Meningen Vlaanderen worstelt met bloot bij brandweer Parkeerplan Huwelijksnacht 2 Kustmarathon 4 Kustmarathon 5 Supermarkt Rustig slapen ADHD-pil Magazine verstrekt foto's van pin-ups ter verfraaiing kazernes. GroenRijk in Vrienden Houden Huis! Elke zondag om 19.00 uur bij RTL 5 vrienden houden 199 Z: PZC Woensdag 10 oktober 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In uw krant van 6 oktober geeft u aandacht aan onze bezwaren te gen het nieuwe parkeerplan in Middelburg. U hebt het echter over een 'protestgroep'. Zo voel ik het niet. Wij zijn inwoners die bij de infor matieavond op 12 september ont dekten dat het plan niet van de ge meente is, maar van een adviesbu reau. Een plan dat niet gestoeld is op een visie van B&W en ook niet op een noodzaak voor een nieuw parkeerplan. Het plan is niet onderbouwd, fi nancieel noch technisch: de uit komsten staan lijnrecht tegenover de lange-termijnbehoeften en be staande knelpunten worden niet behandeld. 'Protestgroep' impliceert een actie groep. Dat zijn wij niet. Wij heb ben alleen samen een gefundeerde inspraaknota ingebracht. Wij ver wachten dat die het college ertoe zal brengen het gepresenteerde plan in te trekken. Het vervolg zou moeten zijn dat de gemeente als nog komt met een visie en plan nen om bestaande knelpunten weg te werken. W. Akkerman Damplein 37, Middelburg Ik geniet altijd enorm van de stuk jes van Maikel Harte. Volgens mij worden ze heel serieus gemaakt, met een groot gevoel voor humor. Ik denk niet dat het nodig is om hier iemand te gaan verdedigen, die dat zelf veel beter kan dan ik nu doe, maar de reactie van A. Cor net (PZC, 6 oktober) schoot bij mij even erg verkeerd. Jammer, dat hij het stukje van 29 september van Maikel Harte volledig uit zijn context haalt. Zie het in het juiste daglicht en lach eens, als het daarvoor be doeld is, maar lach ook eens om jezelf, want dit commentaar had volgens mij niets met de essentie van het stukje te maken. Maar een vergissing is menselijk nietwaar? T. Gelijns Spaarnestraat 38, Oost-Souburg Met enige regelmaat worden we op maandagmorgen geconfron teerd met een verslag van de hel dendaden van onze Zeeuwse veld- wachterij. Is het niet een achtervol ging van een wildplasser, dan - zo als een week geleden - een koel bloedige actie bij de milieustraat in Vlissingen tegen aanhangers met bijvoorbeeld zelfgemaakte nummerborden of soortgelijke ern stige overtredingen. Vandaag was het weer raak (09-10): veel bekeuringen voor stoppen in de berm, parkeren waar wel ruimte is, maar geen offi ciële toestemming voor afgegeven schijnt te zijn. Dit alles terwijl bijvoorbeeld vrij dagmiddag tijdens reparatie aan de verkeerslichten Vrijlandstraat/Schroeweg in Mid delburg en de daarbij ontstane ver keerschaos in geen velden of we gen enig blauw te bekennen was. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Als slachtoffers van de dadendrang van de politie tijdens de Kustmara thon, volgen we het nieuws hier over op de voet. Waren we al (om met de woorden van Lein Lie- vense te spreken) 'witheet', na het stuitende optreden van de politie dat o.a. mijn vrouw ten deel viel. Het optreden van de woordvoer ders van de Politie Zeeland deden deze woede weer in alle hevigheid terugkeren. Niet dat wij de illusie hebben, dat onze bekeuring geseponeerd zal worden. Maar de illusie, dat de po litie enig berouw zou tonen, werd door hen de grond ingeboord. In vol ornaat vertelden zij onwaarhe den en leken zij de 'gewone bur ger' even op zijn/haar plaats te moeten zetten. Wij (politie) zijn de baas en als het ons uitkomt (lees: zo makkelijk mogelijk kun nen scoren) laten we dat mer ken!Bah! Trouwens, burgemees ter van der Zwaag van Veere (zater dagavond nog, terecht, Lein en Le- nie Lievense feterend) lijkt zich angstvallig stil te houden. Jan Joosse Bergstraat 10, Kapelle Knap hoor om uitbreidingsplan nen van de concurrent steeds te gen te houden. Snappen Ronald Lohman van de Plus en Petra de Boevere van de Vuurtoren nu wer kelijk niet dat ze zichzelf niet po pulair maken (PZC, 9 oktober)? Waar moet in het dorp nu nog een grote supermarkt komen? Ronald weet als geen ander tegen welke bezwaren van omwonen den opgebokst moet worden. Nu kan hij eindelijk beginnen met bouwen en gebeurt er weer niks. C1000 zit al vanaf het begin van vestiging (mikro markt) op deze lo catie, inderdaad een mooie locatie. Een beetje meer samenwerking in Breskens zou het dorp alleen maar goed doen. M. Keijmel Spuiplein 1e, Breskens Er zijn van die misverstanden, die een hardnekkig leven lijden, ook al worden ze veelvuldig gecorri geerd. Zo ook in Maikel Hartes column 'Alarm' in de PZC van 6 oktober waarin hij schreef dat oud-premier Colijn in 1940 het land toesprak met de woorden 'Ga maar rustig slapen'. Voor de zoveelste keer: In 1940 maakte Colijn geen deel uit van het kabinet. De geciteerde woorden sprak Colijn 5 of 6 jaar eerder, toen er politieke onrust was in West Europa (bezetting van het Rijnland door Duitsland) en de regering uit veiligheidsover wegingen besloot een lichting dienstplichtige militairen enige tijd langer onder de wapenen te houden. L. Brussee Vliedbergstraat 14, Wolphaartsdijk Wederom klim ik in de pen. Nu als reactie op het krantenartikel waarin staat dat minister Klink weigert de nieuwe ADHD-pil Strattera op te nemen in de basis verzekering. Ik word hier ontzet tend boos van. ADHD wordt ge zien als een modeverschijnsel. Nou, ik kan u vertellen dat het wel degelijk bestaat en dat je er knetter gek van wordt. Ik voer ook een strijd om mijn medicatie (Con- certa) vergoed te krijgen, maar al leen begin ik niks. Psychiaters en andere hulpverle ners zouden hier eens actie tegen moeten voeren. Ik kan u zeggen dat een leven met ADHD en zon der de goede medicatie onleefbaar is en dan put ik uit een 47-jarige er varing. Opnames in psychiatrie etc. etc. kosten veel meer dan die medicatie. En dan stoort het me mateloos dat goedwerkende medi cijnen niet in de zorgverzekering worden opgenomen. R. Dirkx Meanderlaan 298, Middelbur door Max Steenberghe Het Belgische mannenblad P-Magazine zal deze week, naar eigen zeggen, alle brandweerkazernes van Vlaande ren opsieren met een pin-uppos- ter van twintig vierkante meter. De spuitgasten zouden de bill boards zelf hebben aangevraagd, in reactie op een blootverbod van de Antwerpse burgemeester Patrick Janssens. Janssens schoot vorige week uit zijn slof toen hij bij een werkbe zoek aan een kazerne een blootfo to zag. De foto moest onmiddellijk van de kantinemuur. Hij vond een dergelijke vorm van seksisme niet van deze tijd en verordonneerde een pin-upverbod voor alle ge meentegebouwen, inclusief de vuil nis- en plantsoendiensten. De burgervader, die zich er op laat voorstaan dat hij een man van het volk is, vond dé foto 'niet te verko pen in een overheidsgebouw', ook omdat de brandweer meer vrou wen werft. De Antwerpse brandweer reageer de eerst verbaasd, toen verbolgen. De foto is uit 1970 en toont een meisje in brandweerbretels, die haar borsten grotendeels verber gen. Al gauw verschenen foto's van het hoofd van Janssens op een glimmende brandweertors. Het eveneens halfblote standbeeld van een brandweerman, dat trots op het plein bij de hoofdkazerne staat, kreeg een bustehouder aan. P-Magazine sprong dankbaar in op de rel. Het blad bood aan kazernes 'Een verbod is terecht, vooral omdat de overheid een voorbeeldfunctie heeft' te verfraaien. Spuitgasten kunnen zich melden en mogen kiezen uit vijf modellen. „Het zijn keurige fo to's. Er is geen tepel te zien", verze kert redactiechef Michaël Les- croart van P-Magazine. De eerste dag kreeg hij 112 aanmel dingen. Nog geen week later staat de teller op bijna zeshonderd. Dat is opmerkelijk, want Vlaanderen telt slechts 240 korpsen. Dat lacht de redactiechef weg: „Het loopt als een tiet Anderen kunnen er minder om la chen. Ingrid Pelssers, hoofd eman cipatiezaken van de Vlaamse rege ring, is 'trots dat een man dit eens zegt'. „Dergelijke foto's tonen bitter wei nig respect voor vrouwen. Velen storen zich eraan, maar durven dat niet te zeggen. Een verbod is te recht, vooral omdat de overheid een voorbeeldfunctie heeft." Ook mevrouw Druwé van het vrouwennetwerk Felink van de rijksoverheid in Brussel steunt Janssens. „Je moet dergelijke foto's niet ophangen, daar druk je een in tentie mee uit die op z'n minst on plezierig is voor vrouwen, en va ker bedreigend." Seksuologe Rika Ponnet, regelma tig te gast op de Belgische televisie, vindt het maar 'een gedoe'. „Mijn gevoel voor eigenwaarde wordt niet aangetast door een velletje pa pier." Janssens - die deze week figureert in een fotoactie tegen borstkanker waarbij bekende vrouwen zich door mannen in de boezem laten knijpen onder de slogan 'regelma tig voelen' - geeft geen commen taar meer op de zaak. En de brand weer wil of mag ook niets zeggen. Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen. Ruime keuze in sfeer-, trend- en cadeau-artikelen. VAN MAANDAG T/M VRIJDAG ELKE AVOND OPEN T/M 21.00 UUR Nog steeds elke dag verse aanvoer van planten Elke dag veilingkoopjes. Pak uw voordeel! Tillandsia Tillandsia cyanea. Deze decoratieve bromelia met roze schutblad en paarse bloemen houdt van licht. Potmaat 9 cm. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 01 18-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9