Zeeland PZC 'Parkeerdek op Hof van Tange' 11 Zeeuw uit goed hout gesneden WALCHEREN 17 Middelburgers willen plan voor ravotbos niet opofferen voor auto's. Taxichauffeur na ritje beroofd van geld Belg rijdt met auto in op groepje mensen Zierikzeeënaren liggen wakker van purknallen Zestienjarige betrapt met een alarmpistool Grijsaards ruilen postzegels uit hun jeugd Borstvoeding Greenpeace voert actie bij papierschip in Terneuzen Jong danstalent verdient een betere begeleiding Maandag 15 oktober 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het gemeentebe stuur moet maar een andere plaats zoeken waar auto's kunnen parke ren, vinden bewoners van de Mid delburgse wijk De Griffioen. Ze hebben een plan gemaakt voor een speelbos op een terrein aan de Sandberglaan. Dat terrein is nu ook net in beeld als parkeerplaats. „Een extra parkeerlaag maken op het Hof van Tange is een mogelijk heid", zegt M. Boonman, één van de initiatiefnemers van het bos. „Dan heb je de mensen dicht bij de stad. Of een terrein bij Hof ter Veste, bij de Noordweg. Er zijn ge noeg alternatieven." Het terrein aan de Sandberglaan is nu al af en toe in gebruik als over loopterrein, als de rest van de stad vol staat. In het parkeerplan dat een adviesbureau voor de gemeen te maakte wordt het terrein aange wezen als permanente parkeer plaats. Het bureau vindt dat er meer parkeerruimte nodig is aan de rand van de stad. De mensen uit De Griffioen zijn bang dat ze door de politiek wor den uitgespeeld tegen de bewo ners van de binnenstad. Een deel van de binnenstadbewoners pleit op zijn beurt voor het weren van bezoekende automobilisten uit de binnenstad. Die zouden aan de rand van de stad moeten parkeren. De Griffioenbewoners hebben een plan gemaakt voor een 'ravotbos', een combinatie van park en speel- Bewoners van de Middelburgse wijk de Griffioen vinden dat de gemeente een alternatief moet verzinnen voor de parkeerplaats aan de Sandberglaan. plaats. Kinderen kunnen er spelen in de natuur, ouderen kunnen er wandelen, meewerken of op een bankje zitten. Volgens de buurtbe woners is er maar één plaats ge schikt voor dat bos: het terrein aan de Sandberglaan. „Op het terrein bij de Sand berglaan staan al grote bomen", zegt Boonman. „Anders moet je twintig jaar wachten voordat je er in kunt klimmen. We hoeven de rest van het terrein alleen maar een beetje in te richten. Hier kan het plan binnen een jaar operatio neel zijn." Bovendien is het terrein goed bereikbaar vanuit de Griffi oen, vindt hij. Er zijn scholen in de buurt en er is of komt veel huis vesting voor ouderen. Daar komt nog bij dat het plan be dacht is door buurtbewoners. Die willen ook vrijwilliger worden in het bos. De verwachting is dat die bereidheid afneemt als het ravot bos ergens anders wordt aange legd. Een compromis, een deel par keren, een deel speelbos, is niet be spreekbaar voor de bewoners. „Dan vervalt het hele plan. Ons plan is juist bijzonder door de combinatie van functies." Vandaag eindigt de inspraakperio de voor het nieuwe parkeerplan. OOST-SOUBURG - Een 23-jarige taxi chauffeur uit Middelburg is vrij dagnacht in Oost-Souburg besto len door een passagier. De taxi pikte iets voor twee uur 's nachts een man op in de Bone- dijkestraat in Vlissingen. Nadat de chauffeur de man naar zijn be stemming op de Ahornstraat in Oost-Souburg had gebracht, werd hij tijdens het afrekenen bestolen van zijn portefeuille. De politie on derzoekt nog waar de 'klant' is ge bleven. SINT-MAARTENSDIJK - Een voort vluchtige automobilist uit Antwer pen is zaterdagnacht aan de West poort in Sint-Maartensdijk op een groepje mensen ingereden. Volgens een woordvoerder van de politie raakte niemand van hen ge wond, omdat ze net op tijd opzij konden springen. De 58-jarige Belg reed na het voorval door, maar werd een uur later - om half drie - aangetroffen op de vlakbij ge legen Sportlaan. Hij bleek onder de invloed van alcohol te zijn. ZIERIKZEE - „Een keer is niet erg, maar nu gaat het toch wel erg op serieus vandalisme lijken", zegt een buurtbewoner. Al vier weken lang wordt het noordelijk deel van Zierikzee 's nachts geplaagd door zware knallen. In het tunneltje aan de Van Veen- laan, onder de N59, worden bus sen met purschuim opgeblazen. De politie bevestigt meldingen van overlast in Zierikzee. Ook gisterochtend hoorden omwonen den knallen. KRABBENDIJKE - Een zestienjarige jongen uit Krabbendijke is vrijdag avond laat in zijn woonplaats aan gehouden omdat hij met een alarmpistool over straat liep. De politie werd getipt door een getui ge die twee jongens had zien lo pen met iets dat op een vuurwa pen leek. De politie hield de jon gen en een vijftienjarige vriend aan in de Westerscheldestraat. De oudste moest zijn alarmpistool, dat verboden is in Nederland, af staan. door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - Dat boomkun- stenaar Peter Verlaan uit Wol- phaartsdijk met zijn kettingzaag tot veel in staat is, wisten we in Zeeland al. Geef hem een boom stam en hij maakt er iets moois van. Hij wil nu het land en mis schien zelfs wel de wereld verove ren. De start is in elk geval veelbe lovend. Bij zijn allereerste wed strijd won de inwoner van Wolp- haartsdijk meteen de pu blieksprijs. En het was niet zomaar een wed strijd, die donderdag tot en met za terdag in het Gelderse Vaassen ge houden werd. „Een officieel we reldkampioenschap is er niet", al dus Verlaan. „Maar officieus kun je de wedstrijd toch wel als zoda nig zien. Het deelnemersveld be stond uit 25 mensen met toppers uit de hele wereld." Drie volle dagen, steeds van negen uur 's ochtends tot vier uur 's mid dags, is Verlaan bezig geweest aan zijn kunstwerk: twee reigers op vier leliebladen. Met zijn werk sleepte hij de publieksprijs bin nen. Bij de jury eindigde Verlaan als achtste. Daar is hij tevreden mee. „Ik had dit echt niet durven dromen." MIDDELBURG - Waren het veertig, vijftig jaar gele den nog tieners die driftig postzegels verzamel den, nu zijn alle kruinen op de postzegelbeurs in ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middel burg grijs of kalend. E. van Munster uit Badhoeve dorp is zo iemand die al van jongst af aan postze gels verzameld. „Vooral van Indonesië. Kijk, dit is er één van voor het een republiek was. Dat is ge woon een Nederlandse zegel waar ze 'Indonesia' overheen hebben gedrukt." Nieuwe zegels uit het land, heeft hij niet. „Het zijn tegenwoordig al lemaal stempels hé." foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Redacteur wordt gebeld door een inwoonster van zijn dorp. Ze ver telt dat er een persbericht is ge maakt en wil weten waar dat naartoe moet. Eerst maar even gevraagd of het allemaal de moeite waard is, want wat heb je eraan om valse verwachtingen te wekken? Het gaat over borstvoeding. In de regio worden binnenkort meerdere cursussen gegeven over dit edele gebruik. „Maar nu moet ik stoppen", roept de dorpsgenote, „want er vliegt pardoes een vogeltje de woonkamer binnen!" „Zo, dat is schrikken, wat is het er voor eentje Antwoord: „Een roodborstje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11