v31 PZC Zaterdag 13 oktober 2007 FRANKRIJK Crenobie Autrans Chorange ans Villard Valence VERCORS Sportief Voor wie meer van een sportie ve vakantie houdt, biedt de Ver cors ook voldoende vertier. y Bergbeklimmen: In de Vercors zijn 31 klimscholen en 150 er kende bestemmingen. Voor klimmers van elk niveau. Canyoning: Canyoning is afda len in diepe kloven (canyons) die zijn uitgesleten door erosie. Hierbij wordt de loop van de ri vier gevolgd door een combina tie van klimmen, springen en abseilen. De Vercors telt 32 ca- nyoningbestemmingen. Ca nyon des Ecouges en canyon du Furon zijn de bekendsten. Parapenten: Klimaatvariaties en berglandschappen maken de Vercors geschikt voor para penten (met een matras-para chute van bergen af vliegen, ook wel paragliden genoemd). Er zijn 12 erkende parapentbe- stemmingen, met Lans en Ver cors en Villard de Lans (Cote 2000) als belangrijksten. Fietsen: De Vercors is een aan eenschakeling van beklimmin gen (en afdalingen) en is daar om zeer geschikt voor fietslief- hebbers die weieens wat meer willen dan het vlakke land. Skiën In de winter is de Vercors het domein van skiërs. Overzicht van de belangrijkste gebieden. 1. Villard de Lans-Correncon (1150-2285 meter): 120 kilo meter pistes, 27 skiliften, snow- park, 212 sneeuwkanonnen. 2. Lans en Vercors (1400- 1807): 24 kilometer pistes, 14 skiliften, 2 sneeuwkannonen. 3. Méaudre (1000-1600): 18 kilometer pistes, 10 skiliften, snowpark, 17 sneeuwkanon nen. Langlaufen kan nagenoeg over al in de Vercors. www.vercors-tourisme.fr www.planete-vercors.com www.pnr-vercors.fr De zeven Vercors-gemeenten hebben allen een eigen site: y www.villarddelans.com www.correncon.com www.autrans.com www.meaudre.com www.lansenvercors.info www.ot-pont-en-royans.com www.saint-nizier-du- moucherotte.fr U overnacht deze herfst vanaf 29,50 per persoon, inclusief ontbijt in een tweepersoonskamer midden in de bossen. Ons comfortabele 3-sterren hotel beschikt o.a. over een Grand Café, restaurant, sauna en hotelfietsen. de Vercors Voor meer informatie of reservering: Tel. 0577-462588 Hampshire Inn - Mooi Veluwe Garderenseweg 154 3881 NC Putten www.hampshirehotels.nl/mooiveluwe infographic: FSvD Bij de La Magie des Automates in Lans en Vercors kunnen kinderen zich zo wel binnen als buiten amuseren. foto Aurora Boersma-Crooij name, dochter hun hart kunnen ophalen. Vooral als het elk uur weer tijd is voor metershoge gol ven. Gekir, gekrijs en van genot glimmende kinderogen! Zo zijn er in de Vercors meer gelegenheden waar bij beide partijen volop aan bod komen. Zoals de Aventure Autrans, waar naar harte lust geklommen en geklauterd kan worden. Of het uitgaansplein in Villard de Lans, waar pa en ma in het zonnetje een terrasje kunnen pakken, terwijl de kleine zich uit leeft in de draaimolen. Een autorit over de fraaie bergwe gen in de streek is een belevenis op zich. De fenomenale uitzichten vanaf grote hoogte maken het de moeite waard de auto zo nu en dan te parkeren. Al is dat soms ook bittere noodzaak. Houd er na melijk rekening mee dat niet elke maag tegen de vele bochten is be stand. Terwijl pa zich Michael Schumacher waant, zijn moeder en dochter angstvallig stil. De eer ste houdt de lunch net binnen, maar vlak voor pleisterplaats Au trans lanceert de 5-jarige het pro duct van 1.000 kilometer snoepen in een net op tijd aangereikt zakje. Maar ach, dat zijn van die soms on vermijdelijke ongemakken voor rei zigers. Voor wie kien combineert, hoeft een gezinsvakantie in de Ver cors er niet minder om te zijn. bels ronddrijven, bedoeld om de vernietigende kracht van water uit te beelden, immers beter duiden aan de hand van extra informatie. Nu blijft het bij kijken en staat het trio sneller dan nodig weer buiten. Iets minder vlug verloopt het be zoekje aan La Magie des Automa tes bij Lans en Vercors. Poppen van allerlei afmetingen en pluima ge halen diverse capriolen uit dankzij mechanische aandrijving. Ingenieus en amusant, al is het kerstgehalte hoog. Maar dat is niet het voornaamste bezwaar van de kleuter, die het na een uur welle tjes vindt. „Je kunt hier weinig dóen, alleen maar kijken." En dat heeft ze al zo veel gedaan. Maar aan interesse en engelenge duld komt even een eind. De hoog ste tijd dus voor iets actiefs. Zoals zwemmen in het Centre Aquati- que in Villard de Lans. Geen zwembad met veel tierelantijnen, maar wel één waar ouders en, met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93