Toch steun Veere voor N57 PvdA wacht op stadsmanager Hennepkweek uit geldnood 31 'Hangouderen' Meiveld zoeken onderdak 26 en 27 Geen extra geld, maar wel steun voor aanleg van de nieuwe weg. werkgelegenheid en economische groei wctmoeterkomen.nl Put Nationaal Comité zoekt overblijfselen van Tweede Wereldoorlog Zaterdag 13 oktober 2007 Fruitteler maakt plan voor nieuw landgoed Poppenroede Tip? redwalch®pzc.nl MIDDELBURG - Wie gezelschap zoekt, kan elke dag op het Mei veld in Middelburg terecht voor een praatje in het park. Het is er volgens Levien Gabriëlse zo gezellig dat hij wel twee uur doet over zijn 'rondje met de hond'. Zo net na de middag ver zamelen zo'n vijftien ouderen zich in het park tegenover de kinderboerderij. Namens hen heeft Gabriëlse een verzoek inge diend bij de gemeente om een afdakje met wat bankjes te plaatsen. „Dan hebben de jongeren, die hier 's avonds hangen, ook meteen een plekje", zegt hij. Veel eisen stellen de oude ren niet aan het afdakje, zolang ze maar droog kunnen zitten. Tot die tijd zit er bij regenachtig weer niets anders op dan schuilen onder de paraplu. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder DOMBURG - Voor het eerst heeft de gemeente Veere zich ronduit uitge sproken vóór de aanleg van de N57. In een brief aan minister Eur- lings van Verkeer geeft het ge meentebestuur echter opnieuw aan geen cent te willen meebeta len aan de weg. „Wij pleiten niet volop voor de aanleg van de nieuwe weg", zei wethouder J. Bostelaar (PvdA) twee maanden geleden nog in de PZC. Nu staat het zwart op wit: de gemeente doet een dringend be roep op de minister om de volledi ge weg op korte termijn aan te leg gen. „Als de hele weg niet was doorgegaan, was het iets anders ge weest", zegt Bostelaar. „Maar de keiharde realiteit is dat het Middel burgse deel is gegund en dat ze ook al zijn begonnen. Dat heeft ge volgen voor het Veerse deel, voor al voor de veiligheid." Veere heeft de brief geschreven op verzoek van gedeputeerde T. Pop- pelaars (CDA), zegt Bostelaar. „Die heeft bericht van het ministerie ge had dat Veere een signaal moet ge ven. Kennelijk was daar onduide- VLissiNGEN - Het duurt raadslid Henk de Haas veel te lang voor er een stadsmanager rondloopt in Vlissingen. „Waarom moet u over leggen met de Rabobank en de Ka mer van Koophandel", vroeg de PvdA-fractievoorzitter in de com missie financiën aan wethouder Conny Seijbel. „Zoiets kan in drie maanden geregeld zijn, als je maar wil. Volgens mij ligt daar het pro bleem bij het college." Seijbel ant woordde dat de 'actiepunten' eind dit jaar op een rij staan. lijkheid over bij het ministerie. Die duidelijkheid hebben we nu gegeven." Bostelaar vindt het oneerlijk dat Rijkswaterstaat op het laatste mo ment een financiële bijdrage van de gemeente verwacht. „Als een re gio zelf graag iets wil, zoals de tun nel bij Sluiskil, en je spreekt dat vooraf af, dan vind ik dat heel nor maal. Maar als je dat doet aan de achterkant van een proces dat Veere heeft zich in een brief aan de minister van Verkeer uitge sproken voor aanleg van de nieu we N57. De brief is geschreven op verzoek van de provincie. twintig jaar loopt, dan vind ik het de verantwoordelijkheid van dege ne die de weg aanlegt, Rijkswater staat dus." Het is bovendien onte recht dat van Veere een bijdrage wordt verwacht, zegt hij, want het tekort is juist in het deel dat in Middelburg ligt. Veere vraagt de minister dan ook om te bezuinigin gen. „Misschien moet de slagroom van de taart, het gaat tenslotte om de veiligheid." Overigens heeft het platform N57, dat zich tegen de aanleg verzet, ook een brief aan de minister ge stuurd. Het platform wijst erop dat een groot aantal Zeeuwen te gen de aanleg van de weg is. INGEZONDEN MEDEDELING W E L Z O R G BERICHT VOOR ALLE KLANTEN VAN WELZORG Op dinsdag 9 oktober 2007 is ons distributiecentrum in Almere door een brand verwoest. Daarbij is onze totale voorraad gebruikte mobiliteitshulpmiddelen (zoals rolstoelen en scootmobielen) en reserveonderdelen verloren gegaan. Wij hebben direct maatregelen getroffen door met spoed nieuwe hulpmiddelen en reserveonderdelen te bestellen. Deze worden rechtstreeks bij één van onze 27 lokale vestigingen en onze buitendienstmonteurs afgeleverd. Op deze manier kunnen wij, met hulp van onze leveranciers en branchegenoten, eventuele vertraging in onze dienstverlening zoveel mogelijk beperken Meer informatie kunt u vinden op www.welzorg.nl. Heeft u specifieke vragen over de levering of reparatie van uw hulpmiddel, bel dan 0900-0400097 Wij danken u voor uw begrip. Directie Welzorg Nederland MIDDELBURG - Voor het in bezit hebben van 2254 gram hennep en 39 hennepplanten is een 36-jarige Middelburger gisteren door de po litierechter veroordeeld tot 140 uur taakstraf. De man was de kwekerij begonnen om zijn financiële situa tie wat te verlichten. Volgens de man had hij enorme schulden, een groot huis en studerende kin deren. De officier van justitie had 200 uur taakstraf gevorderd. Tip? redactie@pzc.nl Al vijf jaar ligt voor de deur van die Vogelwaardse aan de Bosse- straat een kapotte rioolput. Op het gemeentehuis in Hulst ken nen ze haar inmiddels, want al vijf jaar belt ze elke maandag ochtend om tien over negen stipt naar het stadhuis om het euvel weer eens te melden. Zo af en toe stopt er een busje van de gemeen te, wordt er wat aan de put ge rammeld, maar daar blijft het bij. Volgens de voorzitter van de dorpsraad is het een veelgehoor de ergernis van inwoners: dat ze niet weten op welke termijn de gemeente gemelde problemen op lost. „Het is toch een kleine moei te om een datum te noemen. Of een jaartal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51