De Kam debuteert in Military Boekelo 'Einde/ijk een bedrijf dat afspraken nakomt! ARDI ACTIE VAATWASSER Finale ver weg voor bridgers Sranang geeft voorsprong weg Domburgse amazone staat met Ibouche voor grootste uitdaging ooit. nu voor slechts 34 I Woensdag 10 oktober 2007 PZC W SHANGHAI - Het Nederlandse bridgeteam moet bij de wereld kampioenschappen in Shanghai vrezen voor uitschakeling. Oranje begon de halve finale tegen Noor wegen slecht. De Noren leiden halfweg met 139-103. Twee zittingen bleven de Neder landse bridgers in de buurt van de Noren. De derde zitting verliep rampzalig. Sjoert Brink en Bas Drij ver kwamen er niet aan te pas te gen het sterke koppel Helge- mo-Helness. Bouke Muller en Si mon de Wijs kregen aan de ande re tafel nauwelijks kansen tegen het koppel Brogeland-Saelensmin- de. De derde zitting werd besloten met een verschil van 27 punten in Noors voordeel. GOES - De futsallers van FM Sra nang hebben voor het eerst dit sei zoen gelijkgespeeld. Tegen Malaba- ta 2 werd het in eigen huis 6-6 na een 3-2-ruststand. Sranang leidde vrijwel de gehele wedstrijd, maar gaf in de slotfase nog een 6-3-voorsprong uit han den. Voor de hoofdklasser scoor den Steven Fitsch (drie keer), Jas per Huisman, Mo El Uarichi en Ibi El Uarichi. Bij de tegenstander was Chalid Didi de opvallendste speler. Hij scoorde liefst zes keer. door Koen de Vries GOES - De Zeeuwse paardensport wereld bereikt komend weekeinde een nieuwe mijlpaal. Marcelle de Kam uit Domburg debuteert dan met haar paard Ibouche in de Mili tary van Boekelo. Nooit eerder mocht een Zeeuwse combinatie van start gaan in deze wedstrijd, één van de zwaarste hippische eve nementen die bestaan. Als Ibouche vandaag door de keu ring komt, mag De Kam morgen of vrijdag met de ruin aan de dressuur beginnen. Zaterdag staat de loodzware cross-country op het programma en zondag de afslui tende springwedstrijd. De com plete wereldtop komt in het Twentse dorp aan de start, inclu sief Zara Phillips, de kleindochter van de Britse koningin die zich be gin dit jaar in Aken tot wereldkam pioene kroonde. Ze worden gade geslagen door zo'n 75.000 toe schouwers. Voor de dertigjarige Domburgse komt eindelijk een droom uit. Ibouche is al zeventien en zal niet veel zware wedstrijden als in Boe kelo kunnen lopen. De tijd begon te dringen. Ook vorig jaar stond de combinatie op de nominatie om deel te nemen, maar toen blesseer de het paard zich veertien dagen voor de start. Marcelle de Kam vindt de eindklassering niet belangrijk, foto Lex de Meester „Nu is hij fit genoeg", meldt De Kam aan de vooravond van haar debuut in Boekelo. „Misschien is zijn conditie niet optimaal. We hebben door blessuretjes niet zo hard kunnen trainen als ik wilde. Dit wordt de grootste uitdaging ooit en dan wil je natuurlijk een perfecte voorbereiding." De amazone bereidde zich de af- Marcelle de Kam rijdt met haar paard Ibouche voor het eerst de Military van Boekelo. Het is één van de zwaarste hippische evene menten van de wereld. gelopen maanden met Thamar Zweistra van stal Hexagon voor op de dressuur, met Wim de Looff uit Veere op de cross en met een trai ner in Amsterdam op het springen. Gisteren ging ze nog even naar de hoofdstad om de puntjes op de i te zetten. Springen is het zwakste onderdeel van Ibouche. De dressuur verreweg het sterkste. Over de dressuur en ook het sprin gen maakt De Kam zich deson danks geen zorgen. Over de cross-country wat meer. „Het gaat niet zozeer om de hindernissen, want daarop heeft mijn paard de laatste drie jaar geen fout gemaakt. Het probleem is de afstand. Die is ruim zes kilometer, tegenover drieënhalf normaal. Daar wilde ik Ibouche op voorbereiden en dat is dus niet helemaal gelukt. Aan de andere kant, het paard is zo gerou tineerd, hij kan ook met wat min der af." De Kam heeft zich ingeprent in de cross gedoseerd te rijden en haar paard niet te overvragen. Een ka- mikazerit zou misschien een goed resultaat kunnen opleveren. De an dere kant van de medaille is dat Ibouche op zondagmorgen dan af gekeurd kan worden voor het springen. „En als hij wel goedge keurd wordt, is hij misschien zo moe dat hij onnodige fouten maakt. Nee, ik ga zaterdag verstan dig rijden. Dat is het mooiste van de sport. De ruiter is natuurlijk be langrijk, maar over het algemeen wint het fitste paard de wed strijd." Met de klassering is De Kam niet bezig. Ze concentreert zich volle dig op zichzelf en Ibouche. „Als we zondag van start mogen gaan, hebben we het goed gedaan. Ik denk van dag tot dag en van kilo meter tot kilometer. Dat lijken geen woorden van een topsporter, maar ik moet realistisch blijven. Dit is een megazwaar en megas- terk bezet evenement. En weet je, als ik alleen met mijn paard en me zelf bezig ben, loopt het meestal goed af" Ook scherp geprijsde inbouwapparatuur KEUKENS BV Amundsenweg 47 Goes Tel. 0113 - 219770 Ceciliaweg 4 Sint-Annaland Tel. 0166 - 653448 Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen excl. verwijderingsbijdrage. 56200-145/ Keukenopstelling met apart werkgedeelte en veel opbergruimte incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. Compacte hoek- keukenopstelling, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. CBW-erkend KEUKENS bx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60