Ecor ©mie Conflict over cao bij Thermphos verhardt Microsoft opent eigen website voor klachten besturingssysteem Vista s Basisverzekering OZF Achmea kost iiio euro Gewoon goed verzekerd GEZELLIG OP REIS MET DE JAARWISSELING? Uitbetaling claims Ahold begonnen Vakbonden vegen de vloer aan met eindbod directie. IPrismal Daar moetje naar toe. Softwarebedrijf wil precies weten wat de problemen zijn. Zorgverzekeraar komt met premie net uit boven gemiddelde. PZC Zaterdag 13 oktober 2007 I 1 5 door Jeffrey Kutterink VUSSINGEN - Fosforproducent Thermphos en de vakbonden heb ben geen akkoord bereikt over een nieuwe cao. Weliswaar ligt er een eindbod, maar de vakbonden wij zen dat af. Beide partijen stevenen nu af op een frontale botsing. De directie is verbaasd, de bonden zijn onthutst. De onderhandelin gen over een nieuwe cao staan met name in het teken van loons verhoging. Drie rondes zijn er ge weest. De bonden eisen een loons verhoging van drie procent. De di rectie bood aanvankelijk 1,75%, maar biedt nu 2,5%. Te weinig, vin den de bonden. „De mensen heb ben de afgelopen jaren genoeg geld ingeleverd", vindt FNV-be- stuurder L. Schoone. „In 2004 heeft niemand er iets bij gekregen, in de jaren erna maar een klein beetje. Dit is een principiële zaak." Ze ontkent een starre houding. „De loonsverhoging hoeft niet in een keer te worden uitbetaald. We halen Thermphos het vel niet over de neus. Werknemers van Cargill en Akzo hebben ook 3% gekre gen." Directeur R. de Ruiter van Therm phos snapt niets van die houding. „De vakbonden verwijzen steeds naar 2004. Landelijk was er toen een afspraak dat niemand er op vooruit zou gaan. Steeds hebben 1^ Thermphos en de vakbonden hebben geen akkoord bereikt over een nieuwe cao. De directie biedt 2,5%, de bonden willen 3%. De leden mogen nu stemmen. we, ook in de jaren erna, de lande lijke trend gevolgd." Thermphos moet snijden in de kosten, stelt hij vast. „Grondstof- prijzen stijgen en de concurrentie uit China neemt toe." Tegen die achtergrond noemt De Ruiter het 'een redelijk bod'. Hij wil dat 'met het hoofd omhoog' en 'de rug recht' tegenover het per soneel verdedigen. „De gemiddel de loonstijging in Nederland ligt tussen de 2,5 en 2,75 procent. De 2,5 procent die we bieden ligt bo ven de inflatie. Ook nu lopen we niet uit de pas. Ik snap niet dat de vakbonden zo vasthouden aan die eis. Op vrijwel alle andere punten hebben we overeenstemming." Onderhandelen valt er niet meer, zegt De Ruiter. De bonden leggen het eindbod op 30 oktober nega tief aan de leden voor. Als werkne mers het afwijzen, volgen acties. 7-afgs. bootreis: Romantische Rijn 27 december op basis van voipension v.a. slechts 598,- p.p. www.marcopoloreizen.nl/bootreis Elke week in de zaterdagkrant AMSTERDAM - Gedupeerde beleg gers van het boekhoudschandaal bij supermarktconcern Ahold die een claim tegen het bedrijf hebben ingediend, kunnen binnenkort geld verwachten. De rechtbank in de Amerikaanse staat Maryland heeft zijn goedkeuring gegeven aan het uitbetalen van de claims, zo werd gisteren bekend. Het supermarktconcern trof in no vember 2006 voor 1,1 miljard dol lar (945 miljoen euro) een wereld wijde schikking met gedupeerde beleggers. Ruim 179.000 schade claims zijn ingediend door Neder landse beleggers na de Ahold-frau- dezaak. De uitbetalingsinstanties hebben ongeveer vier weken de tijd nodig om de juiste voorbereidingen te treffen eer er uitbetaald gaat wor den. Er wordt geen vertraging voorzien. SCHIPHOL - Microsoft Nederland heeft een website gelanceerd www.windowsvistaservice.nlwaar gebruikers van Windows Vista te recht kunnen met vragen en klach ten over het besturingssysteem. Dat maakte het bedrijf gisteren be kend. De Consumentenbond opende eerder al een meldpunt waar Vi sta-gebruikers hun beklag konden doen over de kinderziektes van het programma. Daarop kwamen zoveel reacties dat de organisatie zijn leden donderdag opriep Vista voorlopig niet aan te schaffen. Vooral het gebruik van oudere randapparatuur, zoals printers en scanners, levert problemen op. De consumentenorganisatie raadt aan bij aanschaf van een nieuwe computer het oudere Windows XP te installeren. Volgens Micro soft Nederland lost dat echter lang niet alle problemen op omdat veel nieuwe apparatuur gemaakt is voor Vista. Het bedrijf wil precies weten wat de klachten zijn, maar kreeg daarover naar eigen zeggen geen concrete informatie van de Consumentenbond. 1^ De Consumentenbond opende eerder al een klachtenmeldpunt over Windows Vista. Microsoft heeft nu een eigen website voor klachten van Vista-gebruikers. HENGELO - Zorgverzekeraar OZF Achmea heeft de premie voor de basisverzekering in 2008 vastge steld op 1110 euro. De premie voor de restitutiepolis, waarbij de cliënt zijn hulpverlener zelf mag uitzoeken, zal 1122 euro bedragen. Het bedrijf maakte dat gisteren be kend. Met deze premies komt de zorgverzekeraar net uit boven de gemiddelde rekenpremie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). In de be- Zorgverzekeraar OZF Achmea heeft de premie voor de basisver zekering in 2008 vastgesteld op 1110 euro. Daarmee zit het be drijf net boven het gemiddelde. groting voor 2008 gaat VWS uit van 1105 euro voor het berekenen van de zorgtoeslag. Voor 2007 vielen de premies hoger uit: 1152 en 1164 euro. De daling is toe te schrijven aan het wegvallen van de no-claim per 1 januari 2008 en de invoering van een verplicht eigen risico. Verzekerden schieten niet langer een bedrag van 255 eu ro voor. Mensen die weinig zorgkosten ma ken, krijgen dus niets meer terug. Zij dienen wel rekening te houden met het eigen risico van 150 euro. De rekeningen van huisarts en kraamzorg vallen daar overigens niet onder. OZF Achmea telt 54.500 verzeker den. De verzekeraars moeten voor 15 november de hoogte van hun premies bekendmaken. Als verze kerden willen, kunnen ze vervol gens op zoek naar een andere ver zekeraar. Wij staan voor u klaar, komen onze afspraken na en handelen schademeldingen af zoals het hoort. Voor ons is dat heel gewoon. Wij zijn er trots op dat klanten met een autoverzekering ons daarvoor een dikke 8 als rapportcijfer geven. Goed voor een eerste plaats in het onderzoek van vergelijkingssite Independer. Ook onze woonverzekering is onlangs als beste beoordeeld. En als klap op de vuurpijl is ons totaalpakket de voordeligste keus volgens de Consumentenbond. Wat dat laatste betreft: wist u dat u met een autoverzekering van ZLM en twee verzekeringen uit ons Gezinspakket, 8% korting ontvangt op al uw verzekeringen? Kijk voor meer informatie op www.zlm.nl, bel tijdens kantooruren naar 0113 - 238 880 of neem contact op met uw ZLM adviseur. f&m. I I 1 GEWOON GOED verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15