de steek gelaten Murray: Er wordt gegokt in tennis Yankees opnieuw snel uitgeschakeld Schotse topper zegt dat fenomeen moeilijk uit te roeien is. Henk ten Cate is teleurgesteld in Ajax Geheim verhoor Alonso door OM Nakajima volgt Wurz op bij Williams Fifa-experiment met arbiters bij doelmond Michaëlla Krajicek al klaar in Moskou Stefan Schumacher ramt tuinhek na WK PZC Woensdag 10 oktober 2007 37 l NEW YORK - Voor het derde jaar op rij zijn de honkballers van de New York Yankees er niet in geslaagd de tweede ronde van de play-offs van de Amerikaanse profcompetitie te bereiken. Cle veland Indians won de serie met 3-1. De dikbe taalde sterren Johnny Damon, Derek Jeter en Bob by Abreu treuren in de dug-out (boven). Diezelf de Jeter (linksonder) en Doug Mientkiewicz (rechtsonder) ook in het veld. foto foto's AP door Cilya van der Kooy LONDEN - Het is binnen de tennis wereld algemeen bekend dat er wordt gegokt op wedstrijden. De Schot Andy Murray heeft dit giste ren gezegd. „Het is teleurstellend voor alle spelers, maar iedereen weet dat het gebeurt", aldus Mur ray voor de BBC-radio. De bazen van de belangrijkste par tijen binnen het internationale ten nis, de ITF, ATP, WTA en het Grand Slam Comité, willen in de strijd tegen het gokken een zoge naamde integriteitscode instellen. Maar volgens Murray is het moei lijk een oplossing voor het pro bleem te vinden. „Het is heel lastig om te bewijzen of iemand b< wust een wedstrijd heeft laten lopen. Een speler kan de hele wedstrijd zijn best doen en dan in de laatste paar games van een set fouten ma ken." De ATP stelde een onderzoek in naar het gokken binnen het tennis nadat er een buitengewoon hoog bedrag werd ingezet op een partij van de Rus Nikolai Davidenko. Daarna kwamen er van onder an deren de Belgen Gilles Eiseneer en Dick Norman bekentenissen naar buiten dat ze geld aangeboden had den gekregen om partijen te verlie zen en om informatie over de fit heid van spelers te geven. Murray gelooft ook dat sommige tennissers door een aanbod in de verleiding kunnen worden ge bracht. „Er zijn jongens die elke week naar een toernooi komen en het met een verliezerscheque uit de eerste ronde moeten doen. Daar moeten ze dan wel hun vluchten van betalen. Een tennis carrière duurt maximaal tien tot twaalf jaar, daarin wil je wel zo veel mogelijk verdienen." HILVERSUM - Als Ajax het echt niet had gewild, dan was Henk ten Cate gebleven als trainer. Dat zei de oefenmeester gisteren in het Sportjournaal. „Ajax heeft: de sug gestie gewekt dat ik ze met de rug tegen de muur heb gezet, maar dat is een verkeerd beeld. Ik ben daar over teleurgesteld." Ten Cate gaf wel toe dat hij Ajax niet vooraf had ingelicht over zijn eerste gesprek met Chelsea. MODENA - Tweevoudig wereldkam pioen Fernando Alonso is gisteren in de Italiaanse plaats Modena in het geheim verhoord over zijn rol in de spionagezaak tussen McLa ren en Ferrari. Openbaar aankla ger Giuseppe Tibis ondervroeg de Spaanse autocoureur tweeënhalf uur. Volgens het Italiaanse persbu reau ANSA is Alonso getuige en geen verdachte in het onderzoek. GROVE - De Japanse autocoureur Kazuki Nakajima (22) rijdt de Gro te Prijs van Brazilië, de laatste race van het Formule i-seizoen, voor het team van Williams. De test en reserverijder van het team volgt de Oostenrijker Alex Wurz op. Hij nam maandag afscheid van de Formule 1. Nakajima is de zoon van voormalig Fi-coureur Satoru Nakajima, die van 1987 tot 1991 voor Lotus en Tyrrell reed. ZÜRICH - De wereldvoetbalbond Fi- fa grijpt het WK voor clubteams in december in Japan aan om te ex perimenteren met twee extra scheidsrechters die alleen de doel mond in de gaten houden. Eerder was al bekend geworden dat tijdens het evenement in Ja pan een bal met een chip erin zal worden getest die 'meldt' dat-ie de doellijn geheel is gepasseerd. MOSKOU - Michaëlla Krajicek is gis teren uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi in Moskou. De Nederlandse verloor van de Oekraiense qualifier Tatja- na Perebijnis: 4-6 6-1 5-7. Krajicek won vorige week in de kwalifica ties voor Stuttgart nog overtui gend van Perebijnis, de nummer 130 van de wereld. Ook in het dub bel werd Krajicek uitgeschakeld, aan de zijde van Uhlirova. BERLIJN - Wielrenner Stefan Schu macher is in de nacht na de we reldtitelstrijd in Stuttgart met zijn auto tegen een tuinhek gereden. De nummer drie van het WK was daarbij onder invloed en ging er aanvankelijk vandoor. Schumacher meldde zich later alsnog op de plaats van de aanrijding en toen bleek de renner te veel gedronken te hebben. Klaas-Jan Hunteiaar, hier tegen Sparta, over het vertrek van Ten Cate: „Ik heb hem niet gebeld. Ik bel nooit met trainers." foto Olaf Kraak/EPA Lachend: „Ja, hij is een goede trai ner, maar volgens mij heeft hij tot en met het EK nog een contract bij de KNVB. We zien wel wat er daarna gebeurt. Geen vragen over Oranje?" Jan Vennegoor of Hesselink is pinchhitter in het Nederlands elftal, maar hij is geblesseerd. Neem jij die rol nu over „Weet ik niet, daar hebben we het nog niet over gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63