ballin (CDA, Justitie) opheldering geeft over de praktijk dat rechters die taakstraffen opleggen aan ver krachters en plegers van zware mis handeling. Het televisieprogram ma Zembla onthulde gisteren dat plegers van zware misdrijven vaak een taakstraf krijgen terwijl ze in de gevangenis hadden moeten be landen. „Dat is niet de bedoeling van een taakstraf', aldus SP-Ka- merlid De Wit. „Als dit klopt, moet er iets gebeuren." Rechters houden zich volgens Zembla te vaak niet aan de richtlij nen van het Openbaar Ministerie. Verdachten van ernstige gewelds- en zedenmisdrijven, zoals zware mishandeling en verkrachting, ko men volgens het OM eigenlijk niet in aanmerking voor een taakstraf Toch legden rechters in 2006 54 keer een taakstraf op voor ver krachting en 225 keer voor aanran ding. In totaal kregen 883 daders van ze AMSTERDAM - Een man is gister middag overleden na een steek- en schietpartij met twee agenten in een politiebureau in de Amster damse wijk Slotervaart. De agen ten zijn gewond afgevoerd naar het ziekenhuis, maar verkeren bui ten levensgevaar. Over de aanleiding van het inci dent en de identiteit van de man wilde hoofdcommissaris van poli tie Weiten gisteren nog niets zeg gen. Volgens hem sprong de man rond twaalf uur over de balie van het politiebureau aan het August Allebéplein, en stak hij in op een vrouwelijke agent. Zij werd in de borst geraakt, liep weg en werd vervolgens nog tweemaal in de rug gestoken. Een collega die te hulp kwam werd eveneens door de dader gestoken. Daarop pakte de agente haar dienstpistool en schoot de dader neer. denmisdrijven in dat jaar een werkstraf opgelegd in plaats van een gevangenisstraf. Rechters ge ven per jaar 43.000 taakstraffen. „Sommige plegers van misdrijven kregen tot vier keer toe een taak straf opgelegd", constateert CDA- Kamerlid Van Haersma Buma. Ook hij wil dat duidelijker wordt vastgesteld voor welke misdrijven taakstraffen kunnen worden opge legd. Personen die al eens een taakstraf hebben gehad, komen daar vol gens de regels van justitie niet nog eens voor in aanmerking. Maar m Kamerleden vinden dat recidivis ten en plegers van zware misdrij ven niet met een taakstraf weg mogen komen. Ze willen dit in de wet vastleggen. Zembla stelt dat de afgelopen ja ren gemiddeld tweeduizend perso nen voor de tweede keer een taak straf kregen. Tientallen mochten voor de derde of vierde keer wer ken in plaats van zitten. Directeur Sjef van Gennip van Re classering Nederland vindt dat rechters de richtlijnen van het OM moeten volgen. „Je kunt niet uit leggen dat bij zeer ernstige delic ten een taakstraf gegeven wordt." Hoogleraar Anton van Kalmthout, een van de juristen die in de jaren '70 taakstraffen introduceerden, reageerde op een zaak van zware mishandeling waarin de dader een werkstraf kreeg: „Als dit mij als slachtoffer zou overkomen, zou ik twijfelen aan al mijn inspannin gen om taakstraffen ingevoerd te krijgen." DEN HAAG - In de Haagse Schilders wijk zijn gistervond opstootjes uit gebroken aan het eind van het multiculturele evenement Kasch- ba. Rond het Oranjeplein en de Ko ningstraat ontketenden jongeren rellen. Ze hebben onder meer de politie bekogeld. Een van de podia waarop optredens waren, werd ge sloten. Een peloton van de mobie le eenheid moest de jongeren in bedwang houden. Rond kwart voor negen keerde de rust terug. AMERSFOORT - Wielrenner Mi chael Boogerd is gisteren opgeno men in een ziekenhuis in Amers foort. De Hagenaar die volgende week zijn laatste grote koers wil rij den, kampt met wondroos, een bacteriële infectie, aan de linker knie. De Raborenner kwam vrijdag tij dens een trainingsrit op Tholen ten val. Hij werd per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom, waar een drain in de linkerknie werd geplaatst. NEW YORK - De luchtaanval die de Israëlische luchtmacht op 6 sep tember boven Syrië uitvoerde was gericht tegen een kernreactor in aanbouw. Dat heeft de New York Times gisteren gemeld op basis van informatie van Amerikaanse en buitenlandse bronnen. Taakstraf is geen echte straf reageer op www.pzc.nl Al Gore is de terechte winnaar van de Nobelprijs voor de vrede eens 24% oneens aantal reacties: 441 76% EN WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7; Agenda: 16; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 36; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1