Sport Ringelberg vindt plezier terug Volleybalbond wil 'pre-OKT 'Hiddink van de amateurs' auping Gratis topper bij een topper! Wi de hc Coach durft het aan om met hoofdklasser voor de top drie te gaan. Turntrainer uit Nieuwerkerk aan de slag bij Tc ZWN Taxi Infrachoice wint in ereklasse Bob de Jong heeft sponsor gevonden W PZC Woensdag 10 oktober 2007 3 5 NIEUWEGEIN - De Nederlandse vol leybalbond heeft zich om de olym pische kansen van het vrouwen team te maximaliseren gisteren kandidaat gesteld voor de organisa tie van een prekwalificatietoer- nooi. Ook nu moet de NeVoBo voldoen aan strenge eisen ten aan zien van de tv-registratie. Eerder mislukte dat. De bond hoopt van daag overeenstemming te hebben met NOS, sponsor Dela, het minis terie van VWS en de gemeente Eindhoven over het 'pre-OKT'. Door dat evenement in november voor eigen publiek te winnen plaatst Oranje zich voor het Euro pees olympisch kwalificatietoer nooi (OKT2), in januari in Duits land. Daar is één startbewijs voor de Spelen van 2008 te verdienen. De Nederlandse volleybalsters mis ten de snelste route naar Peking door slechts vijfde te worden op het EK. De beste drie kregen een uitnodiging voor de World Cup (OKTi) in Japan. c SPAARPUNT Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. HOEK - Het is precies acht uur als de deur van het sponsorhome van Hoek openzwaait. John Smael, de voorzitter, komt als eerste naar bui ten, gevolgd door de nieuwe trai ner die even later wordt gepresen teerd aan pers en supporters. Wie het zou worden, is zorgvuldig geheim gehouden in de boezem van de club. „Het is de Hiddink van het amateurvoetbal", heeft de voorzitter wel al aangekondigd. Willem Leushuis kijkt lichtjes ver baasd. Dat is een kwalificatie die hij nooit eerder heeft gehoord. Leushuis was één van de zes sollici tanten. Smael: „We hebben eerst naar de afstanden gekeken. Toen bleek dat de dichtstbij wonende trainer op 130 kilometer afstand enkele reis zat en de verste op 217 kilometer. Daardoor hebben we er gelijk al een paar afgebeld, onder wie ook Leushuis." De Brabander bracht Hoek toch nog op andere gedachten. Hij had1 tegen de club gezegd: „Ik hoor overal dat jullie zo weinig trainers kunnen houden. Mag ik eens pro beren om het tegendeel te bewij zen?" Het contract, voor de rest van dit seizoen, is gisteren rondgemaakt. Leushuis vindt dat Hoek 'een uitge balanceerd elftal is met genoeg per spectief om de top drie te halen'. door Bas Koel NIEUWERKERK - Julian Ringelberg (34) gaat weer aan de aan de slag als trainer. Bij de Turncombinatie Zuid West Nederland zal de inwo ner van Nieuwerkerk assistent wor den van Harry Stapel. Ringelberg heeft de sportacademie in Den Haag afgerond, zodat hij nu als sportleraar op het Calvijn College in Goes werkt. Op de academie koos Ringelberg turnen als keuzevak. „Tijdens mijn stage en de turnlessen op de academie begon ik turntrainingen geven steeds leuker te vinden. Na mijn opleiding ben ik bij Delta Sport ge lijk aan de slag gegaan als trainer." De samenwerking tussen de trai ner uit Nieuwerkerk en de Zierik- zeese turnclub kwam na een perio de van tien jaar tot een einde. Door problemen met de wedstrijd indelingen ging er te veel tijd en energie inzitten. Ringelberg: „Ik was het beu. Ik stak zoveel tijd in randzaken, dat het ten koste ging van de trainingen." Toch ging het na een paar maan den weer bij hem kriebelen. Toen Stapel hem vroeg of hij trainer wil de worden bij de Turncombinatie Zuid West Nederland was de keu ze snel gemaakt. „Training geven aan jonge turners is het leukste wat er is. Bij Tc ZWN is Harry Sta pel hoofdverantwoordelijke, waar door ik in veel meer rust kan wer ken. Ik kan me weer alleen richten op het training geven." Turntrainer Julian Ringelberg: „Bij Tc ZWN is Harry Stapel hoofdverantwoordelijke, waardoor ik in veel grotere rust kan werken. Ik kan me weer richten op het training geven." foto Leo Adriaansen Het feit dat Ringelberg bijna al zijn licenties als turntrainer heeft, speelde een grote rol bij de keuze van de Turncombinatie Zuid West Nederland. Ringelberg: „Er zijn momenteel maar weinig trainers in Zeeland die alle licenties heb ben. Heb je deze niet, dan mag je De 34-jarige Julian Ringelberg gaat vanaf dit seizoen Harry Sta pel assisteren bij de trainingen van de Turncombinatie Zuid West Nederland. niet op nationaal en internatio naal niveau bij wedstrijden coachen en training geven. Omdat wij bij Tc ZWN toch een aantal toptalenten hebben, is de kans dat je naar nationale en internationale wedstrijd moet groter." De trainingen bij Tc ZWN beval len Julian Ringelberg tot nu toe goed. „Het niveau van deze tur ners is heel hoog. Dat komt ook omdat we een topsportopleiding hebben. Jonge turners kunnen tien keer per week trainen, zowel 's morgens als 's avonds." On danks de vele mogelijkheden om te trainen, moeten de turners het volgens Ringelberg wel zelf willen. „Wij proberen talenten zo goed mogelijk te begeleiden tijdens trai ningen. Maar met talent alleen red je het niet. Om te slagen als turner zal je alles moeten geven. Ze moe ten wilskracht tonen. Dat is hier bij Tc ZWN ook het geval, de tur ners hebben een bewuste keuze ge maakt en willen echt hun top be reiken." UITSLAGEN HONKBAL New York. Play-offs MLB (best-of-five). New York Yankees - Cleveland Indians 4-6. Eind stand: 1-3. TENNIS Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Perebijnis (Oek) - Krajicek (Ned) 6-4 1-6 7-5, Vesnina (Rus) - Gagliardi (Zwi) 6-2 6-4, Dulko (Arg) - Mirza (Ina) 6-3 6-4, Vaidisova (Tsj/8) - Sjvedo- va (Rus) 7-6 (3) 6-3, Dementieva (Rus) - Molik (Aus) 6-2 4-6 6-3, Azarenka (WRu) - Bammer (Oos) 6-3 6-4, Agnieszka Radwanska (Pol) - Ki- rilenko (Rus) 6-4 4-6 6-1Dubbel, eerste ron de: Loit/Tu (Fra/VSt) - Krajicek/Uhlirova (Ned/Tsj) 6-4 6-4. Moskou. Mannen. Eerste ronde: Mathieu (Fra/4) - Grosjean (Fra) 6-2 6-2, Cilic (Kro) - Bolelli (Ita) 6-3 6-4, Berrer (Dui) - Acasuso (Arg) 6-7 (5) 7-5 6-4, Davidenko (Rus/1) - Tsonga (Fra) 7-6 (0) 6-2, Koenitsin (Rus) - Hartfield (Arg) 7-6 (1) 1-6 6-1, Vliegen (Bel) - Troicki (Ser) 6-3 2-2 opgave, Safin (Rus/5) - Matsoekevitsj (Rus) 7-6 (2) 7-5, Lapentti (Ecu) - Santoro (Fra) 3-6 6-3 6-2. Bangkok. Vrouwen. Eerste ronde: Pennetta (lta/7) - Lertcheewakarn (Tha) 6-0 6-2, Rodion- ova (Rus) - Amanmoeradova (Oez) 6-4 6-3, Za- kopalova (Tsj) - Nakamura (Jap/6) 6-4 7-6 (5). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA VOETBAL Vriendschappelijk. Vlissingen-Luctor'88 (19.30 uur). MIDDELBURG - Het team van Taxi Infrachoice heeft de tweede wed strijd in de ereklasse van het Zeeuws Indoor Kartkampioen- schap gewonnen. Het drietal reed in de twee uur tijd 162 ronden op de baan in Middelburg. VDK Ra cing werd tweede met een halve ronde achterstand. Autoteam/Steigerbouw Zeeland, dat derde werd, gaat nog wel aan de leiding in het klassement. SCHIPHOL - Schaatser Bob de Jong heeft in zakenreisorganisatie ATP een sponsor gevonden. Het bedrijf zal voor de olympisch kampioen zijn reizen tussen Ne derland en Berlijn verzorgen. De Jong traint sinds dit seizoen in Duitsland. Hij is officieus lid van het Duitse team waar de Nederlander Bart Schouten trainer is. www.auping.nl Auping nights, Better days Exclusief bij Auping Plaza en Auping Vision. Actie is geldig t/m 31 oktober 2007. Vraag naar de voorwaarden of kijk op www.auping.nl De Auping Superbox is met zijn unieke ventilerende spiraalbodem en matras een boxspring van het allerhoogste kwaliteits niveau. £n tijdelijk krijgt u ook nog een topmatras cadeau*. Woontrend Zeeland (Vision) Duinstraat 18A Koudekerke T. 0118-552330

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61