PZC I 41 Stekelenburg op de goede weg Transfer Royston Drenthe bezorgt Feyenoord winst SMS WIN! D7f 43 Indoorcross gaat toch door KNVB laat Maaskant en Wetzel met rust Boogerd gewond bij val op Tholen Keeper van Ajax treedt voorzichtig in de voetsporen Van der Sar. Voetbalclub verdient in seizoen 2006/2007 700.000 euro. ML Ruzie tussen bond en clubs zorgt voor eind badmintoncompetitie Tip? sport@pzc.nl GOES - De Indoor-motorcross, eind januari in de Goese Zeeland hallen, gaat toch door. Gisteren rondden de directie van de Zeelandhallen en de organise rende stichting de onderhandelin gen af. Aanvankelijk verliepen die stroef „De opstelling van de tribu nes is veranderd waardoor kosten zijn bespaard", meldt Chris den^ Dekker, directeur van de Zeeland hallen. ZEIST - De KNVB gaat trainers Ro bert Maaskant (MW) en André Wetzel (VW) niet vervolgen van wege hun uitspraken over gokken in het betaald voetbal. De uitspraken van Wetzel hadden volgens de KNVB betrekking op een zaak die te lang geleden speel de. Maaskant zegt verkeerd geci teerd te zijn. De aanklager heeft de zaken daar om geseponeerd. Maaskant kreeg wel een berisping van Coaches Be taald Voetbal (CBV). KAPELLEN - Michael Boogerd is bij een val tijdens een trainingsrit op Tholen gewond geraakt. Hij ging onderuit op een bemodderd stuk weg in de buurt van Oud-Vosse- meer. De Hagenaar had verwondingen^ aan zijn linkerknie en klaagde over' hoofdpijn. In zijn knie zat een die pe put. Hij werd met de ambulan ce naar het ziekenhuis van Bergen op Zoom gebracht. Daar bleek dat er niets gebroken is. Boogerd wil volgende week zijn laatste grote koers rijden, de Ronde van Lom- bardije. Of de val dat afscheid ver hindert was gisteren nog niet be kend. Zaterdag 13 oktober 2007 door Dick Sintenie CONSTANTA - Het doel van het Ne derlands elftal wordt vanavond in de belangrijke interland tegen Roe menië verdedigd door Maarten Ste kelenburg. Edwin van der Sar is ge blesseerd aan zijn teen. De keeper van Ajax stond ook in de thuis wedstrijd tegen de Roemenen on der de lat. Hij haalde in dat duel (o-o) als enige een acceptabel ni veau. Het was tijdens het WK in Duits land, vorig jaar zomer, dat Edwin van der Sar beeldend verhaalde over zijn vak. De ervaren doelman trok de vergelijking met een chef-kok die verscheidene pannen tegelijk op het vuur heeft staan en zijn aandacht telkens moet verde len. „In het begin van je loopbaan ben je alleen met jezelf bezig, maar na verloop van tijd leer je situaties herkennen en komt er een wissel werking met de centrale verdedi gers. Dat meedenken met je ploeg genoten, het neerzetten van de or ganisatie, breidt zich steeds verder uit. Ik coach nu de hele achterhoe de en soms ook de middenvel ders." Dat inzicht komt met de jaren. Van der Sar viert over twee weken zijn 37e verjaardag, maar hij heeft bij zijn club Manchester United en in Oranje nog altijd een meerwaar de. Onder bondscoach Marco van Bas ten keepte Van der Sar 31 volledige wedstrijden, waarvan hij er 22 won, acht gelijk speelde en één ver loor (Portugal op het WK). In de met 3-1 verloren oefenwedstrijd te gen Italië keepte Van der Sar al leen de eerste 45 minuten. Het Maarten Stekelenburg: „Edwin van der Sar en ik hebben wel wat van dezelfde eigenschappen, al is hij al veel ver der dan ik. Ik hoop dat ik over een jaar of tien op zo'n carrière als de zijne kan terugkijken." foto ANP zijn cijfers om in te lijsten en dat weet ook Stekelenburg, die vaak met de ervaren doelman wordt vergeleken. „Maar dat is een beetje het lot van iedereen die bij Ajax voetbalt", zei hij al eens eerder. „Er wordt altijd een vergelijking gemaakt met spe lers van de gouden generatie. Edwin van der Sar en ik hebben wel wat van dezelfde eigenschap pen, al is hij al veel verder dan ik. Ik hoop dat ik over een jaar of tien op zo'n carrière als de zijne kan te rugkijken." Bij zijn club Ajax heeft hij de weg omhoog gevonden. Van Basten be loonde Stekelenburg in de thuis wedstrijd tegen Roemenië (op 24 maart van dit jaar) met een basis plaats, zijn eerste in een niet-vriendschappelijke interland. Van der Sar was ook toen gebles seerd (kuit) en de destijds vierent wintigjarige Stekelenburg kreeg de voorkeur boven Henk Timmer (35). Maarten Stekelenburg vol deed die avond met enkele goede Keeper Maarten Stekelenburg staat vanavond en woensdag in de basis van Oranje. Hij kan een belangrijke bijdrage leveren aan de kwalificatie voor het EK. reddingen aan de verwachtingen en dat zijn belangrijke stappen in de ontwikkeling van elke (jonge) sportman. Vanavond in Constanta en woens dag tegen Slovenië (in Eindhoven) kan Stekelenburg zelfs een belang rijke bijdrage leveren aan kwalifica tie voor het EK 2008. De kans dat hij voor dat toernooi Van der Sar op sportieve gronden verdringt, lijkt te verwaarlozen, maar hij moet wel steeds dichter naar dat hoge niveau toegroeien. Van der Sar heeft als keeper immers ook niet het eeuwige leven. zie ook pagina 42 en 43 ROTTERDAM - Feyenoord lijkt de fi nanciële malaise van de afgelopen jaren te hebben bedwongen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het sei zoen 2006/2007, die de Rotterdam se voetbalclub gisteren openbaar de. Feyenoord behaalde een positief resultaat van 700.000 euro. De be scheiden winst is vooral te dankën aan de late transfer van Royston Drenthe naar Real Madrid. Daar door stegen de inkomsten uit de verkoop van spelers met 7,5 mil joen euro. De netto omzet groeide met drie ton naar 38,2 miljoen eu ro. De gunstige cijfers hebben ertoe geleid dat Feyenoord onlangs pro moveerde naar categorie 2 van de KNVB. Dat betekent dat de club niet langer onder curatele staat, maar nog wel scherp in de gaten wordt gehouden. De spelersverkoop zorgt ervoor dat Feyenoord voor het tweede jaar op rij zwarte cijfers kan schrij ven. In het seizoen 2005/2006 hield de club 17 miljoen euro over Feyenoord staat niet langer onder curatele van de KNVB nu het zwarte cijfers schrijft. aan de transfers van Dirk Kuijt en Salomon Kalou en zag Feyenoord na jaren verlies eindelijk winst in de boekhouding. De financiële vooruitzichten blijven gunstig. Feyenoord verwacht in het lopen de seizoen (2007/2008) nog meer te kunnen profiteren van de inves teringsmodellen die het vorig sei zoen lanceerde. Naast het invoeren van spelersfondsen - waarin bij voorbeeld Royston Drenthe was opgenomen - zijn er certificaten van aandelen uitgegeven. Feyenoord verwacht bovendien dat de omzet, ondanks dat de club geen Europees voetbal speelt, zal toenemen. „Het zijn positieve vooruitzichten, we zijn op de goe de weg. Maar we zijn er nog niet, daarom past ons bescheidenheid", aldus financieel directeur Onno Ja cobs op de website van de club. Gisteren verlengde rechtsbuiten Tim Vincken zijn contract bij Feye noord tot medio 2010. De vorige overeenkomst liep tot halverwege 2009. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op een wöoncheque t.w.v. 250 euro! Wie bepaalt meestal de inrichting in een woning? A: de man B: de vrouw SMS uw antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEWONEN en dan uw antwoord (A of B). Dus: ACTIEWONEN spatie A of B naar het nummer 2002. Bijvoorbeeld: ACTIEWONEN A of ACTIEWONEN B kijk voor de spelregels en meer info over wonen en tuinen op www.pzc.nl/wonen. n.b. de prijs is een irischeque die besteedbaar is bij ruim 60 landelijke winkelketens. Br" üu WGGGNGR dagbladen Paul Telussa is niet echt blij met zijn opvolger Leushuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67