Zeeland PZC Soap rond monument is ten einde Kazerne niet vandaag open Ontslag leraar in ontuchtzaak SCHOUWEN-DUIVELAND 25 26 Gemeente geeft fiat voor renovatie van winkelpand Zierikzee. werkgelegenheid en economische groei wctmoeterkomen.nl Put 31 Innovatieprijs voor Egberts Consultin; Zaterdag 13 oktober 2007 'Zet houten geschenkwoningen bij Watersnoodmuseum' Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De eigenaren van het f winkelpand aan de Visstraat 17 in r Zierikzee kunnen hun bezit einde- lijk gaan renoveren. De gemeente Schouwen-Duiveland geeft hen een monumtenvergunning en f daarmee groen licht voor de restau- f ratie. Daardoor komt er een einde aan een heuse soapserie. De familie Kerkhof-van Hout kocht het ver vallen gebouw in 2005 met de be doeling het grondig op te knap pen. Ze liet architect P. van Traa daar een ontwerp voor maken. Dat kwam echter niet door de mo numentencommissie van de ge meente. Die vond de plannen vaag en onvolledig. Ook de Rijks dienst voor monumentenzorg had kritiek. Die stelde dat de voorge stelde aanpassingen te ingrijpend waren. Om instorten te voorko men was het pand toen inmiddels gestut met houten balken. De eigenaren stapten vervolgens naar de rechtbank en dienden, om de boel in gang te houden, tegelij kertijd een nieuwe bouwaanvraag in. De rechtbank in Middelburg stelde Schouwen-Duiveland vorige maand in het gelijk. De verhoudin gen tussen de gemeente en Van Traa waren inmiddels flink be koeld. De architect stelde 'het nog nooit zo zot meegemaakt te heb ben als hier'. Schouwen-Duiveland behandelde inmiddels de nieuwe bouwplan- Na twee jaar kunnen de eigenaren van het monumenten- pand Visstraat 17 hun bezit gaan restaureren. De gemeente geeft hen daar toestemming voor. nen. Hoewel ze een stuk duidelij ker zijn dan de vorige, zegt het col lege van burgemeester en wethou ders eigenlijk nog steeds niet tevre den te zijn over de aanvraag. Nor maal gesproken zou de vergun ning nog steeds niet verleend zijn, maar het college maakt een uitzon dering voor dit bijzondere geval. „Het is zowel in het belang van het monument als dat van de eigenaar om de vergunning te verlenen", meldt het college in een persbe richt. Nog langer wachten zou res tauratie voorlopig onmogelijk ma ken, met alle gevolgen vandien. Zo zei Van Traa afgelopen zomer nog te vrezen dat het pand zou moeten worden afgebroken als er niet snel kon worden ingegrepen. De gemeente stelt ook nog reke ning te hebben gehouden met de lange wachttijd die de eigenaren moesten ondergaan. Daarvoor stak ze al eerder de hand gedeeltelijk in eigen boezem. Volgens wethouder R. Van der Wekken (monumen ten) liet de gemeente expres termij nen verstrijken om de eigenaren meer kans te geven hun plannen te verduidelijken. Een goedbedoel de fout dus. Van der Wekken was gisteren niet bereikbaar om een toelichting te geven. RENESSE - De deuren van de nieu we brandweerkazerne in Renesse gaan niet vandaag open voor pu bliek, zoals gisteren stond vermeld in de PZC, maar zaterdag 27 okto ber. Het gebouw aan de Hoge- zoom is dan van 13.00 tot 17.00 uur toegankelijk. De brandweer Renesse huisde tot nu toe in een kazerne in de kom van het dorp. De huidige stek is strategisch ge zien een betere. De plekken rond het dorp, zoals campings, zijn nu sneller bereikbaar. INGEZONDEN MEDEDELING WELZORG BERICHT VOOR ALLE KLANTEN VAN WELZORG Op dinsdag 9 oktober 2007 is ons distributiecentrum in Almere door een brand verwoest. Daarbij is onze totale voorraad gebruikte mobiliteitshulpmiddelen (zoals rolstoelen en scootmobielen) en reserveonderdelen verloren gegaan. Wij hebben direct maatregelen getroffen door met spoed nieuwe hulpmiddelen en reserveonderdelen te bestellen. Deze worden rechtstreeks bij één van onze 27 lokale vestigingen en onze buitendienstmonteurs afgeleverd. Op deze manier kunnen wij, met hulp van onze leveranciers en branchegenoten, eventuele vertraging in onze dienstverlening zoveel mogelijk beperken. Meer informatie kunt u vinden op www.welzorg.nl Heeft u specifieke vragen over de levering of reparatie van uw hulpmiddel, bel dan 0900-0400097. Wij danken u voor uw begrip. Directie Welzorg Nederland GOES - De van ontucht verdachte onderwijzer van de Willibrordus- school in Zierikzee is per 1 novem ber ontslagen. Directeur Rien Houtepen van het Prisma-scholenbestuur in Goes be vestigde gisteren het vonnis van de Middelburgse kantonrechter. Met het vonnis verleent de rechter het schoolbestuur toestemming de arbeidsovereenkomst met de 58-ja- rige Zierikzeeënaar te verbreken. De onderwijzer wordt verdacht van ontucht met enkele van zijn leerlingen. Dat zou in de nacht van 22 op 23 mei zijn gebeurd tij dens een schoolkamp in Zonne- maire. De politie heeft drie aangif ten opgenomen, twee kinderen zijn verhoord. „Op grond van dat incident ziet de rechter voldoende aanleiding de arbeidsovereen komst te verbreken", licht Hou tepen toe. De man is sinds het incident ge schorst. Op 19 juni werd hij door de politie in verzekering gesteld. Drie dagen later besliste de rech- ter-commissaris dat de Zierikzeeë naar het verloop van het strafon derzoek thuis mag afwachten. Jus titie is nog niet klaar met dat on derzoek, meldde een woordvoer ster gisteren. Tip? redactie@pzc.nl Al vijf jaar ligt voor de deur van die Vogelwaardse aan de Bosse- straat een kapotte rioolput. Op het gemeentehuis in Hulst ken nen ze haar inmiddels, want ai vijf jaar belt ze elke maanda gochtend om tien over negen stipt naar het stadhuis om het eu vel weer eens te melden. Zo af en toe stopt er een busje van de ge meente, wordt wat aan de put ge rammeld, maar daar blijft het bij. De put blijft kapot. Volgens de voorzitter van de dorpsraad is het een veelgehoorde ergernis van inwoners: dat ze niet weten op welke termijn de gemeente ge melde problemen oplost. „Het is toch een kleine moeite om een da tum te noemen. Of een jaartal." Nationaal Comité zoekt overblijfselen van Tweede Wereldoorlog ZIERIKZEE - Egberts Consulting uit Zierikzee uitvinder is van het Poortwachtersplatform, een geving en inzichten over de sociale wetge- heeft gisteravond de Innovation Award van de uitwisselingsprogramma waarbij een zieke werk- vingeen gat in de markt ontdekt en is daar crea- Ondernemerskring Schouwen-Duiveland gewon- nemer van het ene bedrijf bijvoorbeeld lichter tief mee omgegaan', oordeelde jurylid Pieter nen. werk bij het andere bedrijf kan verrichten. Schotte. Gerard Egberts (links) kreeg de prijs omdat hij de 'Egberts heeft op basis van veranderende wet- foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35