17' K Gemengde stellen Oranje zonder moeten hun eigen Van der Sar cultuur maken tegen Roemenië 18 en 19 41 Kamer ziet niets meer in kiezen burgemeester na Utrechts fiasco. Stille getuigen van fatale steekpartij Annie M.G. Schmidt Huis misschien in Vlissingen Scheldekwartier in beeld voor kunst- en cultuurcentrum. Hirsch Ballin wil rem op dubbele paspoorten 'Geen link tussen dood Zeegers en Holleeder' Verhalen van Nijntje ook in gebarentaal m Word ook abonnee! 4 HET WEER: Bewolkt Vrijdag 12 oktober 2007 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 1 249e jaargang nr. 241 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 'Referendum ten grave' UTRECHT - Minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken bekijkt of het burgemeestersreferendum moet worden afgeschaft. Zij zei dat in reactie op het referendum in Utrecht dat woensdag volgens haar 'op een mislukking is uitgelo pen'. Een Kamermeerderheid van in elk geval CDA, PvdA en WD vindt dat het referendum in Utrecht laat zien dat dit geen goede methode is om een burgemeester te kiezen. Na het burgemeestersreferendum komende januari in Eindhoven wil Ter Horst de ervaringen op een rij zetten en tot een besluit ko men. Ter Horst: „Utrecht kun je een dieptepunt noemen. De men sen zitten niet op een burgemees tersreferendum te wachten, zo blijkt. Dit was bedoeld als opstapje naar de gekozen burgemeester. Nu die er niet komt, is de noodzaak van dat opstapje verdwenen." Een kleine 10 procent van de Utrechtse kiezers nam woensdag de moeite te stemmen. Het referen dum zou geldig zijn bij een op komst van 30 procent. Kandidaat Aleid Wolfsen kreeg de meeste steun (ruim 6o procent tegenover 23 procent voor tegenkandidaat Ralph Pans) en werd gisteren door de gemeenteraad voorgedragen als burgemeester. Beiden zijn van de PvdA. Een aan- 1*^ Een Kamermeerderheid wil dat minister Ter Horst bekijkt of het burgemeestersreferendum kan worden afgeschaft. De minister komt met een onderzoek. Stil' ■BHaH AMSTERDAM - Kledingstukken en bloedplassen zijn de stille getuigen van de fatale steekpartij bij het Technisch College in Amsterdam. Een 16-jari- ge jongen overleed in het ziekenhuis nadat hij in de nek was gestoken door een 14-jarige mede scholier. Het slachtoffer is van Marokkaanse af komst, de dader van Turkse. Beiden zijn leerling van het college voor mbo en vmbo, onderdeel van het ROC. De steekpartij vond plaats rond half een. De dader vluchtte naar het nabijgelegen me- Imerken die merkbaar het uerschil maken?! yInterieur Paauiue heeft ze! ^^n^eur-P^^Uz^ee door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het Annie M.G. Schmidt Huis, dat ooit in Almere moest verschijnen, komt mis schien in de Machinefabriek op het Scheldekwartier in Vlissingen. Er loopt een haalbaarheidsonder zoek naar het plan. De uitkomst wordt in december verwacht. Dat hebben wethouder C. Seijbel en F. Ferres van de stichting gisteren bekendgemaakt. Het huis moet een kunst- en cultuurcentrum wor den dat aan de ene kant het artis tieke erfgoed van de (kinderboe kenschrijfster levend houdt en aan de andere kant laagdrempelige kunst en cultuur brengt voor kin deren en hun ouders. „Een klein jaar geleden zijn wij door de stichting benaderd", zegt Seijbel. „Toen bleek dat het huis niet in Almere kon komen, heeft de organisatie haar blik verruimd. Annie M.G. Schmidt heeft als bibliothecaresse in Vlissingen ge werkt en zo is de stichting hier ge komen. We hebben gesprekken ge voerd en een rondleiding gegeven en toen is het oog gevallen op de Machinefabriek." Dat het plan uitgerekend midden in de crisis rond het Scheldekwar tier naar buiten komt, is volgens Seijbel toeval. Initiatiefnemer Fer res noemt het Scheldekwartier 'een heel spannende locatie', maar zegt ook dat Vlissingen niet de eni ge plaats is waar het Schmidt-huis kan komen. „Er lopen ook onder zoeken in Amsterdam en Rotter dam. In december verwachten we ook die uitkomsten." tal Utrechtse raadsleden merkte gisteren na het 'drama van het refe rendum' op dat de nieuwe burge meester met een achterstand be gint. Sinds de invoering van het burge meestersreferendum in 2002 zijn er zeven gehouden, maar nooit kwamen er zo weinig kiezers. On danks het rampzalige verloop in Utrecht, hebben twee andere gro te steden - Eindhoven en Rotter dam - plannen om volgend jaar ook via een referendum aan een nieuwe burgemeester te komen. pagina 3: commentaar trostation Sneevlietweg. Hij werd achtervolgd door een aantal scholieren, die hem terugbrach ten naar school. foto Evert Elzinga/ANP pagina 5: neergestoken om kraspen DEN HAAG - Kinderen met twee paspoorten die vijf jaar hier wo nen moeten als ze 18 worden af stand doen van een van hun natio naliteiten. Het kabinet bespreekt vandaag een voorstel van die strek king van minister Hirsch Ballin (Justitie). Een miljoen inwoners heeft een dubbele nationaliteit, te gen 400.000 tien jaar geleden. pagina 4: minister wil af van dubbele nationaliteit AMSTERDAM - Voormalig advocaat Bram Zeegers stierf aan een over dosis mdma, een grondstof voor xtc. Dat zegt de politie. Er is niet één onderzoeksresultaat dat wijst op een verband tussen Zeegers' plotselinge dood en zijn optreden als getuige in de strafzaak tegen Holleeder, aldus de politie. De mdma had een zeer hoge zuiver heidsgraad. Zeegers en zijn vrien din hadden de drugs gekocht bij een dealer in Amsterdam. UTRECHT - De verhalen van Nijntje zijn in ruim veertig talen vertaald, maar waren nog niet beschikbaar in gebarentaal. Daar komt verande ring in. De verhalen over het we reldberoemde konijntje, een crea tie van Dick Bruna, zijn in gebaren taal vertaald. Dove kleuters kun nen straks op dvd's genieten van tien Nijntje-verhalen. Dick Bruna neemt op 26 oktober het eerste exemplaar in ontvangst. Deelname aan referendum moet verplicht worden reageer op www.pzc.nl Mensen met schulden mogen niet de kans krijgen zich te verstoppen eens oneens 10% aantal reacties: 420 EN 51 Zeeland: 2, 3, 25 t/m31: Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda: 35; Econo mie: 38 en 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 ^0231 231 J! in 1 i 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1