Paul Telussa is niet echt blij De Kam ontevreden over eerste onderdeel Boekelo Kloetinge staat op een gevaarlijke splitsing Trainer van Hoek niet blij, spelers niet, maar de club gaat voor. Domburgse amazone op 46e plaats in tussenstand Military. W PZC Zaterdag 13 oktober 2007 45' Paul Telussa staat vanmiddag voor het laatst op het veld als trainer van Hoek. Willem Leushuis is zijn opvolger. foto Peter Nicolai door Frits Bakker HOEK - Hij heeft zijn opvolger nog niet gezien of gesproken. Dat zal vandaag wel gebeuren als Paul Te lussa voor het laatst trainer en coach is van Hoek in de thuiswed strijd tegen Dovo. Met de aanstel ling van de nieuwe trainer heeft hij zich bewust niet beziggehou den. Sterker nog: Paul Telussa kent zijn opvolger Willem Leushuis niet eens. „Ik heb er alleen over gele zen en van gehoord." En of het een goede keuze is geweest van de club? „Dat zal de toekomst moe ten uitwijzen, maar ik heb ze wel gefeliciteerd. Meer niet. Ik hoop dat hij de weg kan voortzetten die we met Hoek zijn ingeslagen." Paul Telussa schikt zich vanaf van daag weer in zijn rol op de achter grond, als technisch adviseur van de hoofdklasser. Heel gelukkig is hij niet met de situatie. „Als ik kijk naar de spelers, dan is het jammer dat het zo moet gebeuren. Zij wil den graag verder met mij en ik wil de graag verder met dit elftal. Maar het is nu eenmaal zoals het is. Het bestuur heeft een beslissing genomen, maar of ik daar blij mee ben...?" Het alternatief kan hij ook niet di rect aandragen. „Dat heeft nu ook geen zin meer", vindt Telussa. „Ik heb wel tegen de spelers gezegd: als jullie me zo graag willen hou den, stap dan naar het bestuur. Dat hebben ze gedaan. Ik neem aan dat het bestuur heeft geluis terd en dat ze de geluiden vanuit de selectie hebben meegenomen. Zij zien toch ook wat er gebeurt? En ze horen toch ook de positieve kritieken? Maar goed: ze hebben een beslissing genomen. Wat eruit is gekomen, is dat ze een nieuwe trainer hebben aangesteld. Dat ac cepteer ik. Ik treed na vandaag weer terug in mijn rol. En Telussa is verder niet belangrijk, het gaat erom dat Hoek goed blijft voetbal len en goed blijft presteren." Het elftal en de speelwijze hebben de laatste weken een voortreffelij ke indruk gemaakt. Dat is onmis kenbaar de hand van Telussa ge weest, die een herkenbaar systeem heeft neergezet en de spelers met veel bezieling het veld in heeft ge stuurd. Hoe Willem Leushuis, de gelouter de trainer, daarmee verder gaat, is niet direct de zorg van Telussa. De Souburger mag straks weer obser veren vanaf de kant. „In het voet bal bestaan geen twee Telussa's, dus het zal altijd anders zijn. Elke trainer doet het op zijn manier. ]e weet nooit hoe het straks gaat als ik het heb overgedragen. Wellicht gaat het dan nog beter." Het ontbrekende diploma staat de carrière van de succescoach wel meer in de weg dan ooit. Paul Te lussa beseft dat, maar heeft er ge mengde gevoelens bij. „Ik heb op alle niveaus getraind, heb er overal voor gezorgd dat iedereen graag kwam kijken naar het voetbal dat we speelden. En ik weet zeker dat het voor mij niets uitmaakt, of ik ooit nog dat diploma zal halen. Mijn visie op het voetbal zal er niet door veranderen." Hoek speelt vandaag tegen Dovo zonder Ferry Alfons. De topscorer van de ploeg heeft vorige week een zware blessure aan de ham string opgelopen. Uit de foto's bleek dat er een scheurtje van vijf centimeter zit. „Ik moet vier tot zes weken rust nemen", vertelde Alfons na het onderzoek. Ook Maarten van Rosevelt (enkel) ont breekt bij Hoek. Paul Telussa zit vandaag in de thuiswedstrijd van Hoek tegen Dovo voor het laatste op de bank. Daarna maakt hij plaats voor zijn opvolger Leushuis. door Jan Dagevos KLOETINCE - De competitie is nog lang, maar toch wacht Kloetinge vandaag al een cruciaal duel in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. De Bevelandse formatie gaat in Zaltbommel op bezoek bij Nivo Sparta, dat na zes wedstrij den ook zes punten heeft ver gaard. „Het resultaat is een richtlijn voor de toekomst", vindt Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch. Bij winst komt Kloetinge in de midden moot terecht en kan de ploeg met een gerust hart zijn weg vervol gen. „Maar als we verliezen, ko men we in zwaar weer terecht", beseft Hiensch. „Dan kom je on derin te hangen en komt er meer druk op te staan." Kloetinge heeft het deze week uit gebreid over dat facet gehad en ie dereen is zich bewust van het be lang van de wedstrijd. Het is voor de oefenmeester een geruststelling dat hij weer kan beschikken over verdediger Arjan van der Smissen en aanvaller Mervin Niemantsver- driet. Beiden vielen vorige week te gen Dovo al vroeg in de wedstrijd uit. Van der Smissen had last van een beknelde zenuw in de heup. Na een intensieve behandeling kon hij donderdag weer aansluiten bij de groep. Mervin Niemantsver- driet liep een vleeswond op aan zijn arm. Hij speelt tegen Nivo Sparta met een bandage. Voor aan voerder Erwin van der Woerdt komt de ontmoeting met promo vendus Nivo Sparta te vroeg. Hij is herstellende van een blessure aan de wreef Dat duurt langer dan ge dacht. Nivo Sparta komt dit jaar voor het eerst uit in de hoofdklasse. „Ze zul len er alles aan doen om erin te blijven", verwacht Hiensch. „Je zult dus zelf ook veel strijd aan de dag moeten leggen. Daarnaast Hoogste moyenne »- Paul Telussa zit vandaag in de thuiswedstrijd tegen Dovo voor het laatst op de bank als hoofdtrainer van Hoek. Met de Souburger haalde Hoek ge middeld méér dan twee pun ten per duel. Geen enkele Hoek-trainer met minimaal tien duels op zijn naam haalt dat gemiddelde. Zelfs als Hoek vandaag verliest, blijft Telussa de hoogst scoren de trainer. Hoek speelt op eigen veld voor de tiende keer tegen Dovo uit Veenendaal. Van de voorgaan de negen duels won Hoek er vijf en speelde het drie keer ge lijk. De enige thuisnederlaag tegen Dovo leed Hoek in november 1994: 2-3 met twee doelpun ten van Remco van Keeken. Nieuwe tegenstander Kloetinge speelt vandaag voor de eerste keer in zijn historie tegen Nivo Sparta, de club uit Zaltbommel. Nivo Sparta speelde in 2004 nog in de derde klasse. De tegenstander van Kloetinge heeft zes punten gehaald door twee zeges op eigen veld (te gen Kozakken Boys en Nunspeet). De enige thuisne derlaag leed de club tegen Hoek (0-3). Bij Kloetinge staat doelman Jac- co van der Schee voor zijn vijf tigste wedstrijd in de hoofd klasse. Aanvoerder Erwin van der Woerdt, die geblesseerd is en niet speelt, staat op 99 duels in de hoofdklasse. moet je ook je voetballende kwali teiten tonen. Vorige week zijn w& daar niet aan toegekomen en ook tegen Spakenburg (t-t) was dat niet goed verzorgd. Als we tegen Nivo Sparta resultaat willen boe ken, zal het voetballende gedeelte dit keer wel in orde moeten zijn. We kunnen wel blijven praten over de afwezigheid van Comé (Schilperoort), maar dat heeft geen zin. Anderen moeten het nu oppakken." door Koen de Vries BOEKELO/GOES - Marcelle de Kam staat met haar paard Ibouche na het eerste onderdeel van de Milita ry in Boekelo, de dressuur, op de 46e plaats. Er gaan in de loodzwa re en sterkbezette wedstrijd 86 combinaties van start. De 30-jarige Domburgse was met die klassering vierde Nederlandse en bleef wereldkampioene Zara Phillips uit Groot Brittannië voor. Ze was desondanks niet tevreden. „Het was geen goede proef. Na de dressuur staan we normaal gespro ken bij de beste twintig." De 17-jarige ruin Ibouche was niet in topvorm en ook De Kam zelf liet steekjes vallen. „Het paard was heel nerveus. Dat heeft met de voorbereiding te maken. Die was niet perfect en daardoor mist Ibouche wat ritme. Ikzelf had ook scherper moeten rijden. We begon nen niet best, waardooor ik tij dens de proef al zat te balen. Ik zat dus meer terug te kijken dan voor- 'We begonnen niet best, waardooor ik tijdens de proef al zat te balen' uit. Dat was niet goed van me zelf" Vandaag komen Ibouche en De Kam uit op het zwaarste onder deel, de cross-country. Op dit spec taculaire onderdeel over 6,5 kilo meter komen jaarlijks tienduizen den toeschouwers af. „Het staat heel dik en technisch", was het professionele commentaar van De Kam gisteren over het parkoers. Ze debuteert in Boekelo en weet niet precies wat haar te wachten staat. „Ik vind het heel spannend. Van daag heb ik al vier keer het par koers verkend. Morgen ga ik nog een keer. Dan kan ik ook inschat ten hoe het is met zo veel toe schouwers. Wat ik wel weet, is dat ik sterk in mijn schoenen moet staan in zo'n entourage." Madeleine Brugman is de beste Ne derlandse. De nationaal kampioe ne staat met Sundancer gedeeld tiende. Bij de wedstrijd bij Ensche de, waar de Duitse Ingrid Klimke met Seacookie aan de leiding gaat, is Brugman ook de nummer twee op de ranglijst van de Nederlan ders. Met Marengo staat ze zeven tiende. Vandaag staat de cross-country op het programma van de Military van Boe kelo. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71