Binnenland Rijk houdt aandelen Schiphol uit verkoop m Opnieuw steekpartij scholieren Iɧ^ V V IE Trotse vader Kabinet wil invloed houden in toekomst van luchthaven. Adjunct-directrice en leerling gewond aan armen en gezicht. Beschermde plant toch weg n INTERIEURADVISEURS www.autovermeulen.nl 'Ruim 70 procent leest een krant' 95.000 handtekeningen tegen rookverbod Prinses Maxima blijft onverminderd populair Dutchbatters bezoeken Srebrenica Echtpaar in Rijssen 78 jaar samen PZC Zaterdag 13 oktober 2007 5 DEN HAAG - De Nederlandse staat verkoopt definitief geen aandelen van Schiphol. Het kabinet wil in vloed blijven houden op de toe komst van de luchthaven. Dat heeft minister Wouter Bos van Fi nanciën gisteren bekendgemaakt. In het regeerakkoord was al afgesproken de aandelen van Schiphol niet naar de beurs te brengen. Er werd nog wel gekeken naar de mogelijkheid om een deel van de aandelen aan institutionele beleggers zoals pensioenfondsen te verkopen. Dat zou de staat een fors bedrag opleveren. Voor Schip hol zou het ook zekerheid breng en omdat de luchthaven aandeel houders zou krijgen die vooral naar de lange termijn kijken. Maar uiteindelijk heeft het kabinet gisteren anders beslist, liet Bos na afloop van de ministerraad weten. Het kabinet wil zijn invloed als aandeelhouder op het beleid van Schiphol niet verliezen. De lucht haven heeft ambitieuze groeiplan nen, maar heeft ook te maken met strenge milieunormen. De over heid wil daarom mee blijven beslis sen. Het besluit betekent het einde van een lange strijd om de luchthaven. De vorige minister van Financiën, Gerrit Zalm (WD), wilde een minderheidsbelang van de aande len naar de beurs brengen. Amster dam, dat twintig procent van de aandelen bezit, blokkeerde die ge deeltelijke privatisering. Zalm dreigde de hoofdstad daarop met een rechtszaak en wilde zijn zin doordrukken. I** Het kabinet verkoopt na een jarenlange discussie definitief geen aandelen van Schiphol om voldoende invloed te blijven houden op de luchthaven. PvdA-leider Wouter Bos keerde zich toen al tegen privatisering. Als minister heeft hij dat verzet nu omgezet in kabinetsbeleid. De Amsterdamse wethouder Lode- wijk Asscher (Economische Za ken) noemt het besluit van het ka binet om Schiphol volledig in pu blieke handen te houden 'heel ver standig'. „Schiphol is van groot be lang voor de stad en voor het hele land. Veel mensen hebben daar hun werk. De luchthaven is in pu blieke handen groot geworden en wat mij betreft blijft dat zo. Ik denk dat deze beslissing ook voor de directie van Schiphol goed is, omdat er een eind is gekomen aan de jarenlange discussies." De fracties van CDA, PvdA en Christenunie reageren tevreden op het besluit. Oppositiepartij WD is teleurgesteld en plaatst vraagtekens bij de argumenten dat de economie en het milieu beter af zijn als Schiphol in overheids handen blijft. ROTTERDAM - Een 15-jarige jongen uit Rotterdam heeft gisteren een medeleerling en de adjunct-direc trice van zijn school gestoken. De twee raakten gewond aan hun ge zicht en armen. De jongen is gear resteerd. De vermoedelijke aanleiding voor de steekpartij is een eerdere ruzie tussen de verdachte en de even eens 15-jarige medeleerling. Nog geen 24 uur eerder stak een 14-jari- ge scholier in Amsterdam-West een 16-jarige schoolgenoot dood. De aanleiding leek aanvankelijk een kraspen, maar later bleek dat de jongen zijn schoolgenoot had gestoken omdat die een grap maak te over zijn naam. De steekpartij in Rotterdam-West gebeurde op straat. De 51-jarige ad junct-directrice van de school uit de buurt liep daar rond elf uur 's ochtends met een aantal leerlin gen. Toen er tussen twee scholie ren ruzie oplaaide, wilde de vrouw tussenbeide komen. Daar op trok één van de scholieren een steekwapen, waarmee hij zijn me deleerling en de adjunct-directrice verwondde. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht. Na een uitgebreide zoektocht in de wijk kon de politie de verdach te scholier gistermiddag arresteren. Leerlingen die getuige waren van de steekpartij zijn, met hun ouders, opgevangen op hun school. Ze krijgen slachtofferhulp aangeboden. Geen mens is hetzeifde. Waarom conformeren? Denk vrij. Kies vrij. Je eigen omgeving creëren? Natuurlijk kan dat. Wonen is persoonlijk. De interieur-adviseurs van Woyts brengen jouw eigen levensvisie in beeld e' aten jouw interieur zoveel mogelijk 'jou' zijn. Dat kan alleen met bijzondere woonmerken. Die gevoelens, ideeèn en passies tasipaar maken zonder pretentieus te zijn. We zijn benieuwd naar jouw levensvisie. Welkom bij Weyfs. Je vindt de auto die je zoekt AMSTERDAM - Prins Floris toonde gisteren zijn toen 4 dagen oude dochter Magali aan de pers Haar naam betekent in het Frans (in de Provence), Margriet. De jongste zus van moeder Aimee draagt eveneens de naam Magali. foto Frans van Beek/ANP BREDA - De steenbreekvaren, een beschermd plantje waarvoor de ge meente Breda een dam bij het Spanjaardsgat drie meter moest verplaatsen, is weg. De varen groei de in de kademuur van de haven. Volgens de gemeente heeft de aan nemer 'de hele muur brand schoon gespoten ondanks ons uit drukkelijke verzoek zorgvuldig met het plantje om te gaan'. Hoewel het plantje gewoon te koop is bij tuincentra, is de Flora- en Faunawet duidelijk en onverbid delijk. Beschermde planten mag geen haar worden gekrenkt. Dus spaarde de gemeente tijdens het werk aan de haven kosten noch moeite om de varen te bescher men. De gemeente vraagt de aan nemer na dit weekeinde naar zijn beweegredenen. Arco Pottrono Frau Gelderland s LabelMetaform MlnottiMontis b Tonelli as FSM Bench Schultema m de Sede Giorgelti Leoiux Pollform Van Rossum ArtifortJori Pastoe Artemide FoscarinlBaumann Hesslein Kend!>: Ploeg Gimko Zimmer ronde Kinasr Jab s Van Besouw Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 WWW.WeytSinterieUr.nl Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 AMSTERDAM - Ruim zeven op de tien Nederlanders leest dagelijks een krant. Dat zijn 9,6 miljoen le zers. 96 procent van de Nederlan ders leest 'wel eens' een dagblad. Dat blijkt uit een onderzoek naar het bereik van kranten door het Nationaal Onderzoek Multimedia. Het aantal mensen dat een regiona le krant leest is bijna gelijk aan het aantal lezers van landelijke bladen. DEN HAAG - Organisaties die tegen het rookverbod in de horeca zijn, hebben gisteren ruim 95.000 hand tekeningen aangeboden aan het ministerie van Volksgezondheid in Den Haag. Stichting Rokersbelan gen, de Partij tegen Betutteling en Forces Nederland zijn de afgelo pen weken langs kroegen en cafés gegaan om de handtekeningen op te halen. AMSTERDAM - De uitspraak van prinses Maxima over het ontbre ken van de Nederlandse identiteit had geen invloed op haar populari teit onder het Nederlandse volk. Dat bleek gisteren uit een enquête van het EénVandaag Opiniepanel onder 15.000 mensen. Een kwart van de ondervraagden gaf aan dat Maxima het meest favoriete lid van het koningshuis is. Dat is even veel als bij een vergelijkbaar onder zoek aan de vooravond van Konin ginnedag. De toespraak verander de bij een derde van de onder vraagden de mening over Maxima wel. Bij de helft van deze groep is de mening over de prinses positief beïnvloed, bij de andere negatief Voor twee derde van de respon denten is er niets veranderd. HOOGHALEN - Twaalf Dutchbatters bezoeken volgende week Srebreni ca. Ze keren er, samen met part ners en familie terug, om met hen ter plekke te delen hoe het daar was. De enclave werd beschermd door Nederlandse militairen toen die in 1995 in Bosnisch-Servische handen viel. Ongeveer achtdui zend mensen werden gedood. De reis is georganiseerd door Herinne ringscentrum Kamp Westerbork. RIJSSEN - Mina en Arend Nij- kamp-Schippers vierden gisteren hun 78-jarig jaar huwelijksfeest. Beide 97-jarigen zijn daarmee het langst getrouwde stel in Overijssel. De gemeente zoekt uit of dat ook landelijk zo is. De echtelieden zijn geboren en getogen in Rijssen. Ze hebben tien kinderen, 23 kleinkin deren, 35 achterkleinkinderen en één achterachterkleinkind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5