Holyfield wil vierde wereldtitel Chech: i> ihChech.nl Ahoy' heeft interesse van toppers tenniscircuit 46 Zaterdag 13 oktober 2007 PZC Bokser-op-leeftijd (44) luistert alleen naar zichzelf en naar God. Toernooi in Rotterdam profiteert van nieuwe kalender. tv door Jop van Kempen DEN HAAG - Vanavond kan Evan- der Holyfield voor de vijfde keer de wereldkampioen worden in het zwaargewicht. De 44-jarige Ameri kaan bokst in Moskou tegen 31-jari- ge Rus Sultan Ibragimov. Holy field slaat alle goedbedoelde advie zen om te stoppen in de wind en hij luistert alleen naar zichzelf En naar God, natuurlijk. Mike Tyson zit berooid in de ge vangenis, Trevor Berbick werd vo rig jaar vermoord en Lennox Le wis geniet met vrouw en kind van de honderden miljoenen dollars die hij als bokser bij elkaar sloeg. Maar generatiegenoot Holyfield, die zijn eerste kampioensgordel al mocht dragen toen Ronald Reagan nog president van de Verenigde Staten was (1986), gaat nog even door. Holyfield zal waarschijnlijk nog steeds actief zijn als Hillary Clinton of een andere president in november 2008 zitting neemt in het Witte Huis. Want als het aan Holyfield ligt, is de partij van vanavond tegen Ibragimov niet zijn laatste kunstje. De WBO-titel die in Moskou op het spel staat, moet het opstapje vormen voor een gevecht om de ti tels van alle grote bonden: WBA, WBC en 1BF. „Ik wil opnieuw de undisputed-champion zijn", laat Holyfield weten aan iedereen die het horen wil. Hij was het al drie keer, maar hij wil de eerste zwaar gewicht ter wereld worden die het vier keer werd. Voor het geld hoeft Holyfield het allemaal niet meer te doen. Hoe wel hij als vader van elf kinderen bij vijf vrouwen elke maand een aardig bedrag kwijt is aan alimen tatie, heeft Holyfield zich finan cieel nooit in de nesten gewerkt. Bovendien zijn de twee miljoen dollar die hij voor het gevecht in Moskou krijgt zakgeld vergeleken bij de gevechten met Tyson in 1996 en 1997. Nee, de koppige bokser vindt sim pelweg dat hij nog goed genoeg is voor de top. Hij vindt het leuk om te trainen en hij houdt van compe titie. En George Foreman toonde al aan dat leeftijd geen belemme ring hoeft te zijn. Foreman won de titel van Michael Moorer op zijn 45ste. Holyfield wordt volgen de week 45. De koppigheid van Holyfield is echter niet alleen zijn eigen kop pigheid. Het is ook de koppigheid van God, claimt Holyfield. Want De 44-jarige Evander Holyfield bokst vanavond in Moskou om de WBO-wereldtitel tegen de Rus Ibragimov. Bij winst wil hij de titel van alle boksbonden. bij elke stap die hij zet, schaart hij de Heer aan zijn zijde. „Ik geloof dat ik een zoon ben van God. Hij beschermt me." Om Holyfield te beschermen, moest God wel een keer zijn knock-out kracht gebruiken. Holy field beweert dat het opperwezen hem via televisiepredikant Benny Hinn genas van het een hart kwaal. Op beelden uit 1994 is te zien dat de bokser die in de ring nog nooit knock-out ging na een kruisteken van Hinn als een zout zak in elkaar zakte. Gods operatie- tijd moet slechts kort hebben ge duurd, want even later stond Holy field al weer op de benen. Gene zen en wel. Behalve het religieuze argument draagt de man uit Atlanta ook een ervaringsargument aan voor zijn opmerkelijke lange loopbaan. Op de high-school was Holyfield een talentvolle american-football spe ler, maar gezien zijn relatief kleine postuur (1.89 m.) liet de coach hem een seizoen lang op de bank zitten. Om minder afhankelijk te zijn van de beslissingen van der den, besloot Holyfield zijn atleti sche gaven te gaan gebruiken als bokser. „Als ik altijd netjes had ge luisterd naar anderen, zou ik über haupt nooit zwaargewichtkam pioen zijn geworden." Hoewel er geruchten zijn dat Holy field in 1988 dope gebruikte om als cruisergewicht aan massa te winnen voor zijn zwaargewichtcar rière, moet de veteraan vanavond in Moskou ook de eer verdedigen van het Amerikaanse boksen. In Ibragimov treft Holyfield een lastige tegenstander. De ongesla gen Rus is niet alleen dertien jaar jonger en dus ook sneller, hij slaat ook harder dan Holyfield. Ibragi mov won 17 van zijn 22 partijen op knock-out. Maar Holyfield kan altijd terugvallen op zijn ervaring. En op de Heer, uiteraard. ZOETERMEER - Het qua naam moge lijk laatste ABN/Amro World Ten nis Tournament, kan het spectacu lairste deelnemersveld uit de ge schiedenis krijgen. Door de nieu we indeling van de speelkalender is er voor geen enkele topper re den - anders dan sponsorverplich tingen of een te laag startgeld - om niet aanwezig te zijn in Rotter dam, van 18 tot 25 februari 2008. Vooralsnog presenteerde toernooi directeur Richard Krajicek gisteren 'slechts' Rafael Nadal, Andy Mur ray, titelverdediger Michael Joesjni en Lleyton Hewitt. Maar de kans dat wereldranglijstaanvoerder Ro ger Federer en nummer drie No- vak Djokovic terugkeren, ligt ruim boven de vijftig procent. „Met Federer zijn we nog in ge sprek, maar vorig jaar was zijn komst nog onbespreekbaar", aldus Krajicek. Met de verschuiving van week 8 naar week 7, is Rotterdam extra in teressant voor de toppers gewor den. Vorig jaar volgde Dubai op Ahoy', met het gevolg dat Federer bij voorbaat niet kwam. Nadal zeg de vlak voor Rotterdam gebles seerd af om in Dubai te kunnen spelen. Nu is er geen enkel obstakel meer. Krajicek: „De agenda is perfect. Au stralian Open, Davis Cup, week vrij, Rotterdam, week vrij en Du bai. Nu de overname van ABN/Amro door Fortis, Banco Santander en de Royal Bank of Scotland beklon ken is en de bank wordt opge splitst, is het zeer onwaarschijnlijk dat ABN/Amro ook in 2009 nog de naamgever en sponsor is van het grootste indoor tennistoernooi ter wereld. Ür Slim: eihe 3 jaar een ik-a.p.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72