Verkoop paddo's verboden BEZOEK ONZE STAND Pedagogen kraken beleid Rouvoet Kabinet blijft bij verbod op godslastering Vijver Tuin Zweetvoeten gezocht 'Smartshops gaan nu andere hallucinerende middelen verkopen.' Liefdevol opvoeden van kinderen vooral genetisch bepaald. Heilbot voor 700 maaltijden Voortgezet onderwijs wil af van lesurennorm Meer filegegevens op wegpanelen nummer 221, op de Contacta 2007 van 16 t/m 18 oktober 6 Zaterdag 13 oktober 2007 PZC DEN HAAG - De verkoop van verse paddo's wordt verboden. Het ak koord dat de ministers Klink (Volksgezondheid) en Hirsch Bal- lin (Justitie) hierover hebben be reikt, krijgt steun van een meerder heid van de Tweede Kamer. Hallucinogene paddenstoelen ko men onder de Opiumwet te vallen en worden daarmee voortaan be schouwd als harddrugs. De handel in gedroogde paddo's was al langer verboden. Aanleiding voor het verbod zijn volgens het ministerie van Volksge zondheid de onvoorspelbare effec ten van de drug: bij de een zijn die te verwaarlozen, bij een ander zijn ze heftig. Een meerderheid van de Tweede Kamer vroeg in maart al om een al geheel verbod op paddo's. Coalitie partij PvdA is tegen een verbod. Kamerlid Lea Bouwmeester wil een vergunning invoeren voor shops die paddo's willen verko pen, om zo meer controle te krij gen. Het is volgens haar naïef te denken dat door het verbod jonge ren 'massaal aan de cola' gaan. Smartshops waar de drug straks toch nog over de toonbank gaat, zullen worden gesloten. De shops zullen zich nu toeleggen op de ver koop van nieuwe, nog niet-illegale drugs met dezelfde werking, zegt Paul van Oyen van de Vereniging Landelijk Overleg Smartshops. „De paddo's gaan nu de illegaliteit in, waardoor het alleen maar on controleerbaarder wordt", aldus Van Oyen. Dat laatste onder schrijft burgemeester Job Cohen van Amsterdam, die tegen het ver bod is. In 2000 concludeerde het CAM, een commissie van drugsexperts, nog dat de paddo een tamelijk on schuldig genotsmiddel is. Er komt een algeheel verbod op de verkoop van hallucinerende paddenstoelen. Aanleiding zijn de onvoorspelbare effecten van de drug. Paddogebruik en -gevaar »- Paddo's zijn paddenstoelsoor ten met stoffen erin die halluci naties opwekken. Paddo's komen in Nederland in het wild voor. Gedroogde zijn als harddrugs verboden. Verse paddo's zijn nog legaal verkrijg baar in smartshops. In 2004 rukte volgens de GGD ambulances in Amsterdam 55 keer uit voor incidenten met paddo's, in 2005 70 keer en in 2006 128 keer. In maart 2007 stierfin Amster dam een 17-jarig Frans meisje dat na paddogebruik van een brug was gesprongen. DEN HAAG - Pedagogen kraken het opvoedingsbeleid van minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin. De opvoedcentra die hij voor ogen heeft, zijn inefficiënt, bureau cratisch en veel te duur. De be windsman gaat er vanuit dat de manier waarop ouders opvoeden, stuurbaar is. Dat is niet het geval, blijkt uit internationaal onder zoek. Volgens Willem Koops, hoogle raar ontwikkelingspsychologie en pedagogiek van de Universiteit Utrecht, is het genetisch bepaald of ouders liefdevol voor hun kind kunnen zorgen. Als zij die aanleg niet hebben, leren zij dat ook niet op een opvoedcursus. Koops: „Rouvoet is veel te optimis tisch over het effect van de centra voor Jeugd en Gezin. Het is een in effectieve, dure maatregel." Nog de ze kabinetsperiode moeten er over al in Nederland opvoedcentra ko men. In totaal kost deze operatie 441 miljoen euro. Piet van der Ploeg, hoofddocent al gemene pedagogie aan dezelfde universiteit, oordeelt dat Rouvoets inzet op opvoedingsondersteuning weliswaar goed is bedoeld, maar uitgaat van verkeerde ideeën. „Alle onderzoeken laten zien: dit helpt niet." Van der Ploeg wijst er op dat de oorzaak van probleemgedrag steeds vaker wordt gezocht in erfe lijkheid en sociale omgeving. „De politiek negeert dit. Men denkt dat de overlast die sommige Ma rokkaanse probleemjongeren ver oorzaken ophoudt als zij beter worden opgevoed. Maar met op voeding heeft dat niets te maken, wél met maatschappelijke uitslui ting. Hen wordt geen perspectief geboden." Zie ook bijlage Spectrum ROTTERDAM - Een heilbot van 260 kilo wordt bij vangen in de Noordelijke IJszee bij Canada. Door lantische en Stille Oceaan. De vis wordt geleverd Schmidt Zeevis in Rotterdam geprepareerd voor het smelten van de poolkappen is een nieuw aan een Haags hotel. Zevenhonderd mensen kun- consumptie. De vis, ongeveer 100 jaar oud, is ge- vangstgebied vrijgekomen in de straat tussen At- nen ervan eten. foto Pieter Franken/ANP DEN HAAG - Het kabinet heeft be sloten het verbod op godslastering te handhaven. Hoewel het wetsar tikel nauwelijks wordt toegepast, geeft het volgens minister Hirsch Ballin (Justitie) aan dat mensen ernstig gekwetst kunnen worden door krenkende opmerkingen over hun geloof De PvdA bepleit te onlangs nog artikel 147 uit het Wetboek van Strafrecht te schrap pen. De coalitiefractie wist zich ge steund door een meerderheid in de Kamer, maar CDA en Christe nunie zijn tegen. Het kabinet zei gisteren ook de bestrijding van haatzaaien te zullen intensiveren. Zo zal het openbaar ministerie meer prioriteit geven aan het op sporen en vervolgen van discrimi natie, haatzaaien en het ernstig kwetsen van mensen. Ook de meldpunten en antidiscriminatie bureaus krijgen meer steun. UTRECHT - Het voortgezet onder wijs wil af van de norm van 1040 uur lesgeven. De VO-raad, koepel van de middelbare scholen, vindt dat die wettelijke eis de kwaliteit van het onderwijs niet ten goede komt. Het effect van de eis is dat leerlingen zwaarder belast worden en er geschrapt wordt op alge meen vormende activiteiten, aldus de raad. Die baseert zich op een ei gen enquête onder 249 scholen. DEN HAAG - Informatiepanelen bo ven snelwegen bevatten vanaf vol gende week ook informatie over het groeien of krimpen van files. Weggebruikers krijgen die infor matie met plus- en mintekens ach ter de file-informatie.De EVO is niet enthousiast over dit middel te gen files. Die verladersorganisatie wil dat de verwachte reistijd op de panelen verschijnt. 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg levenslange garantie? Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel. 0111-401459 Internet inf. www.hetgroenekikkertje.nl Ma.+zo. gesl. WAGENINGEN - Het laboratorium voor entomologie van de Wagenin- gen Universiteit zoekt tientallen mannen die de geur van hun voe ten beschikbaar willen stellen voor onderzoek naar de malariamug. De proefpersonen moeten hun voetengeur afgeven aan speciaal daarvoor gemaakte knikkers. Be kend is dat malariamuggen gelokt worden door zweetvoetenlucht. Onbekend is waarom de geurstof van de ene mens aantrekkelijker is voor de mug dan die van de ande re. Elk jaar raken 300 tot 500 mil joen mensen besmet met de mala riaparasiet. Uw leverancier voor hout, plaat- en bouwmaterialen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6