Binnenland Zeegers schuwde dood niet Actie voor veilig j werk in bouw mmf€ 25.590 CITROËN GRAND C4 Ex-advocaat was 'opgehouden over zijn schouder te kijken'. 'Salaris politici niet storten in partijkas' Ed Nijpels vertrekt als Fries commissaris Hof: alleen rioolrecht heffen bij eigenaar mag RTL stopt voorlopig met belspelletjes 6 Woensdag 10 oktober 2007 PZC DEN HAAG - Voormalig advocaat Bram Zeegers, die in de nacht van maandag op dinsdag onder ver dachte omstandigheden overleed, was niet bang om te sterven. „Hij was opgehouden over zijn schouder te kijken", schreef NRC Handelsblad gisteren. Het dagblad publiceerde een artikel op basis van gesprekken die het de afgelo pen tijd voerde met de belangrijke getuige in het Holleeder-proces. Zeegers bracht als getuige vorige week twee dagen door in de rechts zaal in Amsterdam, waar het af- persproces tegen Willem Hol leeder wordt gevoerd. De Hein- ekenontvoerder wordt er onder meer van verdacht vastgoedman Willem Endstra te hebben afge perst. „Het voelde goed om Holle eder in de ogen te kijken en hem mijn versie van de ondergang van Endstra te geven", vertelde Zee gers aan NRC. Het besluit om tegen Holleeder te getuigen drukte zwaar op Zeegers, die zowel een zakelijke als een vriendschappelijke relatie met Endstra onderhield. Volgens de krant was hij niet bang om dood te gaan, maar had hij moeite met het idee in een beschermingspro gramma voor getuigen terecht te komen. Die mogelijkheid besprak justitie met de ex-advocaat nadat hij zijn verklaringen over Endstra's afper sing had afgelegd. Zeegers zou een nieuwe identiteit krijgen als deze verklaringen openbaar werden ge maakt. „Hij kon steeds moeilijker leven met het idee dat hij formeel zou ophouden te bestaan." In 2006 weigerde hij onder te duiken toen hem dat werd geadviseerd. Dat was in april, nadat kroegbaas en ge tuige Thomas van der Bijl was geli quideerd. Zeegers zou niet suïci daal of ziek zijn geweest. Hij zou zijn oude vak weer hebben willen oppakken. Als juridisch adviseur, niet als ad vocaat, want hij betwijfelde of de Orde van Advocaten hem weer zou toelaten, met een strafblad en een vingerwijzing van de orde. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie is geschokt door de plotse linge dood van Zeegers. „Dit vergt grondig onderzoek en dat vindt nu plaats", zei de bewindsman gis teren in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Hirsch Ballin is gisterochtend vroeg door de procureur-generaal geïnformeerd. „Een schokkend be richt", zei Hirsch Ballin, „zeker om dat het overlijden zo kort komt na- I** Ex-advocaat Bram Zeegers, die vele verklaringen heeft afgelegd tegen Willem Holleeder, is in de nacht van maandag op dinsdag dood in bad gevonden. dat Zeegers door de rechtbank is gehoord." Ook WD-Tweede Kamerlid Fred Teeven is „verbijsterd" door de plotselinge dood van de oud-advo caat. Toen Teeven nog officier van justitie was, heeft hij samen met zijn collega Koos Plooij gesprekken gevoerd met Zeegers. „Ik kende hem persoonlijk goed uit die gesprekken", zei Teeven gis teren. „Mijn leedwezen gaat uit naar zijn familie en kennissen. Ik wens hen sterkte bij dit verlies", zei het Kamerlid. Teeven kon inhoudelijk nog niet ingaan op de zaak. „We moeten af wachten wat de doodsoorzaak is", zei hij. Zeegers werd rond kwart over drie dood gevonden in zijn woning aan de De Lairessestraat in Amster dam-Zuid. Hij lag in bad. Zijn vriendin is in het belang van het onderzoek aangehouden. De poli tie bevestigde noch ontkende giste ren dat sprake was van zelfdoding. DEN HAAG - Negen op de tien onge lukken tijdens het werk in de bouw komen door (onbewust) handelen van de werkgever en werknemers. Dat blijkt uit analyses die in het ka der van de Week van de Veilige Bouw zijn verricht van bestaande rapporten van de Arbeidsinspec tie. De bouw geldt al lang als de sector waar de meeste ongelukken gebeuren. Daarom is het Rijk sa men met de bouwwereld deze week een campagne begonnen om het veiligheidsbewustzijn onder I werkgevers en werknemers te ver groten. Jaarlijks belanden 12.000 bouwvakkers op de eerste hulp in het ziekenhuis door een ongeluk op het werk. Het grootste gevaar is vallen van bijvoorbeeld een dak of steiger. Een op de tien ongelukken wordt veroorzaakt door het materiaal waarmee wordt gewerkt, maar de rest heeft te maken met gedrag van betrokkenen. pagina 30: vijf vragen aan Niek Tram per DEN HAAG - Senatoren van PvdA, VVD, Christenunie, D66 en SGP willen dat minister Ter Horst (Bin nenlandse Zaken) onmiddellijk een einde maakt aan de recht streekse afdracht van de inkom- sten van leden van Eerste en TWee- de Kamer aan de kas van hun par tij, zoals dat bij de SP gebeurt. De senatoren vinden dat deze han delwijze in strijd is met de zuive ringseed in de Grondwet. LEEUWARDEN - Ed Nijpels vertrekt als commissaris van de koningin in Friesland. Nijpels (57) stopt na een ambtsperiode van negen jaar. Hij volgt zijn echtgenote Elsbeth Janmaat, die een nieuwe betrek king krijgt in Kuala Lumpur, Malei sië. Ze is door haar werkgever Fries land Foods benoemd tot perso- neelsmanager voor Azië, Mid den-Oosten en Afrika. ARNHEM - De gemeente Nijmegen mag het volledige rioolrecht in die gemeente uitsluitend bij huiseige naren heffen. Huurders zijn vrijge steld van deze lasten. Dat is het ge volg van een uitspraak, die het ge rechtshof in Arnhem gisteren heeft gedaan. De rechtbank in Arn hem verwierp vorig jaar het ge meentelijke besluit om rioolrecht uitsluitend bij eigenaren te heffen. HILVERSUM - De RTL-zenders RTL 4, RTL 5, RTL 7 en RTL 8 stoppen met ingang van 1 november 'tot na der order' met het uitzenden van belspelletjes. Call-tv wordt op dit moment door justitie onderzocht op de rechtmatigheid van de spel len. „Justitie heeft ons verzocht er voorlopig mee te stoppen, daaraan geven wij gehoor, aldus een woord voerster van RTL. 10WAL VOOROER 2.000,- Varmfprij's ts mol. BTW en 8PM en belastingvoordeel 2ö0a excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. leaseprijs v.a. 493 p/raruf, excl. BTW, TuU Operational Leas» excl brandstof, in:J«sief metallic tak. via Citroen leasing Financiering o.b.v. 48 maanden. 20.000 km/jt. Gemiddeld brnndstafverbroik 5,7-8.3 {1 op 11,2-17,5) C0?-«missie 150-211 gr/km. Ob Grand €4 Picasso is getest door EuroNCAP en heeft de maximale score van vijl sterren in de categorie Bescherming volwassen inzittenden gekregen. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehoeden Fleetklanten zijn nitgesloten van doze aanbieding. Afgebeeld model ken afwijken van de standaarduitvoering. Prijzen zijn geldig fm 31 oktober 2007. Vraa^uw dealer naar de öctjevoofWaardeo. Bel 0S00-CITR0ENI08ÖO-2487S3S! voor een proefrit of Informatie, of kijk op www.citroen.nf. Cittoën prefereert TOTAL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6