Duo richt pijlen op SGP-raadslid Terneuzense fracties lopen niet warm voor webcam op stadhuis makelaar Souburgs trio bestraft voor zinloos geweld Schrier en Bart zetten stijd tegen 'matscultuur' Reimerswaal voort. M2Makelaars.nl Gemeenteraad wacht onderzoek door college B en W af. 'Hangouderen' Meiveld zoeken onderdak B PZC Zaterdag 13 oktober 2007 29 door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Ondernemer G. Schrier en ex-registermakelaar/ pro jectontwikkelaar A. Bart zoeken het hogerop in hun strijd tegen de 'bevoordelingcultuur' die volgens hen bestaat binnen het Reimers- waalse gemeentelijk apparaat. In een e-mail, gericht aan de SGP-Tweede Kamerleden B. van der Vlies en C. van der Staaij schrij ven ze dat SGP-raadslid M. van den Berge moet aftreden. „Bedroe vend", reageert die laatste. Van den Berge zou volgens het tweetal in 2004 een pand aan de Doelstraat (de zouterij) in Krabben- dijke met veel winst hebben ver kocht aan een projectontwikkelaar. De gemeente zou vijf jaar eerder andere gegadigden hebben ontra den het pand te kopen. Er zou geen woningcontingent beschik baar zijn. Volgens het toenmalig ge meentebestuur zou het nog zeker tien jaar duren voordat de kavel aan de beurt was om te worden be bouwd, aldus Schrier en Bart. Volgens Bart, zelf overigens ook SGP-lid, zou de projectontwikke laar die het pand in 2004 van Van den Berge kocht echter voorrang hebben gekregen en zou er over contingenten niet meer moeilijk zijn gedaan. Van den Berge laat weten de aan pak van Schrier en Bart 'bedroe vend' te vinden. „Zo ga je niet met elkaar om. Kom naar me toe als er een probleem is, ik heb geen gehei men." Van den Berge, sinds 2002 raadslid, zegt in 2004 de dagwaar de voor het pand te hebben gekre gen. „Schrier en Bart zijn vergeten het kosten-koper-deel op te tellen bij het bedrag dat ik in '99 heb be taald en de meerwaarde door in voering van de euro." Ook het verhaal dat projectontwik kelaars vóór Van den Berge het pand niet zouden hebben kunnen kopen heeft een andere achter grond, zegt het raadslid. „Dat was in de tijd dat gemeenten nog vast zaten aan de quotering van de pro vincie, waardoor ze beperkt waren in de woningbouwproductie en niks konden doen voor projectont wikkelaars. In 2002 veranderde dat en omdat het pand al behoorlijk wat achterstallig onderhoud had, heb ik het verkocht toen de moge lijkheid zich voordeed. Geef me maar de dagwaarde, zei ik. Het zou anders zijn geweest als ik zelf was gaan bouwen." Behalve Van den Berge zijn vol gens Schrier en Bart ook raadslid M. Weststrate (Leefbaar Reimers waal) en voormalig commissielid P. Allewijn 'gematst' met respectie velijk een kavel in plan Rozeboom en de aankoop van het veilingter- Ondernemer Schrier en ex-makelaar/projectontwikkelaar A. Bart sturen e-mail naar Twee de Kamerleden over vermeende Reimerswaalse 'matscultuur'. rein in Krabbendijke. Dat laatste is volgens Schrier gebeurd met voor kennis over toekomstige woning bouw aldaar. Allewijns zoon, M. Al lewijn, ontkent dat. „We wisten op het moment dat we dat terrein kochten niets van woningbouw plannen. We wilden gewoon door met ons bedrijf" Reimerswaal bedong in 2002 bij de provincie onder meer woning bouw op het veilingterrein, in ruil voor de toezegging niet in beroep te gaan tegen de komst van de Westerschelde Container Termi nal. „Maar toen waren wij al met de koop bezig", zegt Allewijn. Hoewel Schrier en Bart zeggen dat ze aanvankelijk de openbaarheid niet wilden opzoeken, is het twee tal een offensief begonnen nadat ze op het gemeentehuis bot vin gen met hun aanklacht. Eerder de ze week heeft het duo een brief verspreid in Krabbendijke, waarin ze kond doen van de misstanden die in hun ogen hebben plaatsge vonden. Wethouder J. Sinke (SGP) keurde de actie af en liet in een reactie we ten dat er 'niets onoorbaars' is ge beurd. Uit ongenoegen over de reactie van de wethouder kondigt het tweetal in de mail aan de Tweede Kamerleden aan ook de kadastrale stukken van de aan- en verkoop door Van den Berge huis-aan-huis te zullen verspreiden 'mochten er ons inziens nog verdere denigreren de opmerkingen worden gemaakt'. Ook verzoeken ze de Kamerleden om wethouder Sinke op te roepen 'meer respect voor de democrati sche rechten' te tonen. Partijvoorzitter W. Colijn van de SGP kon gisteren nog niet inhoude lijk ingaan op de mail, maar noemt de handelwijze van Bart 'vreemd'. „De gemeentelijke kiesvereniging moet in eerste instantie over dit soort kwesties oordelen. We zullen nagaan of deze zaak is onder zocht." Schrier laat weten 'gewoon de waarheid boven tafel te willen krijgen'. MIDDELBURG - Wie gezelschap zoekt, kan elke dag op het Meiveld in Middelburg terecht voor een praatje. Het is er volgens Levien Gabriëise zo gezellig dat hij wel twee uur doet over zijn 'rond je met de hond'. Zo net na de middag verzame len zo'n vijftien ouderen zich in het park bij de kinderboerderij. Namens hen heeft Gabriëise een verzoek ingediend bij de gemeente om een afdak je met wat bankjes te plaatsen. „Dan hebben de jongeren hier 's avonds ook meteen een plekje." Veel eisen stellen de ouderen niet, als ze maar droog kunnen zitten. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De politierechter heeft drie mannen uit Oost-Sou burg (19, 20 en 22 jaar) veroor deeld tot elk een boete van drie honderd euro. Dat was conform de eis. Het trio was tijdens een avondje stappen op 10 februari in een Mid delburgse discotheek beland. Daar tuigden ze zonder aanleiding een man af. Volgens een van hen keek hij 'stoer'. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad wil voorlopig niet aan webcam op het stadhuis, zo- jt de hele wereld via internet het aeepvaartverkeer op de Wester- |elde bij Terneuzen kan volgen, ens de raadsvergadering zoch- kdiverse fracties argumenten initiatiefvoorstel van Giel Joom (TOP Gemeentebelan- in te boren. Uitein- Van Boom de toezeg- "emeester en wethou ders in de wacht, dat de mogelijk heden voor zo'n webcamera wor den onderzocht. Volgens Van Boom kan een web cam een belangrijke bijdrage leve ren aan de promotie van Terneu zen. Als voorbeeld noemde hij het Friese dorpje Grou, waar de web- Een webcam levert meer op dan 80.000 euro voor de VW, vindt raadslid cam maandelijks 12.000 bezoekers trekt. En dat terwijl er 'niet meer dan anderhalve roeiboot vaart'. „Denk eens aan China met zijn miljard inwoners. Veel Chinezen verdienen hun brood in de scheep vaart. Wat is voor hen mooier dan familieleden Terneuzen voorbij te zien varen?" Als de Terneuzense bekendheid groeit, zal ook de be langstelling van investeerders voor de Axelse Vlakte en westelijke ka naaloever toenemen, verwacht Van Boom. Volgens hem levert een webcam meer bekendheid op dan de 80.000 euro voor de VW. Die uitspraak kwam hem te staan op felle kritiek van andere raadsle den. Peter Clijsen (GroenLinks) noemde het betoog een 'losse flod der'. Uiteindelijk werd afgespro ken dat B en W de mogelijkheden gaan onderzoeken. ÏOMM Horren Rolluiken Garagedeuren •Ve,ux rinn .Veranda's Binnenzonwermg Parasols www.ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41