ini KRAS.NL Horeca op ramkoers met minister Klink basis van 'n foldertje LUXEMBURG waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 s| Horecabond vindt dat roker moet betalen bij overtreding rookverbod. M mil M m I Aankomstdata: vrijdag en zaterdag van 19/10 t/m 28/3 U verblijft in het 4-sterren Hampshire Hotel Mijdrecht. Het hotel beschikt o.a. over sfeervolle kamers, lounge, terras, uitstekend restaurant'Meesters'en gratis parkeergelegenheid. Gemeente De Ronde Venen is een uniek gebied van plassen en polders en bestaat uit de kernen Mijdrecht, Vinkeveen en Wilnis. Van de drie kernen is Mijdrecht de meest dynamische met een fraaie winkel boulevard. Door jarenlange veenafgravingen zijn de Vinkeveense Plassen ontstaan. In De Ronde Venen zijn talloze schitterende vaartochten te maken. Het watersportdorp Vinkeveen concen treert zich rondom de Vinkeveense Plassen. Hier vindt u talloze verhuurbedrijven van bootjes, maar ook gezellige restaurants en cafeetjes. Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26152 Aankomstdata: vrijdag en zaterdag van 26/10 t/m 29/3 U verblijft in het 4-sterren-de-luxe Novotel Luxemburg Kirchberg, inclusief ontbijtbuffet. Het hotel ligt aan de rand van Luxemburg-Stad en het beschikt over o.a. gezellige bar, terras, restaurant en gratis parkeergelegenheid. Wilt u de stad op cultureel vlak verkennen begin dan op Place de la Constitution. Vanaf hier kunt u een bezoek brengen aan de Cathédrale Notre- Dame-de-Luxembourg waarna u zo naar de Place Guillaume loopt. Even genoeg van cultuur? Geniet dan van een mooie wandeling door het groene oud-Luxemburg, langs de wanden van het ravijn. Breng verder in de omgeving van de stad een bezoek aan Echternach en Vianden. Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17782 Aankomstdata: vrijdag en zaterdag van 26/10 t/m 39/3 U verblijft in het 3-sterren Brugotel Brugge, inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel ligt op 30 wandel minuten van het historische centrum en beschikt over o.a. lift, restaurant, gezellige bar, terras en internetfaciliteiten. Brugge wordt ook wel het Venetië van het Noorden genoemd, van wege de vele grachten, die de stad rijk is. Langs deze grachten kunt u genieten van de mooie gildehuizen met hun schitterende gevels. Neem een kijkje bij de Grote Markt; het middelpunt van de stad. Hier vindt u tevens het Belfort, met zijn beiaard (u hebt hier een prachtig uitzicht over de stad) en het schitterende stadhuis. De prachtige gevels rondom het plein, geven Brugge een uitstraling van grote klasse. Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26106 Aankomstdata: zaterdag van 20/10 t/m 15/3 U verblijft in het 3-sterren Hotel Schwarzer Adler, inclusief ontbijt en diner! Dit hotel ligt in het kleine dorpje Pfaffenhofen en beschikt over o.a. een restaurant en bars. De omgeving van Pfaffenhofen leent zich uitstekend voor heerlijke bergwandelingen door de schitterende natuur. Maar de omgeving biedt meer! Seefeld leent zich uitstekend voor de wintersport. Het gebied beschikt over prima skigebieden, uitstekende langlaufgebieden en ook de snowboar- ders kunnen hier terecht met goede snowboardgebieden en een halfpipe. Of ga eens lekker wandelen over één van de 80 km geruimde wandelpaden, heerlijk schaatsen op de schaatsbaan of zwemmen in het overdekt zwembad. Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17564 WOERDEN - Koninklijk Horeca Ne derland (KHN) wil niet meer mee werken aan de plannen van minis ter Ab Klink van Volksgezondheid om cafés en restaurants rookvrij te maken. Reden is dat de bewinds man volgens de KHN niet van plan is de roker die een rookver bod overtreedt, strafbaar te stellen. „Wij hebben onze medewerking verleend aan een rookvrije horeca op voorwaarde dat minister Klink de strafbaarstelling en de handha ving goed zou regelen", aldus KHN-directeur Jeu Claes. „Nu hij blijkbaar niet van plan is hier ook maar iets mee te doen, zijn we er helemaal klaar mee." Uit een peiling die KHN heeft la ten verrichten door TNS-NIPO blijkt dat ruim 90 procent van de ondervraagden vindt dat mensen die een rookverbod in de horeca overtreden, een boete moeten krij gen. Slechts 5 procent is het met de minister eens dat alleen de ho recaondernemer een boete zou moeten krijgen. Klink wil het rookverbod in de ho reca met ingang van juli 2008 in voeren. Hij staat op het standpunt dat, net als op andere werkplek ken, de werkgever verantwoorde lijk is voor het naleven van het rookverbod. De overheid begint nog met een grootscheepse cam pagne om horecabezoekers erop te wijzen dat zij in cafés geen sigaret meer mogen opsteken. I** Uitbaters van cafés en restau- rants vinden het niet eerlijk dat zij bij overtreding van het rook verbod de boete moeten betalen in plaats van de illegale roker. KHN heeft er al eerder over ge klaagd dat Klink te gemakkelijk voorbijgaat aan de gevolgen van het rookverbod. Rokers zelf gaan vrijdag in Den Haag demonstreren tegen de anti rookmaatregelen in de horeca. Eer der die dag zullen rokersorganisa ties 80.000 handtekeningen over handigen tegen een totaal rookver bod in de horeca aan minister Klink. De organisaties, die ook na mens niet-rokers zeggen te spre ken, vinden dat het antirookbeleid van de overheid te rigide is. Zij pleiten voor een versoepeling van het totale rookverbod door in som mige horecagelegenheden roken wel toe te staan. „Rokers vormen 29 procent van de Nederlandse be volking en zijn ook kiezers. Wij vinden dat de overheid hen niet se rieus neemt", aldus Kees Uiten- broek van de Partij tegen Betutte ling, voorheen de Rokerspartij. Joke Plooster is 50.000 euro armer dankzij een dubieus vastgoedfonds. foto Phil Nijhuis/GPD geld dat vrijkomt als zij hun huis of zaak verkopen of bij een erfe nis." „De een koopt dan een mooie auto, de ander een nog gro ter huis en weer anderen gaan be leggen. Opvallend daarbij is dat de vorm en persoonlijke benadering heel belangrijk zijn, dus vallen par ticulieren die plotseling vermogen krijgen, voor mooie folders of gro te dingen. Daar helpt geen voor lichting tegen. Op zijn hoogst kun je net als bij hypotheken drie da gen bedenktijd invoeren, nadat je het contract heb getekend." Het buitenhuis van Plooster is duide lijk aan wat achterstallig onder houd toe. Maar daar heeft ze geen geld meer voor. „Als ik die vijftig duizend euro niet terugkrijg, moet ik mijn vakantiehuis waarschijn lijk alsnog verkopen." Kenmerken foute fondsen De fondsen spiegelen hoge rendementen voor. Bij een gegarandeerd ren dement van boven de 5 procent is het noodzakelijk dat de belegger zich verdiept in het fonds. Het woord 'beleggen' wordt vaak omzeild. In plaats daarvan gaat het over 'investeren' en 'lenen'. Hiermee probeert men zicht door De Nederland- sche Bank en de financiële toezichthouder AFM te ontlopen. - De namen van gerenommeerde vastgoedfondsen worden gebruikt, maar die worden net iets anders gespeld. Zo wordt in de brochure van Royal Dubai de naam Westemeyer met een 'y' genoemd. Westemeijer met 'ij' is een betrouwbare naam binnen de branche van vastgoedfondsen. De folders zien er professioneel uit, voorzien van flitsende foto's. Vaak zijn dit kopieën van bestaande vastgoedfondsen, waarin de fraudeur al leen de rendementen en namen verandert. Laat bijsluiters controleren door een vereniging van vastgoedfondsen of bij andere beleggingsfond sen. - Onder de 50.000 euro inleg hebben fondsen een vergunning nodig van de AFM. Als de inleg minimaal 50.000 euro is, is het raadzaam bij derden informatie te vragen over het fonds Ontdek dit schitterende natuurgebied! PZC Woensdag 10 oktober 2007 4-sterren hotel! vanaf Supervoordelige 3-/4-daagse autovakantie Heerlijk genieten in prachtige stad vanaf Ontdek deze heerlijke stad nu supervoordelig Waanzinnig geprijsd'. vanaf Boek uw wintersportvakantie bij KRAS! Super voordelig! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5