Buite iland Duizenden op de vlucht in Pakistan Particuliere beveiligers doden in Bagdad twee vrouwen in taxi Uitzendbureau geeft discriminatie toe voetbalcoach Europarlement eet giftig fruit Eerste succes voor Belgische formateur Aanhoudend geweld tussen extremistische moslims en leger. Gewonde bij aanslag in Spaans Baskenland Recordschikking in milieuzaak Amerika GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? 8 Woensdag 10 oktober 2007 PZC BAGDAD - Twee Iraakse vrouwen zijn gisteren in Bagdad doodge schoten door particuliere beveili gers, volgens een melding van de plaatselijke politie. De schutters werken voor een buitenlandse on derneming en openden het vuur vanuit een terreinwagen in het cen trum van de stad, toen ze in een konvooi een weg overstaken in de wijk al-Karada. Uit de laatste voertuigen schoten BRUSSEL - De Belgische tak van het Nederlandse uitzendbureau Mail profs heeft erkend dat er intern een mail heeft gecirculeerd, waar in werd gewaarschuwd dat een cliënt geen 'exotisch personeel' wil de en dat er dus geen kleurlingen mochten worden geselecteerd. Mailprof, dat aanvankelijk ontken de, biedt nu de 'gehele allochtone gemeenschap van België' excuses aan. De interculturele organisatie Kif Kif nagelde vorige week eerst de Deutsche Bank aan de schandpaal. Die zou Mailprofs om 'enkel blan ken' hebben gevraagd. Toen de bank dat in alle toonaarden ont- beveiligers op de taxi waarin de vrouwen zaten, omdat die in hun ogen niet tijdig stopte. De bestuur ster van de taxi en een vrouwelijke passagier voorin werden gedood. Een vrouw en een kind op de ach terbank raakten licht gewond. De politie heeft de schutters niet geïdentificeerd. Het zou gaan om werknemers van een bedrijf dat zijn hoofdkwartier in Dubai heeft, Unity Resources Group. kende, kwam een intern mailtje van Mailprofs naar boven met de gewraakte passage. Volgens direc teur Theo Das had een medewer ker 'al dan niet terecht' een wens van de bank geïnterpreteerd en rondgezonden. „Dat had nooit mo gen gebeuren", erkent Das nu. Of de bank de vraag heeft gesteld vindt hij niet van belang: „Dat is hun zaak, wij hadden dit niet mo gen doen." De Deutsche Bank blijft ontken nen buitenlanders te weren, ze zou hebben gevraagd om bij com merciële functies geen mensen met zichtbare piercings en ta toeages te selecteren. De firma erkende gisteravond be trokkenheid bij een schietpartij in Bagdad. Het incident volgt op veel ophef over de activiteiten van particulie re beveiligers en huurlingen in Irak. De Amerikaanse onderneming Blackwater is ervan beschuldigd dat zijn veiligheidsmensen op 16 september middenin Bagdad een bloedbad aanrichtten. BRUSSEL - Fruit in het Europees Parlement in Brussel bevat te hoge doses bestrijdingsmiddelen. Milieu defensie heeft dat gisteren gemeld. De Nederlandse milieuorganisatie heeft acht stuks fruit getest uit een winkel in het parlement. In drie daarvan - een abrikoos, druiven en een sinaasappel - zat meer land bouwgif dan volgens de EU-norm is toegestaan. De sinaasappel bevat te van het kankerverwekkende imazalil 40 procent meer dan toe gestaan. Milieudefensie deed het onderzoek omdat het parlement eind oktober beslist over bestrij dingsmiddelen. „Ons onderzoek toont de dringende noodzaaak voor directe actie", vindt Milieude fensie. MIRANSHAH - Duizenden mensen zijn gisteren in de Pakistaanse re gio Noord-Waziristan op de vlucht geslagen om te ontkomen aan de hevige gevechten tussen re geringstroepen en moslimextremis ten. De strijd heeft sinds zaterdag zeker 250 levens geëist. De gevechten concentreren zich rond de stad Mir Ali. Gevechts vliegtuigen voerden opnieuw luchtbombardementen uit op posi ties van militanten. De regio staat bekend als een bolwerk van Al Qai- da en de Afghaanse taliban. Bewoners zeggen dat tientallen vrouwen en kinderen zijn omgeko men door de bombardementen in het ontoegankelijke berggebied aan de grens met Afghanistan. De Pakistaanse autoriteiten beweren dat alleen islamitische extremisten zijn gedood. Volgens generaal-majoor Waheed Arshad kostte de strijd tot dusver aan zeker 150 militanten en 45 mi litairen het leven. Anonieme fune ral Duizenden zijn op de vlucht ge- slagen wegens de strijd tussen het Pakistaanse leger en militan te moslims. Stamoudsten probe ren het geweld te bezweren. BRUSSEL - Christendemocraten en liberalen in België hebben in de nacht van maandag op dinsdag een akkoord bereikt over de the ma's asiel en migratie. Het gaat om het eerste echte ak koord dat de Vlaamse en Waalse partijen sluiten in de formatie van een federale regering, 120 dagen na de parlementsverkiezingen. Forma teur Yves Leterme, leider van de Vlaamse christendemocraten en grote winnaar van de verkiezingen in juni, boekt daarmee zijn eerste succes. Het akkoord voorziet in strengere regels voor gezinshereniging en maakt het onder meer moeilijker om Belg te worden. tionarissen verklaarden dat nog eens vijftig militanten sneuvelden bij luchtaanvallen op posities bij Peshawar. Volgens bewoners hebben vliegtui gen een dozijn bommen gegooid op de bazaar van Khedar Khel, een dorp bij Mir Ali. „Ongeveer vijftig mensen, onder wie vrou wen en kinderen, kwamen om door het bombardement", zei dorpsbewoner Noor Mohammed (45). Nog meer mensen raakten volgens hem gewond. Zeker vijftig huizen in het dorp zouden bescha digd zijn. Het leger zet zelden vliegtuigen in tegen militanten in dit stammenge- bied. Meestal maken de strijd krachten gebruik van gevechtsheli kopters. Duizenden families vluchtten te voet, in auto's en op tractoren. Volgens legerwoordvoerder Ars had proberen stamoudsten in de regio intussen een bijeenkomst, een zogeheten jirga, te organiseren om het geweld te stoppen. Aan de ze jirga zouden stamleiders, verte genwoordigers van militanten en de lokale autoriteiten moeten deel nemen. Omdat het leger de militanten niet kon verslaan, sloot de regering vorig jaar een deal om hen tevre den te stellen. Volgens critici creëerde dat echter een veilige ha ven voor Al Qaida en de taliban. MADRID - In het Spaans-Baskische Bilbao is gisteren een gewonde ge vallen toen een bom onder zijn au to explodeerde. De man was lijf wacht van een lid van de regeren de Socialistische Partij. Vermoede lijk zit de Baskische afscheidingsbe weging ETA achter de aanslag. De spanningen in Baskenland zijn op gelopen sinds de arrestatie vorige week van 23 kopstukken van de po litieke afdeling van ETA, Batasuna. WASHINGTON - Het Amerikaanse energiebedrijf American Electric Power heeft ingestemd met een schikking van 3,26 miljard euro in een rechtszaak die milieuorganisa ties acht jaar geleden tegen het be drijf aanspanden vanwege de zure regen en giftige uitstoot die zijn steenkoolcentrales veroorzaken. Daarbij komt ruim 10 miljoen eu ro boete en 42,5 miljoen euro her stelbetalingen voor het milieu. Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt Top 10 Algemeen klassement Bodhil Team Hanse Vosje Jong ambon FC Wonderstok Autoclean Zeeland Aidje 0oskappel2 Merels Heinkenszand F1 Goes Burgh-Haamstede Heerenhoek Middelburg Terneuzen Veere Goes Oostkapelle Heinkenszand Heinkenszand Bianca Joop Hanse Marie de Jonge Melkias Piet Pladdet Guus de Vries J. Zoon Jouke van Dam Rinus MC Geschiere Top 10 Rondeklassement Yerseke Heinkenszand Wemeldinge Middelburg Voorschoten Zoutelande Oost Souburg Goes Goes Wolphaartsdijk Soccerboys Classicteam F.C. papendieke Frank's Team Al DA Airebossenovas Mismix Psv FC Wanrooij FC LUU Johnny Stan Arjaan Frank Gerlinde J.W. Riemens Miranda v/d Veen Remco Harry van Wanrooij Dickie Top 5 Superleague Klassement Vlissingen Ovezande Middelburg Zoutelande Oostkapelle Scheldemond Volharding Zeelandia/Middeburg Meeuwen Oostkapelle Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8