met de Mobiele Eenheid Tholen loopt warm voor pillen uit de automaat Jupiler Bier Doorstart voor Helpende Hand Open dag van nieuwe apotheek in De Vliethof trekt veel bezoekers. 10.29 Bergenaren winnen roeiwedstrijd scouting W PZC Maandag 15 oktober 2007 I 1 3 'Bikers' van de Zeeuwse politie laten het publiek tijdens de open dag op het trainingscentrum in Vlissingen-Oost zien hoe de voortvluchtige Tom wordt aangehouden. foto Ruben Oreel door Rob Paardekam THOLEN - Vrijwel alle aandacht ging zaterdag - tijdens de open dag van de nieuwe Thoolse apotheek - uit naar de pillenautomaat. Heel geduldig legde apotheker Koos Werkman keer op keer uit hoe mensen straks hun medicijnen kunnen pinnen. Straks, want de automaat is nog niet beschikbaar voor de klanten. Hij wordt eerst getest door de apo theekmedewerkers zelf. En dat op zich is volgens Werkman al een he le verbetering ten opzichte van de oude situatie. „Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem of haar toe om het te gaan ha len. Heel onfatsoenlijk, eigenlijk. Nu komt het recept over een band je naar ons toe en kunnen we in de tussentijd nog wat dingen uit leggen over het medicijn." Pas als alles uit en te na is getest, 'Vroeger zei de klant wat hij nodig had en draaiden wij onze rug naar hem toe' kunnen klanten de automaat ge bruiken. Volgens Werkman wordt er nu al ontzettend veel naar ge vraagd. Het sterkt hem in de gedachte dat hij in een behoefte voorziet. „In het verleden kwam het heel vaak voor dat er na sluitingstijd toch nog mensen voor de deur ston den", legt hij uit. „Die waren dan net te laat. Straks hoeven ze zich niet meer te haasten. Ze kunnen hun medicijnen gewoon 's avonds uit de automaat komen halen." Of mensen straks ook een 'simpel' doosje paracetamol kunnen pin nen, hangt af van de toestemming van de inspectie. Die ligt nu nog dwars. Toch ziet Werkman het er wel van komen. „En daar zullen ze ook bij de huisartsenpost blij mee zijn", weet hij. „Als iemand nu 's nachts erge tandpijn heeft en zonder para cetamol zit, belt hij maar naar de huisartsenpost voor een receptje. Straks kan hij het gewoon hier uit de automaat halen. Dat ontlast de huisartsenpost en is bovendien handig voor de mensen. Die hoe ven niet meer midden in de nacht naar Bergen op Zoom." GOES - Marinus en Conny Weu- link uit Goes willen binnenkort weer beginnen met hun voedsel hulpstichting De Helpende Hand. Het echtpaar startte de voedsel hulpstichting vier jaar geleden en bouwde in de loop der jaren een flinke schare aan klanten op. Ar me gezinnen kregen regelmatig een voedselpakket. Een jaar geleden startte in Goes echter een 'officiële' voedselbank, waar de nodige vrijwilligers die eerst voor Weulink werkten naar overstapten. In februari kwam er een voorlopig einde aan de voed selhulpstichting, toen bleek dat het zeven kinderen tellende gezin diep in de schulden zat. Het gezin is inmiddels in een wat rustiger vaarwater terecht geko men en de Weulinks denken er aan om de stichting binnenkort weer nieuw leven in te blazen. In de hoogtijdagen van De Helpende Hand hielp het Goese echtpaar meer dan tachtig gezinnen. P E RM AR KT «pi» krat k U x 15 cl. MEER AANBIEDINGEN VINDT U OP PAGINA MIDDELBURG - De zeeverkenners van de Karei Doormangroep uit Bergen op Zoom hebben de eerste plaatsen in de eerste en de tweede klasse behaald in de scouting roei- wedstrijden van de Admiraliteit Zeeuwse Stromen. De wedstrijden waren op het Arnekanaal in Mid delburg. In de derde klasse won de Greve- lingengroep uit Brouwershaven. De eerste prijs in de vierde klasse ging naar de zeeverkenners van de Heenetrechtgroep uit Tholen. GERECHTSDEURWAARDERS- KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 09-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Stemcor GmbH, geves tigd te Düsseldorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versieherungs-AG, gevestigd te Düsseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versieherungs-AG., gevestigd te Köln, Victoria Versicherungs-AG., gevestigd te Düsseldorf, Zurich Versicherungs- AG., gevestigd te Düsseldorf, Ace European Group Limited, gevestigd te Frankfurt, Gerling Industrie-Service GmbH West, gevestigd te Düsseldorf, Kravag-Logistics Versicherungs-AG.. gevestigd te Hamburg, Helvetia Schweitz. Versicherungs-AG., geves tigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG.. gevestigd te Oberursel, Darag, gevestigd te Berlijn. Wüba Versicherungs-AG., gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allgemeine Versicherungs-AG., gevestigd te Köln, Nürnberg Versicherungen, gevestigd te Nürnberg, is gedagvaard STX PAN OCEAN COMPANY LIMITED, zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 16-01- 2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld als breder omschre ven in het daarbij gevoegde afschrift van de op 10-09-2007 aan STX Pan Ocean Company Ltd betekende dag vaarding. STX Pan Ocean Company Ltd kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13