PZC Bedrijf blijft dienst doen als kerk 25 Forse buit bij woninginbraak Ontslag leraar in ontuchtzaak mm BEVELANDEN-THOLEN 26 Oud gereformeerden buiten verband negeren verbod van gemeente. Goes geeft weer thuis werkgelegenheid en economische iroei tmoeterkomen.nl Put Nationaal Comité zoekt overblijfselen van Tweede Wereldoorlog Zaterdag 13 oktober 2007 Gemeente Goes wil rioolrechten fors verhogen Tip? redgoes@pzc.nl door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De afgeschei den oud gereformeerden in Sint Philipsland houden hun diensten morgen gewoon in het bedrijf van Van Dijke Zeeland, ondanks een verbod van de gemeente Tholen. De kerkscheuring ontstond na een conflict tussen ouderling H. van Westen en dominee A. van der Meer. Van der Meer uitte tijdens een preek in mei van dit jaar kri tiek op het feit dat Van Westen een lintje had gekregen. Dat schoot veel kerkgangers in het ver keerde keelgat. Ze verlieten uit pro test de dienst. De predikant werd door de kerken raad geschorst. Twee weken gele den besloot hij zich af te splitsen. Hij ging verder in een apart kerk verband: de oud gereformeerde ge meente buiten verband in oprich ting. Heel veel leden volgden hem. De eerste diensten van de nieuwe kerkgemeente, afgelopen zondag, trokken zelfs zoveel mensen dat de kantine van Van Dijke Zeeland aan de Kwekerijweg te klein was en uitgeweken moest worden naar een bedrijfshal. De avonddienst trok 198 kerkleden. De gemeente Tholen is niet gechar meerd van de locatie, omdat daar een bedrijfsbestemming op rust. „Kerkdiensten mogen er helemaal niet gehouden worden", zegt wet houder K. Heijboer (SGP). Dat stelt de oud gereformeerde ge meente buiten verband voor een De oud gereformeerde gemeen- te buiten verband in Sint Philips land negeert het verbod van de gemeente Tholen om diensten te houden in een bedrijf. probleem. Die heeft nog helemaal geen zicht op een definitieve loca tie. In de kerk van de gereformeer de gemeente kan ze niet terecht, en die zou met 120 plaatsen boven dien te klein zijn. „Het valt niet mee om iets te vinden dat groot ge noeg is", laat P. van der Reest we ten. Hij ziet dan ook geen andere mogelijkheid dan de diensten van morgen gewoon weer in het be drijf van Van Dijke door te laten gaan. De wethouder zegt daar nu niets tegen te kunnen doen. „Ik ben ge houden aan de procedures die gel den voor dit soort situaties. Dat be tekent dat we als gemeente eerst tot drie keer toe een brief moeten sturen. Daarna kunnen we even tueel een dwangsom opleggen." Van der Reest benadrukt dat zijn kerkgemeente echt van plan is een andere locatie te zoeken. „Het was nooit de bedoeling om het bedrijfs pand permanent te gaan gebrui ken. Al vind ik het wel prima. Alle faciliteiten zijn er aanwezig." Wet houder Heijboer zegt dat de ge meente alle medewerking wil ver lenen op het moment dat er een geschikt onderkomen is gevonden. „Maar wij gaan niet zoeken. Dat is hun eigen verantwoordelijkheid." GOES - Goes liet zich gisteren van haar beste kant zien. De Mythe stroomde voor het derde jaar op rij vol voor het benefietfestival 'Goes geeft thuis', georganiseerd door Theo van Teijlin- gen. Er waren optredens van onder meer De Toff (foto) met Keltische muziek, gospelkoor Glorify en No Frontiers, dat fraaie Ierse ballads ten geho re bracht. De opbrengst van de avond - tijdens de 'S-HEER ARENDSKERKE - Bij een wo ning aan de Walstraat in 's-Heer Arendskerke hebben inbrekers donderdagavond een aanzienlijke buit meegenomen. De inbrekers wisten binnen te ko men door een ruit te forceren. Ze hebben de complete woning door zocht op spullen van hun gading. Ze vonden enkele honderden eu ro's, een laptopcomputer en een aantal sieraden waarvan de waar de bij de politie nog niet bekend INGEZONDEN MEDEDELING WELZORG BERICHT VOOR ALLE KLANTEN VAN WELZORG Op dinsdag 9 oktober 2007 is ons distributiecentrum in Almere door een brand verwoest. Daarbij is onze totale voorraad gebruikte mobiliteitshulpmiddelen (zoals rolstoelen en scootmobielen) en reserveonderdelen verloren gegaan. Wij hebben direct maatregelen getroffen door met spoed nieuwe hulpmiddelen en reserveonderdelen te bestellen. Deze worden rechtstreeks bij één van onze 27 lokale vestigingen en onze buitendienstmonteurs afgeleverd. Op deze manier kunnen wij, met hulp van onze leveranciers en branchegenoten, eventuele vertraging in onze dienstverlening zoveel mogelijk beperken. Meer informatie kunt u vinden op www.welzorg.nl. Heeft u specifieke vragen over de levering of reparatie van uw hulpmiddel, bel dan 0900-0400097 Wij danken u voor uw begrip. Directie Welzorg Nederland GOES - De van ontucht verdachte onderwijzer van de Willibrordus- school in Zierikzee is per 1 novem ber ontslagen. Directeur Rien Houtepen van het Prisma-scholenbestuur in Goes be vestigde gisteren het vonnis van de Middelburgse kantonrechter. Met het vonnis verleent de rechter het schoolbestuur toestemming de arbeidsovereenkomst met de 58-ja- rige Zierikzeeënaar te verbreken. De onderwijzer wordt verdacht van ontucht met enkele van zijn leerlingen. Dat zou in de nacht van 22 op 23 mei zijn gebeurd tij dens een schoolkamp in Zonne- maire. De politie heeft drie aangif ten opgenomen, twee kinderen zijn verhoord. „Op grond van dat incident ziet de rechter voldoende aanleiding de arbeidsovereen komst te verbreken", licht Hou tepen toe. De man is sinds het incident ge schorst. Op 19 juni werd hij door de politie in verzekering gesteld. Drie dagen later besliste de rech- ter-commissaris dat de Zierikzeeë naar het verloop van het strafon derzoek thuis mag afwachten. Jus titie is nog niet klaar met dat on derzoek, meldde een woordvoer ster gisteren. twee voorgaande edities ging het om duizenden euro's - is bestemd voor een kinderproject in Ser vië en het weeshuis van Els van Teijlingen - de vrouw van Theo - in Oeganda, foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Al vijf jaar ligt voor de deur van die Vogelwaardse aan de Bosse- straat een kapotte rioolput. Op het gemeentehuis in Hulst ken nen ze haar inmiddels, want al vijf jaar belt ze elke maandag ochtend om tien over negen stipt naar het stadhuis om het euvel weer eens te melden. Zo af en toe stopt er een busje van de gemeen te, wordt wat aan de put geram meld, maar daar blijft het bij. De put blijft kapot. Volgens de voorzitter van de dorpsraad is het een veelgehoorde ergernis van inwoners: dat ze niet weten op welke termijn de gemeente ge melde problemen oplost. „Het is toch een kleine moeite om een da tum te noemen. Of een jaartal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37