Zeeland NIEUW Heffing rioolrechten in Goes fors omhoog Fractie biedt zich Borsele duurder, maar nog redelijk goedkoop Uitbreiding natuur in De Zwaakse Weel ÉÉ\fö BLAEY GESTART... 26 I Zaterdag 13 oktober 2007 pzc Natuurmonumenten richt tweede fase in bij 's-Gravenpolder. ...VOOR AL UW BOUWPLANNEN Extra maatregel komt bovenop andere belastingverhogingen. 121 Concert Famous Blue in kerk 's-Heer Abtskerke Eis celstraf voor betasten slapende vrouw Open huis bij Emergis op dag verslavingszorg Hertenkamp Goes-Zuid krijgt nieuw hekwerk Fancy fair met quiz en spelletjes in Goes Man start kweek van hennep uit geldnood PvdA wil jongeren helpen met maken van initiatiefvoorstel. 02 r' v door Harmen van der Werf •s-GRAVENPOLDER - Natuurgebied De Zwaakse Weel wacht in de loop van volgend jaar bij 's-Gra venpolder een uitbreiding met twintig hectare. Een oude kreek- rest wordt in volle glorie hersteld en speciaal voor de bewoners van 's-Gravenpolder komt langs het terrein een wandelpad. De uitbrei ding van De Zwaakse Weel ligt di rect tegen het dorp 's-Gravenpol- der aan, bij molen De Korenhalm. Vorig jaar is al honderd hectare van De Zwaakse Weel heringe richt als natuurgebied, bij 's-Gra- venpolder en Kwadendamme. „We krijgen daar veel positieve reacties op", vertelt A. Boon, be heerder van Natuurmonumenten. „Het gebied roept herinneringen op aan oud boerenland en we heb ben er voor gekozen wandelpaden en een vissteiger aan te leggen." HEINKENSZAND - Inwoners van Bor sele zijn in 2008 meer geld aan ge meentelijke belastingen kwijt. Bij ontvangst van de hogere aanslag kunnen ze zich troosten met één gedachte: dat ze nog vrij 'voorde lig' uit zijn. Borsele is de op twee na goedkoopste gemeente in Zee land. Alleen Terneuzen en Goes doen het 'beter'. Dat de lasten in Borsele stijgen, is vooral te wijten HUIS Profiteer van onze tijdelijke starterskortingen, bel vandaag nog 0113 - 40 42 66 I - INfn®INRFMIF! Natuur krijgt de ruimte op twintig hectare landbouwgrond onder de rook van de 's-Gravenpolderse molen De Korenhalm. foto Willem Mieras Natuurmonumenten wil deze lijn doortrekken onder de rook van molen De Korenhalm. De twintig hectare die nu nog in gebruik is als landbouwgrond, wordt deels af gegraven. Bij een oude kreekrest ontstaat zo een vloeiende over gang van hoog naar laag. Natuur monumenten houdt er rekening mee dat bij het graven scheepsres- ten worden aangetroffen. Het werk wordt in 2008 uitgevoerd. Het project wordt uit natuurcom- pensatiegeld voor de Westerschel- deverdieping 1997 betaald. Voor één probleem in De Zwaakse Weel, de vervallen monumentale hoeve van de vertrokken koeien- boer Van Iwaarden, is een oplos sing in zicht. Gehandicaptenstich ting Arduin haakte eerder dit jaar als koper af Een particulier heeft nu serieus interesse. Voorjaar 2008 of - als de voorbe- reidingen meer tijd kosten - na jaar 2008 begint de herinrichting van twintig hectare grond vlakbij 's-Gravenpolder. door Lilian Dominicus GOES - Goesenaren betalen vol gend jaar fors meer voor rioolrech ten. De gemeente komt met de extra heffing om onder meer een lagere opbrengst uit de onroeren de zaakbelasting te compenseren. Verder moet Goes ruim een mil joen euro bezuinigen. Dat blijkt uit de gemeentebegroting voor 2008. De extra heffing komt bovenop an dere, eerder aangekondigde belas tingverhogingen. Dit voorjaar werd al bekend dat Goes haar bur gers meer rekent voor onder meer afvalstoffenheffing, onroerende zaak-, woonforensen- en toeristen belasting. Vooral de afvalstoffenheffing wordt flink hoger: in 2011 betalen inwoners van de gemeente Goes 23 procent meer dan nu. De verho ging gaat in fases; volgend jaar be taalt de burger zeven procent meer. Dit komt omdat de reserve- pot uit de verkoop afvalverwerker OLAZ leegraakt. Daaruit betaalde Goes voorheen een deel van de kosten voor afvalverwerking. De meeste andere belastingen of hef fingen gaan volgend jaar twee pro cent omhoog. De gemeente berekent de riool rechten op basis van de WOZ-waarde (Wet Onroerende Zaakbelasting) van de woning. Bij een WOZ-waarde van 200.000 eu ro betaalde een inwoner van Goes in 2007 17,60 euro. Dat wordt in 2008 28,80 euro. Wethouder S. van 't Westeinde (fi nanciën) zal waarschijnlijk nu al Inwoners van Goes betalen volgend jaar in totaal fors meer aan belastingen en heffingen. De gemeente wil verder voor ruim een miljoen euro bezuinigen. moeten nadenken over een alter natief voor de bezuiningspost van ruim 26.000 euro. Zij wil de subsi die aan minderhedenorganisaties voor 2008 schrappen, maar een meerderheid van de raad gaf kort geleden aan daar niet aan te wil len. Het college vindt de steun niet meer nodig, omdat het min derhedenbeleid zou zijn geïnte greerd in andere beleidsterreinen, zoals sport en jeugd. Ondanks de bezuining van 1,1 mil joen zoekt de gemeente nog naar geld voor aanvullend vervoer voor ouderen. Afgelopen tijd is er veel ophef geweest over de vervoersre- geling die sinds 1 januari van kracht is. Duur, onduidelijk en om slachtig, vinden de ouderenbon den in Goes. Mensen die vroeger met de teletaxi meemochten, moe ten nu met de bus omdat de regels strikter worden toegepast. Ook ko men ouderen minder snel in aan merking voor een pasje die wel recht geeft op vervoer per teletaxi. aan een hoger rioolrecht. Dat was dit jaar 25 euro voor huiseigena ren. Iedereen moet in 2008 riool recht betalen, variërend van 23 tot 68 euro. De onroerendezaakbelas- ting gaat 3 procent omhoog, onder meer voor scholenbouw. Daarte genover staat dat op de afvalstof fenheffing een korting wordt toe gepast. De gemeenteraad beslist 1 november over de begroting 2008. 's-heer abtskerke - Zangeres Ever- dina Flebrand en pianist Peter Stra- ting, samen het duo Famous Blue, geven donderdag een concert in de kerk van 's-Heer Abtskerke. Zij duiken in ruim veertig jaar popmu ziek en spelen in eigen stijl beken de en minder bekende nummers, van Barbra Streisand tot U2. Het optreden, een initiatief van de cul turele commissie van de hervorm de gemeente, begint om 20.00 uur. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle middelburg - Volgens de advocaat was er nauwelijks iets gebeurd, maar de officier van justitie dacht daar heel anders over. Ze vond dat de tijdelijke inwoner van Vlissin- gen zich schuldig had gemaakt aan ontuchtige handelingen door een (halfslapende jonge vrouw te be tasten en eiste een celstraf van acht maanden. De man, tijdelijk student aan de HZ, is inmiddels te rug naar zijn thuisland. Volgens de officier was hij 's nachts bij een sla pende huisgenote in bed gekro pen. Zij dacht aanvankelijk dat hij haar vriend was. De officier vond dat de man haar wakker had moe ten maken. |>w4 Uitspraak 24 oktober. kloetinge - 'Verslaafd? Doe er wat aan!' Onder dat motto is vandaag, op de landelijke dag van de versla vingszorg, een open huis bij Emer gis aan de Oostmolenweg in Kloe- tinge. Naast exposities is er film en theater. Er zijn doorlopend rondlei dingen in de kliniek en workshops die inzicht geven in het leven met een verslaving en mogelijke behan delingen. Het open huis is van 10.00 tot 15.00 uur. goes - Het oude hekwerk van het hertenkamp in Goes-Zuid wordt vernieuwd. De bestaande afraste ring is versleten en voldoet niet meer aan de eisen. In plaats van het houten hek komt er een ijze ren. De drinkput wordt ook uitge baggerd. Het werk begint maan dag en dat duurt, afhankelijk van het weer, twee weken. De herten kunnen in de wei blijven lopen. goes - In de Bethelkerk aan de Beatrixlaan in Goes is vandaag van 9.30 tot 16.30 uur een grote rom melmarkt. Behalve de verkoop van tweedehands spullen zijn er ook muziekoptredens, een quiz Kent u Goes?, een sponsorloop (om 10.00 en 13.30 uur) en allerlei spelletjes, zoals darten, zenuwspiraal en spij ker slaan. Kinderen kunnen zich la ten schminken en er is een sjoel wedstrijd. middelburg - Voor het in bezit hebben van 2254 gram hennep en 39 hennepplanten is een 36-jarige Middelburger gisteren door de po litierechter veroordeeld tot 140 uur taakstraf. De man was de kwekerij begonnen om zijn financiële situa tie wat te verlichten. Volgens de man had hij enorme schulden. De officier van justitie had tweehon derd uur taakstraf gevorderd. door Joeri Wisse middelburg - Ter adoptie aangebo den: zeven raadsleden van de Par tij van de Arbeid die jongeren in Middelburg willen helpen met het indienen van een initiatiefvoor stel, om een fietspad aan te leggen of een popconcert te organiseren in de wijk. Op www.adopteeriraadslid.nl kun nen jongeren tussen de 12 en 18 jaar kiezen of ze Nelly, Aty, Ron, Ernst, Peter of toch Monique wil len adopteren. De ouders van de Middelburgse jeugd hoeven niet bang te zijn dat ze een PvdA-raadslid te logeren krijgen, want het gaat natuurlijk niet om adopteren in de letterlijke zion van het woord, zegt PvdA-fractievoorzitter Saskia Sza- rafinski, zelf ook beschikbaar voor digitale adoptie. „We vonden het wel een grappige naam voor de si te." Op die gloednieuwe website, een landelijke primeur volgens Szara- finski, kunnen jongeren straks te recht om een probleem in de ge-i meente Middelburg aan te stip-j pen. „Zoals een onveilige fietsroi^ Met een website wil de PvdA Middelburg jongeren helpen een initiatiefsvoorstel in te di^ nen. De PvdA hoopt dat oj dere partijen mee gaa INGENIEURSHUIS DE BLAEY VLETSTRAAT 21 - 4401 JN YERSEKE TEL. 0113 - 404266

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38