Veere steunt toch aanleg van N57 Celstraf geëist voor betasten in bed makelaar Terneuzen krijgt een gedenkbos M2Makelaars.nl Gemeente heeft op verzoek van provincie minister brief gestuurd. Slapende vrouw dacht dat ex-student HZ haar vriend was. Roos geeft lezing over Michiel de Ruyter Forse boete voor mishandelen man Concert Famous Blue in kerk 's-Heer Abtskerke S pzc Zaterdag 13 oktober 2007 I 29 terneuzen - De gemeente Terneu zen krijgt een 'gedenkbos' waar mensen overledenen kunnen her denken en in stilte kunnen vertoe ven. De gemeenteraad staat una niem achter het voorstel van CDA-raadslid Gea Korver. In Schuddebeurs staat al jaren een gedenkbos. „Dat bos was vrij snel vol", aldus boswachter P. de Keu- ning. Ook het Walcherse Dishoek heeft er een. In het gedenkbos in Terneuzen moeten ouders die een kind verlo ren hebben de gelegenheid krijgen om een herinneringsboom te plan ten. Volgens Korver hebben men sen de behoefte overleden dierba ren te herdenken. Het is de bedoe ling dat met het bos wordt aange sloten bij bestaand groen of de ont wikkeling van natuur die al ge pland is. Het college gaat het idee voor het gedenkbos binnen de gemeente grenzen verder uitwerken. door Nadia Berkelder DOMBURG - Voor het eerst heeft de gemeente Veere zich ronduit uitge sproken vóór de aanleg van de N57. In een brief aan minister Eur- lings van Verkeer geeft het ge meentebestuur echter opnieuw aan geen cent te willen meebeta len aan de weg. „Wij pleiten niet volop voor de aanleg van de nieuwe weg", zei wethouder J. Bostelaar (PvdA) twee maanden geleden nog in de PZC. Nu staat het zwart op wit: de gemeente doet een dringend be roep op de minister om de volledi ge weg op korte termijn aan te leg gen. „Als de hele weg niet was doorge gaan, was het iets anders geweest", zegt Bostelaar. „Maar de keiharde realiteit is dat het Middelburgse deel is gegund en dat ze ook al zijn begonnen. Dat heeft gevolgen voor het Veerse deel, vooral voor de veiligheid." Veere heeft de brief geschreven op verzoek van gedeputeerde A. Pop- pelaars (CDA), zegt Bostelaar. „Die heeft bericht van het ministerie ge had dat Veere een signaal moet ge ven. Kennelijk was daar onduide lijkheid over bij het ministerie. Die duidelijkheid hebben we nu gegeven." Bostelaar vindt het oneerlijk dat Rijkswaterstaat op het laatste mo ment een financiële bijdrage van de gemeente verwacht. „Als een re- Veere heeft zich in een brief aan de minister van Verkeer uitge sproken voor aanleg van de nieu we N57. De briefis geschreven op verzoek van de provincie. gio zelf graag iets wil, zoals de tun nel bij Sluiskil, en je spreekt dat vooraf af dan vind ik dat heel nor maal. Maar als je dat doet aan de achterkant van een proces dat twintig jaar loopt, dan vind ik het de verantwoordelijkheid van dege ne die de weg aanlegt, Rijkswater staat dus." Het is bovendien onterecht dat van Veere een bijdrage wordt ver wacht, zegt hij, want het tekort is juist in het deel dat in Middelburg ligt. Veere vraagt de minister dan ook om te bezuinigingen. „Mis schien moet de slagroom van de taart, het gaat tenslotte om de vei ligheid." Overigens heeft het platform N57, dat zich tegen de aanleg verzet, ook een brief aan minister Eurlings gestuurd. Het platform wijst erop dat een groot aantal Zeeuwen tegen de aanleg van de weg is. middelburg - Volgens advocaat V. Serrarens was er nauwelijks iets gebeurd. Officier van justitie W. Smeenk dacht daar deze week heel anders over. Ze vond dat de tijdelijke inwoner van Vlissingen zich schuldig had gemaakt aan on tuchtige handelingen door een (halfslapende jonge vrouw te be tasten. Ze eiste een celstraf van acht maanden tegen de man. Of hij bij een veroordeling die straf daadwerkelijk zal uitzitten, is nog maar de vraag. Hij had als student van de Hogeschool Zeeland een verblijfsvergunning voor een jaar. Vorige maand was die vergunning verlopen en keerde hij terug naar zijn geboorteland. Volgens de officier was de man de kamer van een huisgenote binnen gegaan en was bij de slapende vrouw in bed gekropen. Ze dacht aanvankelijk dat hij haar vriend was. De officier vond dat de man, toen hij merkte dat ze dacht dat hij haar vriend was, haar wakker had moeten maken. Uitspraak 24 oktober. oostburg - De heemkundige kring West-Zeeuws-Vlaanderen houdt woensdagavond vanaf 20.00 uur een bijeenkomst over Michiel de Ruyter en andere Zeeuwse ad miralen in het Ledeltheater in Oostburg. Gast is Doeke Roos, die promo veerde op admiralengeslacht Evert- sen. middelburg - De politierechter veroordeelde drie mannen uit Oost-Souburg van 19, 20 en 22 jaar conform de eis tot elk een boete van driehonderd euro. Het trio was tijdens een avondje stappen in een Middelburgse discotheek be land. Daar tuigden ze zonder aan leiding een man af Volgens een van hen keek hij 'stoer'. 's-heer abtskerke - Zangeres Ever- dina Flebrand en pianist Peter Stra- ting, samen het duo Famous Blue, geven donderdag een concert in de kerk van 's-Heer Abtskerke. Zij duiken in ruim veertig jaar popmu ziek en spelen in eigen stijl beken de en minder bekende nummers, van Barbra Streisand tot U2. Het optreden begint om 20.00 uur. pMIDDELBURG - Wie gezelschap zoekt, kan elke dag op het Meiveld in Middelburg terecht voor een praatje in het park. Het is er volgens Levien Gabriëlse zo gezellig, dat hij wel twee uur doet over zijn 'rondje met de hond'. Zo net na de mid dag verzamelen zo'n vijftien ouderen zich op het park tegenover de kinderboerderij. Namens hen heeft Gabriëlse een verzoek ingediend bij de ge meente om een afdakje met wat bankjes te plaat sen. Veel eisen stellen de ouderen niet aan het af dakje, als ze maar droog kunnen zitten. foto Ruben Oreel Profiteer Horren Rolluiken Garagedeuren II .Velux .veranda's Binnenzonwen 9 Parasols Buiten*»»*""» mee en kom langs m www.ambiance-zonwering.ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45