Zeeland 'De Vries toont te weinig theaterpassie' MIDDELBURG PZC Wanhopige man bestraft voor het kweken van hennep makelaar Oud-theaterwethouder Van 't Westeinde wil uitstel theaterdiscussie. D «Sm X NOG ENKELE WIJKEN VRIJ IN Zuid, Dauwendaele Stromenwijk en Centrum Politierechter legt boete en werkstraf op aan 47-jarige Middelburger. Hefstwandeling met de boswachter Ontuchtige leraar Zierikzee ontslagen Roos geeft lezing over Michiel de Ruyter M2Makelaars.nl w PZC Zaterdag 13 oktober 2007 29 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als de gemeente Middelburg een nieuw theater wil, moet de verantwoordelijk wethou der meer inzet tonen. Dat zegt oud-cultuurwethouder A. van 't Westeinde (GroenLinks) over zijn oud-collega A. de Vries (PvdA). „De wethouder roept dat hij draag vlak wil creëren voor de bouw van een nieuw theater. Daar merk ik absoluut niets van. Hij dropt nu vijf of zes alternatieven en zegt: 'Zegt u het maar mensen'. Ik heb niet het gevoel dat hij er zelf aan trekt, of inzet toont." „Ik kan wel snappen dat hij zijn vingers er niet aan wil branden, maar als je een nieuw theater wilt, dan heb je iemand nodig die be geesterd is. Als dat niet zo is, laat dan die hele discussie maar twee of drie jaar zitten, dan zien we daarna wel weer verder. Nu de schouwburg wordt verbouwd, heb ben we pas in 2017 een nieuw thea ter nodig. Als je bij de gemeente raad al geen draagvlak kunt creë ren, hoe kun je dat dan onder de bevolking?" De Vries voelt zich niet aangespro ken door de kritiek van zijn voor ganger. „Mijn passie is dat de raad in staat wordt gesteld om het zo veel mogelijk eens te worden. Ik wil me niet per se doodvechten voor een theater van het type A of type B. Ik probeer om er zelf zo weinig mogelijk een mening over te hebben, dat past bij de rol die het college tegenwoordig heeft. De gemeenteraad is de baas." Vorige week gaven de politieke par tijen een eerste aanzet voor de dis cussie over wat voor soort theater Middelburg nou eigenlijk wil. Van 't Westeinde heeft daar nog niet veel draagvlak kunnen bespeuren. „We komen weer uit op dezelfde tegenstellingen", zegt hij. De Vries is optimistischer. „Het is waar dat veel fracties vasthielden aan hun oude standpunt, maar ik bespeur de ook kiertjes in deuren bij een hoop fracties." Uitstel is geen optie, vindt De Vries. „We moeten voorkomen dat we over tien jaar weer onder tijds druk een beslissing moeten ne- Oud-theaterwethouder Van 't Westeinde verwijt de huidige theaterwethouder De Vries te weinig inzet voor een nieuw theater in Middelburg. men. Het doel is nu om een voor stel te formuleren waar zoveel mo gelijk fracties aan mee kunnen doen. Of we nog proberen om ze op één lijn te krijgen? Het kan zijn dat we nog met individuele frac ties praten, om te kijken of we ze dichter bij elkaar kunnen brengen. Het is de bedoeling dat we in de cember, of in januari, een voorstel aan de gemeenteraad doen." De Vries is niet bang dat er uitein delijk een 'compromistheater' uit komt, een theater dat zich niet on derscheidt van die in Goes of Terneuzen. „Als we zoveel geld uitgeven, twintig of dertig mil joen, moet het iets toevoegen. Dat kan op een heleboel manieren: door het aantal stoelen, of door de combinatie van functies. Er moet een voorstel komen waarin ieder een zich moet herkennen, maar dat betekent ook dat niemand er zich voor honderd procent in her kent." De huidige theaterwethouder wil niet zeggen hoe groot de politieke steun voor een nieuw theater wat hem betreft moet zijn. „Dat ga ik niet precies markeren, maar het zou leuk zijn als het meer is dan vijftien voor en veertien tegen. Ik denk dat een ruimere steun ook in het belang is van de stad." -fc De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 Kandidaat-bezorgers dienen zkh bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. door Ad Roos MIDDELBURG - De man, een 47-jari- ge Middelburger, die gisteren keu rig in het pak en vol spijt voor het hekje van de politierechter in Mid delburg zat, had zich zijn leven heel anders voorgesteld. In plaats van een leuk gezinnetje en huisje, boompje, beestje was hij in de criminaliteit beland. Hij verdiende goed en kwam finan cieel niets tekort. Toen hij een ille gaal in Nederland verblijvende vrouw trouwde, begon echter de misère. Een verblijfsvergunning kreeg ze niet. Toen hun zoontje werd geboren, werd de ellende al leen maar groter. Ziekenhuiskos ten werden niet door een verzeke ring gedekt en het jongetje kreeg door de autoriteiten het stempel 'statenlóos' opgedrukt. Zijn vrouw werd het land uitgezet. Middelburger raakt in de probte- men als zijn vrouw het land uit wordt gezet en zijn zoontje niet erkend wordt. Ten einde raad be gint hij een hennepkwekerij. Bij een poging zijn zoontje erkend te krijgen, werd hij veroordeeld voor valsheid in geschrifte. De Middelburger werd ziek en zakte zowel medisch als financieel in een afgrond. Uiteindelijk greep hij naar het mid del waarvoor hij terecht moest staan: een hennepkwekerij in zijn woning. En het illegaal aftappen van stroom. De kwekerij met 264 hennepplant jes had hem nog niets opgeleverd, omdat er nog niet was geoogst. De rekening van energieleverancier Delta loog er niet om: 1590 euro voor 56 dagen stroom aftappen en een nieuwe meter. Officier van justitie J. Zondervan had aan dat alles niet zoveel bood schap. Hij eiste 120 uur taakstraf, een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden en het be talen van de Delta-rekening. Politierechter Hopmans was het direct eens met de officier: een hennepkwekerij is geen oplossing voor financiële problemen. Niette min oordeelde hij milder en ver oordeelde hij de Middelburger tot een taakstraf van 240 uur waarvan de helft voorwaardelijk. De reke ning van Delta bracht hij terug tot 900 euro. oostkapelle - Natuurmuseum Terra Maris tussen Oostkapelle en Domburg houdt zondag 21 okto ber de 'Hefstwandeling met de boswachter'. Deze wandeling staat in het teken van de geschiedenis en start om 14.00 uur. goes - De van ontucht verdachte onderwijzer van de Willibrordus- school in Zierikzee is per 1 novem ber ontslagen. De onderwijzer zou in eind mei, tijdens een school kamp in Zonnemaire, ontucht heb ben gepleegd met enkele leerlin gen. De politie nam drie aangiften op, twee kinderen zijn verhoord. oostburg - De heemkundige kring West-Zeeuws-Vlaanderen houdt woensdag vanaf 20.00 uur een avond over Michiel de Ruyter en andere Zeeuwse admiralen in het Ledeltheater in Oostburg. Gast is Doeke Roos, die promoveerde op admiralengeslacht Evertsen. Rolluiken .Velux .Binnenzonwenng Buitenzonweri g _n onze showroom! Horren Garagedeuren .Veranda's parasols ,eg 8, 4462 GL Goes SBH www.ambiance-zonwering.nl njMi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55