Binnenland Reizigers 79-iari NS tonen zich steeds - tevredener Heinenoord blijft binnen wegens gaslek 'Kabinet trekt te weinig uit voor brandpreventie' Verburg: 'luxe' legbatterij blijft toegestaan 4 Zaterdag 13 oktober 2007 PZC ige kust 45-jarige Nieuwe dienstregeling lijkt zijn vruchten af te werpen. Vezekeraars zien aantal grote branden laatste jaar weer stijgen. Landbouwminister negeert motie Kamer in nota dierenwelzijn. HARDERWIJK - De 79-jarige Dienie Hattink uit Bilthoven speelt met de 45-jarige dolfijn Skinny, de oudste dolfijn in het Dolfinarium in Harderwijk. Het Na tionaal Fonds Ouderenhulp hield gisteren het project 'Spelen met Dolfijnen'. foto Rob Voss/ANP UTRECHT - Steeds meer klanten van de Nederlandse Spoorwegen zijn tevreden over de mate waarin treinen op tijd rijden. In het derde kwartaal van dit jaar gaf 51 pro cent van de reizigers het bedrijf een 7 of hoger voor punctualiteit. Dat is de hoogste waardering in ja ren. Het Landelijk Overleg Consumen tenbelangen Openbaar Vervoer (Locov) bracht de klanttevreden- heidscijfers gisteren naar buiten. Het Locov noemt de toename van het aantal klanten dat tevreden is over de stiptheid van treinen op vallend. De adviesorganisatie, waarin onder meer Rover, ANWB en Consumentenbond actief zijn, vermoedt dat de invoering van de drastisch aangepaste dienstrege ling na een gewenningsperiode haar vruchten afwerpt. Ieder kwartaal laten NS, het minis terie van Verkeer en het Locov de tevredenheid van NS-klanten on derzoeken. Uit het meest recente onderzoek blijkt dat de treinreizi gers tevredener zijn over vrijwel al le aspecten. Over de maanden juli, augustus en september gaf 74 pro cent van de reizigers NS een alge mene beoordeling van een 7 of ho ger. Dat was ook het beste rapport cijfer sinds lange tijd. NS scoort traditiegetrouw het bes te in het derde kwartaal. „Door de vakanties zijn er minder reizigers, en in de zomer veroorzaakt het weer zelden problemen", verklaart het Locov. HEINENOORD - De inwoners van Heinenoord moesten gisteren na een gaslek uren binnenblijven. Om 11.00 uur klonken de sirenes in het Zuid-Hollandse dorp, nadat bij werken aan de Sluisendijk een lek ontstond op een plek waar lei dingen de Rotterdamse haven met Antwerpen verbinden. Ofwel een leiding met waterstof was lek ge raakt, ofwel een leiding met ethy- leenoxide. De laatste stof kan ge vaarlijk zijn voor de volksgezond heid. De leidingen werden afgeslo ten. Omdat beide stoffen bij aanraking met lucht direct ontbranden, viel niet vast te stellen om welke stof DEN HAAG - Het Verbond van Ver zekeraars verwijt de overheid nala tigheid bij brandpreventie. Alge meen directeur Richard Weur- ding: „De aandacht voor brandpre ventie is minimaal en vooral een reactie op incidenten. Het lijkt wel of eerst een ramp moet gebeuren." Volgens de verzekeraars wordt de brandveiligheid in scholen, zieken huizen en bejaardencentra ver waarloosd. Na enkele jaren van da ling blijkt het aantal grote bran den, met een schade van minstens een miljoen euro, volgens de verze keraars weer te stijgen. In de eerste helft van 2007 zorg den 44 van dat soort branden voor meer dan 210 miljoen euro schade, tegen 36 branden met 130 miljoen schade in het eerste half jaar van 2006. Een jaar daarvoor lag het bedrag nog lager. Weurding: „Op de lijst van grote branden dit jaar staan incidenten in scholen en ziekenhuizen, maar ook bij een sporthal, een zwem- het ging en werd het zekere voor het onzekere genomen. Om circa 14.30 uur bleek de lucht geen gevaarlijke stoffen te bevat ten en mochten de mensen weer naar buiten. Het verkeer, ook op de Oude Maas, lag lange tijd stil. Een informatienummer is door ruim driehonderd mensen gebeld. bad en een blindeninstituut." De overheid investeert komend jaar 110 miljoen euro in verbetering van brandveiligheid in gevangenis sen en asielzoekerscentra. Onder zoek van de Rijksgebouwendienst laat echter zien dat er 880 miljoen nodig is. Ook in de zorgsector moet voor honderden miljoenen 'vertimmerd worden'. De verzekeraars willen dat de over heid het goede voorbeeld geeft door bijvoorbeeld alle rijksgebou wen te voorzien van een sprinkler installatie. Ze zijn tegen de kabi netsplannen voor het deels afschaf fen van de vergunningplicht. „Het is een prima middel om toezicht te houden, doordat het controles vooraf mogelijk maakt." Het ver bond wil ook graag personeelsuit breiding bij de brandweer. Een woordvoerster van het minis terie van VROM stelt dat er wel de gelijk het nodige gedaan wordt aan preventie. „Zo is het deels af schaffen van de vergunningplicht bedoeld om de papierwinkel te verminderen. Dat gaat niet ten kos te van veiligheid. Het geeft de brandweer juist meer gelegenheid tot controles in de gebouwen zelf" De regionale omroep RTV Rijn mond, die als rampenzender fun geerde, werd overspoeld met tele foontjes. Beide leidingen worden afgevuld met stikstof om de situa tie onder controle te houden. De eigenaar laat de boel vandaag on der toezicht van de brandweer her stellen. DEN HAAG - Minister Verburg van Landbouw is niet van plan de 'ver rijkte' legbatterij voor pluimvee te verbieden. Dat blijkt uit de Hoofd lijnennota dierenwelzijn die ze gis teren publiceerde. Volgens Verburg zou zo'n verbod te duur zijn en bovendien het risi co meebrengen dat pluimveehou ders naar het buitenland vertrek ken. Ze negeert daarmee een mo tie van de Tweede Kamer tegen de iets luxere kippenverblijven. De ge wone legbatterij wordt in 2012 ver boden in de EU. De nota van Verburg heeft als doel het dierenwelzijn en de dierenge- zondheid te verbeteren. De minis ter wil zoveel mogelijk de houders van dieren en andere betrokken zelf aanspreken op hun verant woordelijkheid. Zo komen er stren gere straffen op dierenmishande ling en -verwaarlozing. Eind deze maand wordt een campagne gelan ceerd over goede verzorging van dieren. PETER VAN STRAATEN NEEAA PEZE NOU AAAArï., poES^I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4