'We lezen niet de hele dag de bijbel' aan voor adoptie Veere gaat akkoord met aanleg van N57 5 t/m 21 OKTOBER Katholieke jeugd in Goes houdt jongerendag. Geen extra geld, wel steun voor nieuwe weg over Walcheren. B PZC Zaterdag 13 oktober 2007 27 Voorzitter Kees van de Wouw (midden) deelt een flyer uit in Goes om de katholieke jongerendag te promoten. foto Willem Mieras door Susan Docters GOES - „We zitten echt niet de he le dag in de kerk de bijbel te le zen", zegt Pim Abbink (19), actief lid van de katholieke jongeren in Goes (KJGoes). „Maar dat is wel het beeld dat veel jongeren van ons hebben." Volgens voorzitter Kees van de Wouw (18) van de jongerengroep van de Maria Magdalenakerk in Goes, is het absoluut niet makke lijk om jongeren te stimuleren zich aan te sluiten bij een gelovige organisatie. „Angst voor het onbe kende", denkt hij. KJGoes houdt vandaag een katho lieke jongerendag in Goes voor alle geïnteresseerde jongeren uit de re gio en daarbuiten. Posters, flyers en e-mails zijn in groten getale vér- spreid. Van de Wouw krijgt maar weinig positieve reacties van jongeren. „Veel jongelui kijken even naar de flyer. Zodra ze zien dat het om een kerkelijke bijeenkomst gaat, lopen ze door." „Ben je gestoord ofzo", krijgt Van de Wouw naar zijn hoofd geslin gerd. Een reactie als deze geeft aan dat religie bij veel jongeren niet echt bespreekbaar is. „Ik heb wel eens het gevoel dat jongeren zich schamen. Als vrienden het afkeu ren, is de drempel hoger", zegt Ab bink. Volgens hem is het voor jon geren al lastig om te zeggen dat zij geloven, anderen motiveren is om die reden nog moeilijker. „We wil len ook niet overkomen als Jeho va-getuigen", lacht hij. „Wij zijn in deze groep meer bezig met ont moetingen dan met geloof." KJGoes organiseerde bijvoorbeeld een wandeling van Kamp Vught naar de kleine Sint Pieter in Oudenbosch. „Het was gewoon ge zellig. Je leert nieuwe mensen ken nen uit het hele land. Na zo'n ont moeting drinken we gezellig een biertje met zijn allen." Het uitgangspunt van de jongeren is ook het thema van vandaag: bij zondere ontmoetingen die een on uitwisbare herinnering achterla ten. „We hebben allemaal onze ei gen weg gevonden in verschillen de geloven, het katholicisme spreekt mij het meest aan", zegt Van de Wouw. „Het gaat erom dat we een leuke groep bij elkaar vin den die samen ervaringen deelt en lol maakt." Iets anders geloven of helemaal niets, is voor de KJGoes geen pro bleem. „Dat vinden we alleen maar interessant. Op die manier kan je ook eens van een andere cultuur proeven." Door het organiseren van evene menten hoopt KJGoes meer be kendheid te krijgen. „Als duidelijk wordt dat wij open staan voor ie dereen, is de drempel misschien wat lager", zegt Van de Wouw. IPj Voor meer informatie: www.kjgoes.nl. te naar school of gebrek aan uit gaansgelegenheden", verduidelijkt ze. Jongeren mogen zelf weten bij wie van de zeven raadsleden ze het probleem neerleggen; vandaar de link met adoptie. Omdat jongeren volgens de FVdA niet bepaald warmlopen voor een lijst met func ties, presenteren de raadsleden [zich met foto en een persoonlijk stukje tekst. 'lo krijgen we te weten dat Aty ^Jarwijne) weliswaar midden op Dam woont, maar niet hoort ^de klagers over de geluidsover- t van de Danceparade. En de ^sportieve' Monique (Baltus) |ie hebben als het gaat over skatespots en jeugd- jdgens loop je het 'risic- co' haar dochter op zulke plaatsen tegen te komen, meldt adop- teeriraadslid.nl. Het is niet de bedoeling dat de PvdA aan de haal gaat met de idee ën van de jeugd. „En als we het er gens niet direct mee eens zijn, wil len we ook best helpen." De raadsleden helpen de jongeren met het opstellen en indienen van een initiatiefsvoorstel, want zo re deneert de partij, om een positief besluit te krijgen voor je plan, heb je een goed voorstel nodig. „Zo kunnen jongeren hun stem laten horen en proberen we ze te betrek ken bij de politiek." Als de site aanslaat, mogen van Szarafinski ook andere partijen meedoen, zodat jongeren uit alle raadsleden kunnen kiezen. j_jval van Zeeuwsch A/laanderen ZON DAC 21 OKT. TERNEUZEN GROOTS THEATRAAL SLOTCONCERT HERMES ENSEMBLE EN KOOR o.l v Koen Kessels Pink Floyd project; Een poëtische symbiose tussen klassiek en Pink Floyd Laat je verrassen door een nieuwe kijk op klassiek. Experimenteel, maar niet te missen! Tussen het vroege werk van Pink Floyd en de avant-garde componisten Iannis Xenakis. John Cage en Karlheinz Stock-hausen zijn verbazingwekkende verbanden De Megavoorstellmg van Gert Keuner kreeg de titel: De herontdekking van de Waanzin (Pink Floyd project) Scheldetheater, Westkolkstraat 16, Terneuzen 15.00 uur Toegangsprijs: 25,- KAARTEN: (0115) WWW.SCHE LDETHEATER.NL Klarinefwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Nadia Berkelder DOMBURG - Voor het eerst heeft de gemeente Veere zich ronduit uitge sproken vóór de aanleg van de N57. In een brief aan minister Eur- lings van Verkeer geeft het ge meentebestuur echter opnieuw aan geen cent te willen meebeta len aan de weg. „Wij pleiten niet volop voor de aanleg- van de nieuwe weg", zei wethouder J. Bostelaar (PvdA) twee maanden geleden nog in de PZC. Nu staat het zwart op wit: de gemeente doet een dringend be roep op de minister om de volledi ge weg op korte termijn aan te leg gen. „Als de hele weg niet was doorgegaan, was het iets anders ge weest", zegt Bostelaar. „Maar de keiharde realiteit is dat het Middel burgse deel is gegund en dat ze ook al zijn begonnen. Dat heeft ge volgen voor het Veerse deel, voor al voor de veiligheid." Veere heeft de brief geschreven op verzoek van gedeputeerde T. Pop- pelaars (CDA), zegt Bostelaar. „Die heeft bericht van het ministerie ge had dat Veere een signaal moet ge ven. Kennelijk was daar onduide lijkheid over. Die duidelijkheid hebben we nu gegeven." Bostelaar vindt het oneerlijk dat Rijkswaterstaat op het laatste mo ment een financiële bijdrage van de gemeente verwacht. „Als een re gio zelf graag iets wil, zoals de tun nel bij Sluiskil, en je spreekt dat vooraf af, dan vind ik dat normaal. Maar als je dat doet aan de achter kant van een proces dat twintig jaar loopt, dan vind ik het de ver antwoordelijkheid van degene die de weg aanlegt, Rijkswaterstaat dus." Veere vraagt de minister om te bezuinigingen. „Misschien moet de slagroom van de taart, het gaat tenslotte om de veiligheid." Overigens heeft het platform N57, dat zich tegen de aanleg verzet, ook een brief aan de minister ge stuurd. Het platform wijst erop dat een groot aantal Zeeuwen te gen de aanleg van de weg is. Veere heeft zich in een brief aan de minister van Verkeer uitge sproken voor aanleg van de nieu we N57. De brief is geschreven op verzoek van de provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39