4 'Waaslandwolf opnieuw gezien' CU: voor elf uur de kroeg in Paul de Waard krijgt medaille Heldenfonds HET WEER: Evides doet proef met waterwinning uit Oosterschelde 36 Waar komen de Zeeuwse woorden vandaan? Spectrum Gedeputeerde verwijt politie 'schandalig' optreden bij marathon. Al Core's strijd voor klimaat beloond met Nobelprijs voor de Vrede Echt leren bed voor de prijs van stof Word ook abonnee! Geregeld zon Zaterdag 13 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 242 - los nummer €1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Bonnenruzie escaleert MIDDELBURG - De politie is er be wust op uit geweest bekeuringen uit te delen, vorig weekeinde tij dens de Kustmarathon. Gedepu teerde Harry van Waveren kan geen andere conclusie trekken: „Arrogant en schandalig." De dagelijks provinciebestuurder wees er gisteren in de Statencom missie welzijn op dat de Zeeuwse politie veel ervaring heeft met gro te evenementen. Daarom is het volgens hem niet te rijmen dat te gen foutparkeerders is opgetreden zoals er opgetreden is. „Als je merkt dat een gebeurtenis als de Kustmarathon groter wordt dan je had ingeschat, kun je alsnog beslui ten de N57 af te zetten. Of je zet om de paar honderd meter een au to met zwaailicht. Maar wat je niet doet is bekeuringen uitdelen op de schaal waarop dat nu is gebeurd." Dat er sprake is van vooraf ge plande bonnenschrijverij, blijkt volgens Van Waveren uit het feit dat de bijzondere opsporingsamb tenaren, die aanvankelijk met een milde instructie op pad waren ge stuurd in Zoutelande, later op dracht kregen strenger op te tre den. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere houdt het wat dat betreft op miscommunicatie. „Ik ga geen zwarte piet aan de poli tie uitdelen. Waar hebben we het eigenlijk over? Twintig bekeurin gen in Zoutelande." De middenstanders van het dorp zijn trouwens bereid de bekeurin gen te vergoeden. Boetes kunnen van 29 oktober tot en met 2 no vember worden ingeleverd bij Toercom in de Nieuwstraat. Van Waveren riep het Openbaar Ministerie op de bekeuringen te Gedeputeerde Van Waveren is boos over het politieoptreden bij de Kustmarathon. Korpsbeheer der Schouwenaar vraagt zich af waar hij zich mee bemoeit. verscheuren. De gedeputeerde maakte zijn opmerkingen overi gens voordat hij wist dat korpschef Fup Goudszwaard aan Provinciale Staten uitleg komt geven. Korpsbeheerder Koos Schouwe naar, burgemeester van Middel burg, is ongelukkig met Van Wave- rens uitlatingen. „Overheden ho ren niet met elkaar vechtend over straat te gaan. En trouwens, Van Waveren heeft geen verantwoorde lijkheid in deze kwestie." De pro vincie krijgt volgende week een brief van hem. En die wordt niet openbaar gemaakt. Daar is Van Waveren het weer niet mee eens. Hij vindt dat het politieoptreden openlijk beoordeeld mag worden. PALO ALTO - Al Gore wordt opgewacht door jon ge fans in Palo Alto in Californië. Gore (59) gaf er gisteren een persconferentie nadat bekend was geworden dat aan hem en aan het Internationale Klimaatpanel de Nobelprijs voor de Vrede 2007 is toegekend. Volgens het Noorse Nobelcomité krijgen het panel en Gore de onderscheiding voor hun „inspanningen om kennis op te bouwen en te verspreiden over de door de mens gecreëer de klimaatverandering, en het leggen van funda menten voor maatregelen die nodig zijn om zul ke verandering tegen te gaan". Gore was vicepre- sident van de Verenigde Staten van 1993 tot 2001, onder president Bill Clinton. Sinds zijn mis lukte poging om president te worden in 2000 zet hij zich in voor de bescherming van het milieu. pagina 12 en 13: 'heilige Al' rekent af met plaag geesten foto Paul Sakuma/AP door Wout Bareman MOERBEKE - De Waaslandwolf waart weer rond. Het dier dat in 2000 voor grote onrust zorgde in de grensstreek, maar nooit werd gevonden, zou nu opnieuw zijn ge signaleerd. Er is echter maar één man, die zegt de wolf te hebben gezien, Karei De Bruyne van de website Stop de Waaslandwolf Hij zou vorige week zondag in het Et- bos in Eksaarde (enkele kilometers ten zuiden van het Zeeuws-Vlaam- se Koewacht) oog in oog hebben gestaan met het dier, dat zich nu in domein Puyenbroeck bij Wach- tebeke zou ophouden. De Bruyne rept van acties van verontruste boeren en grensbewoners, maar die weten van niets. De zaak lijkt een grap, die vermoedelijk tijdens de Halloweenviering in Puyen broeck (op 28 oktober) tot een cli max komt. Geldig van 13 oktober t/m 17 november 2007 DEN HAAG - Kroegen moeten 's avonds om elf uur sluiten voor klanten die dan nog naar binnen willen. De Christenunie stelt dit voor na overleg met moeders uit Siegerswoude (Fr.) Zij ijveren voor vervroegde openings- en sluittij- den. Als jongeren eerder van huis moeten, gaan ze ook eerder naar huis, is de gedachte. MIDDELBURG - Middelburger Paul de Waard krijgt de zilveren Carni- gie-medaille. Het Heldenfonds kent deze hoogste onderscheiding toe omdat hij deze zomer met ge vaar voor eigen leven in het Austra lische Melbourne probeerde Kaera Douglas (24) te helpen toen ze werd bedreigd door Christopher Hudson. Burgemeester K. Schou wenaar reikt eind november de medaille uit. Wanneer precies is nog niet bekend. De Waard revali deert momenteel in De Lindenhof in Goes. De laatste kogel is inmid dels uit zijn lichaam verwijderd. Al Gore is de terechte winnaar van de Nobelprijs voor de vrede reageer op www.pzc.nl Deelname aan referendum moet verplicht worden eens 9 25% aantal reacties: 345 75% 17! VERDER Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnen land: 4 t/m 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9 en 10; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Buitengebied: 17 t/m 19; Weer: 22; Strips: 23; Agen da: 38; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 47; Bijlagen: Spectrum en Prisma met daarin Televisie: v50 t/m v53. 1 l ^LVan Jole Advies en Management www.vanjole.com Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1