Zeeland Terneuzen nog niet rijp voor webcam bin uit na n9n Puur natuur WD wil af van dubbele lasten minicampings de Jonge Hoek van Dijke makelaar Man moet cel in als hij wederom niet meewerkt Hastens Mega Store Antwerpen M2Makelaars.nl Verdachte (23) onttrok zich aan opdrachten van reclassering. Gemeenteraad wacht onderzoek door college B en W af. I Vlaamse Kaai 20 Antwerpen Tel. 03 237 73 83 'Uitbreidingskosten in mindering brengen van vereveningsbijdrage' Z PZC Zaterdag 13 oktober 2007 I 29 MIDDELBURG - Een 23-jarige Terneu- zenaar krijgt van de Middelburgse rechtbank een laatste kans. Als hij wederom- niet luistert naar de re classering, gaat hij voor zes maan den de gevangenis in. Rechtbank president R. Lameijer was daar donderdag heel duidelijk in. Officier van justitie W. Smeenk pleitte aan het begin van de zitting voor de gevangenisstraf, omdat de man de afgelopen maanden de op drachten van de reclassering vaak negeerde. Die vindt dat hij psychia trisch behandeld moet worden. Zelf vond .hij dat niet nodig en ging liever werken. De man werd vorig jaar veroor deeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk nadat hij in Terneu- zen een man had mishandeld en beroofd. Het voorwaardelijke deel was opgelegd om hem zo te dwin gen de opdrachten van de reclasse ring te volgen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad wil voorlopig niet aan een webcam op het stadhuis, zo dat de hele wereld via het internet het scheepvaartverkeer op de Wes- terschelde bij Terneuzen kan vol gen. Tijdens de raadsvergadering zoch ten verschillende fracties allerlei ar gumenten om een initiatiefvoor stel van Giel van Boom (TOP Ge meentebelangen) de grond in te boren. Uiteindelijk sleepte Van Boom de toezegging van burge meester en wethouders in de wacht, dat de mogelijkheden voor zo'n webcamera onderzocht wor den. Volgens Van Boom kan een web cam een belangrijke bijdrage leve ren aan de promotie van Terneu zen. Als voorbeeld noemde hij het Friese dorpje Grou, waar de web cam maandelijks 12.000 bezoekers trekt. En dat terwijl er volgens Van B en W van Terneuzen onderzoe ken of het zinvol is om een web cam op het stadhuis te zetten zo dat mensen het scheepvaartver keer kunnen volgen. Boom niet meer dan 'anderhalve roeiboot' vaart. „Denk eens aan China met zijn miljard inwoners. Veel Chinezen verdienen hun brood in de scheep vaart. Wat is er dan mooier voor hen dan om hun familieleden Ter neuzen voorbij te zien varen? Als de Terneuzense bekendheid toe neemt, zullen daardoor ook de in vesteerders voor de Axelse Vlakte en westelijke kanaaloever toene men. Over tien tot vijftien jaar zal er hier gevochten worden om elk stukje grond", voorspelde het raadslid. Volgens hem levert een webcam meer bekendheid op dan de 80.000 euro voor de VW. Die uitspraak kwam hem te staan op felle kritiek van verschillende andere raadsleden. Peter Clijsen (GroenLinks) noemde het betoog een 'losse flodder'. Piet Hamelink (SGP) zei het optimisme van Van Boom over de positieve effecten van een webcam niet te delen. Jan Jonkman (PvdA) bleek nogal te schrikken van de kosten, die tus sen de 20.00 en 32.000 euro liggen. Verschillende fracties meenden dat zo'n webcam misschien toch meer een zaak is voor de VW. Uiteindelijk werd afgesproken dat B en W de mogelijkheden gaan onderzoeken. „En dan hoop ik", betoogde Van Boom, „dat het ge zond verstand toch zegeviert." Promotieprijzen van 1 september t/m 31 oktober 2007 modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482 www.binnenuit.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De kosten die mini- campinghouders moeten maken voor uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen moeten in min dering worden gebracht op de vereveningsbijdrage die de provin cie vraagt. Dat is het standpunt van de Ter neuzense gemeenteraad, dat ver woord is een motie op initiatief van WD-raadslid Eric Beumer. De motie wordt naar de provincie gestuurd met het verzoek het Ter neuzense standpunt te betrekken in het nieuwe kampeerbeleid. De vereveningsbijdrage komt erop neer dat een uitbater van een mini- camping die wil uitbreiden 800 eu ro per kampeerplaats moet investe ren in de kwaliteit van de omge ving. De campinghouders vinden dat een dubbele belasting, omdat vaak ook al moet worden geïnves teerd om de uitbreiding landschap pelijk in te passen in de omgeving. „Dus pleiten wij ervoor om die vereveningsbijdrage in mindering De vereveningsbijdrage voor mi- nicampings moet verminderd worden met de kosten om uit breiding landschappelijk in te passen, vindt Terneuzen. te brengen op die aanpassingskos- ten", betoogde Beumer bij de be handeling van de gemeentelijke kampeernotitie, tijdens de raads vergadering. Volgens wethouder Adhemar van Waes had het echter weinig zin om in een interne notitie opmer kingen te maken over het provin ciaal beleid. Beter, zo stelde hij, is het gemeentelijk standpunt te la ten horen bij de Stichting Lande lijk Gebied. Want daar wordt be paald hoe de verevening geheven wordt. „Je moet dit doen als in spreken in het provinciaal beleid aan de orde is. Want de provincie is ook nog zoekende hoe met die verevening moet worden omge gaan", aldus Van Waes. Door het betoog van de wethou der zag Beumer het aantal mede standers voor een wijziging van de kampeernotitie snel minder wor den. Hij zwichtte dan ook voor het idee om het standpunt te ver woorden in een motie. Van Waes wees erop dat de verevening op een breder terrein speelt dan al leen bij mini-campings. Hij opper de dan ook er eerst nog eens een commissievergadering aan te wij den. Dat zag Beumer niet zitten. „Ik wil graag nu een signaal afgeven", al dus het raadslid. GroenLinks en de PvdA waren tegen. Die vonden dat de motie te veel de nadruk legt op de financiële aspecten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31